MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Spotkanie autorskie u Hauptmannów

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 23 maja 2018, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: WAC
Fot. Organizator
Spotkanie z Konradem Jaskólskim promujące jego książkę „Gałąź Ducha Gór” odbędzie się 26 maja o godzinie 17.00 w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

„Gałąź Ducha Gór” to już trzecia książka Konrada Jaskólskiego. W 2016 r. autor został jednym z laureatów I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”, ogłoszonego przez Wydawnictwo Ad Rem. Nagrodzono wówczas jego książkę „Anatomia nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących”, w której Ducha Gór, chociaż niedosłownie, znajdziemy wśród kluczowych postaci.

- Ten zbiór filozoficznych bajek rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych – mówi Sandra Nejranowska z Wydawnictwa Ad Rem. - Refleksja, która płynie z przyglądania się przygodom mieszkańców Karkonoszy wybiega daleko poza same góry. Podszyta żartem, niby z przymrużeniem oka kieruje uwagę Czytelnika na sprawy niezwykle istotne: dom, przyjaźń, umiejętność rozmowy, stosunek do przyrody… Okazuje się, że odpowiedzi na pytania z nimi związane wcale nie kryją się daleko, a słynny Duch Gór nie mieszka tylko w Karkonoszach…Szczególnego charakteru nadaje publikacji fakt, że została zilustrowana przez samego autora i redaktorkę wydania. Proste, acz bardzo zabawne obrazki stanowią świetny kontrast dla gęstej w znaczenia treści, napisanej jednak lekkim, niesłychanie sprawnym piórem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Festiwal Piosenki Letniej

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Porównaj ceny z Jelonką.com

Wyjątkowa wystawa

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
643
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%