MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Spotkanie dzieci z oficjalną maskotką miasta

Wiadomości: Karpacz
Środa, 15 listopada 2017, 10:20
Autor: PR
Fot. Użyczone/KIS
W poniedziałek, 13 listopada w Hali Widowiskowo–Sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas I–VI wszystkich szkół podstawowych w Karpaczu z wyjątkowym gościem – oficjalną maskotką naszego miasta – wilkiem.

W pierwszej części spotkania dzieci wysłuchały prezentacji dotyczącej wilków przygotowanej przez pracownika Karkonoskiego Parku Narodowego Żaklinę Antczak-Raj. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki charakter mają te zwierzęta, jak się zachwują i gdzie występują. Specjalnie na to spotkanie, o niezwykłym powrocie wilków w Karkonosze powstała opowieść, której autorką jest mieszkanka Karpacza - Maria Nienartowicz. Po raz pierwszy odczytał ją Marek Głowacki. Wśród zaproszonych osób znalazł się także autor projektu graficznego maskotki – Aleksander Kowzan, który w kilku zdaniach opowiedział dzieciom o pracach nad jej powstaniem.

Punktem kulminacyjnym spotkania było pojawienie się maskotki wilka, która wywołała u dzieci ogromne emocje. Każdy chciał choć na chwilę podejść i przytulić futrzaka lub przybić z nim piątkę. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy zestaw z wizerunkiem wilka – kubek, zawieszkę odblaskową i tatuaże.

Wśród dzieci ogłoszono także konkurs na imię dla maskotki oraz ilustracje do bajki o wilku, która zostanie wydana jako materiał promocyjny Karpacza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niewybuch w Złotoryi

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Finał na lawecie

Trwa budowa punktu widokowego

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wakacje w Złotoryi

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2171
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%