MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie noworoczne w Stowarzyszeniu Miłośników Kowar

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 10 lutego 2015, 8:37
Aktualizacja: 8:43
Autor: T–R
Fot. Tomasz Raczyński
– Te spotkania są zawsze okazją do podsumowania minionego roku, a miniony był dla stowarzyszenia był bardzo pracowity – mówiła Gabriela Kolaszt, przewodnicząca SMK.

- Udało nam się zorganizować między innymi „Unijną Majówkę”, spotkanie z okazji 50-lecia współpracy ze stowarzyszeniem z niemieckiego Schönau – Berzdorf, wystawę Ewy Ireny Kamińskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna. Tradycja stały się już cykliczne spektakle teatralne organizowane dla mieszkańców Kowar - w tym roku zaprosiliśmy do naszego miasta wrocławski teatr Komedia z „Kolacją dla głupca”. Jak co roku organizowaliśmy uroczystości związane ze świętem barbórki, dla górników z kowarskich kopalń, a to tylko najważniejsze z naszych działań minionego roku – podkreślała Gabriela Kolaszt, przewodnicząca SMK.

A plany jakie są plany stowarzyszenia na ten rok? - Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec jedziemy na dwudniową wycieczkę do Berlina, oni natomiast przyjadą zwiedzać nasze góry. Tym razem będzie to Szklarska Poręba i wjazd na Szrenicę. Na maj przygotowujemy wystawę fotograficzną pokazującą miasto i jego mieszkańców w pierwszych latach po II wojnie światowej. Natomiast we wrześniu, jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna, będzie wystawa, tym razem kowarzanina Bartosza Burgielskiego – dodała Gabriela Kolaszt

Podczas piątkowej (6.02) uroczystości można było posłuchać brzmienia fortepianu, odrestaurowanego przez kowarskie stowarzyszenie. Na muzealnym instrumencie krótki recital zagrał Fryderyk Pacak. Wystąpił tercet akordeonowy „Cześki”, złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki: Michała Staraka, Wojciecha Kowala i Mateusza Wójcika. Swój talent prezentowała także Anna Bukowska, która zachwyciła brawurowym wykonaniem utworów operowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Posłużą turystom

Bez barier nad Śnieżnymi Kotłami

Sentymentalny powrót Watry

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Bezdomny 10-02-2015 13:16
Mikrut w czerwonym sweterku jak Zawiła.
~dywanik 10-02-2015 13:21
Towarzystwo wZajemnej adoracji!!!
~pytanie 10-02-2015 13:43
Jkie inwestycje powstały w wolnej Polsce?
~Camil 10-02-2015 14:54
Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec ??? Chyba znajomych.
~ksawercia 10-02-2015 18:45
Jak widać w małym miasteczku dzięki ludziom dobrej woli i chęci do działania może kwitnąć życie kulturalne. Organizacje pozarządowe potrafią bez partyjnego zadęcia i rozrzutności gminnej kasy zorganizować dla lokalnej społeczności naprawdę ciekawe imprezy. One zaś za grosze promują lokalnych artystów,sportowców czy samą gminę lepiej od niejednego gminnego/miejskiego referatu promocji - i oby tak dalej.
~kms 10-02-2015 19:36
"A plany jakie są plany stowarzyszenia na ten rok? - Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec jedziemy na dwudniową wycieczkę do Berlina, oni natomiast przyjadą zwiedzać nasze góry. Tym razem będzie to Szklarska Poręba i wjazd na Szrenicę. Na maj przygotowujemy wystawę fotograficzną pokazującą miasto i jego mieszkańców w pierwszych latach po II wojnie światowej. Natomiast we wrześniu, jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna, będzie wystawa, tym razem kowarzanina Bartosza Burgielskiego – dodała Gabriela Kolaszt" Plan na 2015 na maksa... prawdziwy wypas!!!
~Sylar 11-02-2015 7:16
Takie lokalne stowarzyszenia niejednokrotnie przyczyniają się bardziej do promocji miasta/regionu, niż ich oficjalne władze gminne. Oby więcej takich stowarzyszeń w naszych "małych ojczyznach".
~julian 11-02-2015 19:25
Kiedyś SMK to było coś: sami odnowili swoją siedzibę, wydawali kurier kowarski, robili pocztówki, foldery, remontowali pomniki, czyli wykonywali wszystko to czym powinno zajmować się tego typu stowarzyszenie. A w 2015: jadą na 2 dni do Berlina i wjeżdżają wyciągiem na Szrenicę...Gratuluję wspaniałych pomysłów!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Wypadek przy baniakach  

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Pożegnali Słońce

Wystartowała gra miejska

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%