MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Spotkanie na rzecz aktywizacji niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 lutego 2014, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, 24 lutego o godz. 11.00 organizuje spotkanie informacyjno – doradcze dla osób niepełnosprawnych, zainteresowanych samodzielną aktywizacją zawodową w spółdzielniach socjalnych. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy Al. Jana Pawła II 7. Zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania spółdzielni socjalnej, jako narzędzia, czy alternatywy do stworzenia własnego miejsca pracy. Omówione będzie również wykorzystanie środków funduszu celowego PFRON na ten cel, będących w dyspozycji MOPS-u w Jeleniej Górze.

Będzie można dowiedzieć się co to jest spółdzielnia socjalna, jakie są aspekty formalno-prawne jej zakładania i funkcjonowania, na jakiej zasadzie jest alternatywą dla budowania własnego miejsca pracy. Ponadto przekazane zostaną informacje o możliwości otrzymania środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej w ramach funduszu celowego PFRON Jelenia Góra oraz jak załatwić formalności i jakie wsparcie można otrzymać.

W spotkaniu mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wg art. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, zamieszkałe w Jeleniej Górze.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Dariuszem Pociechą z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej do 20.lutego pod nr. tel. 885 205 214.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~SPRAWNY 7-02-2014 8:22
ile tym razem fundacja dostała na ten projekt? ile sama zaktywizowała niepełnosprawnych i dała szansę zarobienia przy pracy w nim? uważam że to kolejny gniot, chodzi tylko o rozliczenie i wzięcie kasy a nie faktyczną pomoc, ciągle od lat to samo a efekty? RCWIP od lat "promuje" spółdzielnie socjalne i co ile ich powstało a jakie pieniądze na to poszły?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje

Serca pełne nakrętek

Rondo już niebawem

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
842
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%