MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Światełko”

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 19 grudnia 2017, 7:42
Autor: Org
W Szklarskiej Porębie, po raz ósmy odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. Była to okazja do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zatem celebrowano je w gronie najbliższych osób oraz sympatyków stowarzyszenia.

- Dla nas to spotkanie opłatkowe jest wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii istnienia naszej organizacji, mogliśmy je świętować we własnej siedzibie, lokalu dzierżawionym od Miasta Szklarska Poręba. Było to możliwe dzięki całorocznej pracy przy remoncie siedziby, w który zaangażowali się członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze – powiedziała Bożena Wiecha-Grzech, prezes „Światełka”.
Na spotkaniu byli także obecni zaproszeni sąsiedzi, mieszkający w budynku siedziby SRDN oraz Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, który złożył podopiecznym „Światełka” świąteczne życzenia, a także wyraził uznanie i poparcie dla statutowych działań SRDN.

Tego wieczoru, na wzór wigilijnych zwyczajów, dzielono się opłatkiem, składano sobie nawzajem życzenia, wspólnie śpiewano kolędy, były także prezenty dla dzieci, ufundowane przez darczyńców. Uczestnikom spotkania pozostał po nim pamiątkowy film, nagrany dzięki uprzejmości firmy Wings of Cam.
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” istnieje od 9 lat, jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców dzieci z niepełnosprawnością, w tym szczególnie z autyzmem i zaburzeniami rozwoju. W ramach swojej działalności SRDN nieustająco zaprasza wszystkie rodziny, które dotknęła niepełnosprawność dziecka, do współpracy i wzajemnej pomocy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Jeleniej Górze i powiecie spodziewane burze z gradem

Błotna zabawa w Trzcińsku

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Wodnik: woda z Grabarowa jest czysta

Dużo drożej za śmieci

Kolejowa po remoncie

Samochód wjechał w słup

Nagroda za zdjęcie z Biegu Piastów

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
438
Tak
22%
Nie
76%
Nie mam zdania
2%