MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie na rzecz aktywizacji niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 lutego 2014, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, 24 lutego o godz. 11.00 organizuje spotkanie informacyjno – doradcze dla osób niepełnosprawnych, zainteresowanych samodzielną aktywizacją zawodową w spółdzielniach socjalnych. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy Al. Jana Pawła II 7. Zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania spółdzielni socjalnej, jako narzędzia, czy alternatywy do stworzenia własnego miejsca pracy. Omówione będzie również wykorzystanie środków funduszu celowego PFRON na ten cel, będących w dyspozycji MOPS-u w Jeleniej Górze.

Będzie można dowiedzieć się co to jest spółdzielnia socjalna, jakie są aspekty formalno-prawne jej zakładania i funkcjonowania, na jakiej zasadzie jest alternatywą dla budowania własnego miejsca pracy. Ponadto przekazane zostaną informacje o możliwości otrzymania środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej w ramach funduszu celowego PFRON Jelenia Góra oraz jak załatwić formalności i jakie wsparcie można otrzymać.

W spotkaniu mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wg art. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, zamieszkałe w Jeleniej Górze.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Dariuszem Pociechą z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej do 20.lutego pod nr. tel. 885 205 214.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS zaprezentował dzisiaj kandydatów

Na ratunek skoczniom

W obronie zwierząt

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~SPRAWNY 7-02-2014 8:22
ile tym razem fundacja dostała na ten projekt? ile sama zaktywizowała niepełnosprawnych i dała szansę zarobienia przy pracy w nim? uważam że to kolejny gniot, chodzi tylko o rozliczenie i wzięcie kasy a nie faktyczną pomoc, ciągle od lat to samo a efekty? RCWIP od lat "promuje" spółdzielnie socjalne i co ile ich powstało a jakie pieniądze na to poszły?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznaj kowarską przyrodę

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

Odpust na szczycie

Parkiet jak nowy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
486
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%