MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sposób na brak ogrzewania w zakładzie pracy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 29 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 13:04
Autor: Polskie Radio Wrocław
Jeden z legnickich przedsiębiorców przynajmniej przez kilka miesięcy zmuszał swoje pracownice do wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Obowiązkowa gimnastyka w lesie miała być antidotum na niesprawne ogrzewanie. Sprawa dotyczy właściciela sieci niewielkich sklepików. Od wielu lat jego podwładni narzekali, że w sezonie zimowym pracują w niedopuszczalnie niskiej temperaturze. Przedsiębiorca zaczął się tym przejmować dopiero przed rokiem, gdy jedna z pracownic odmroziła sobie palce. Nie zamontował urządzeń ogrzewczych, ale... zaczął wywozić podwładnych do lasu, aby sobie pobiegali. Oprócz pokonywania kilkukilometrowych dystansów pracownice musiały robić pompki i podciągać się na gałęziach. Oczywiście szef w tym czasie oglądał sportowe zmagania podwładnych z ogrzewanej kabiny samochodu. Sprawą zajęli się pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy mają zamiar złożyć doniesienie do prokuratury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~DAN 3-01-2005 23:30
Nie trzeba szukać aż w Legnicy. W Jeleniej Górze również spotkałam się z bardzo niskimi temperaturami w miejscu pracy (całkowity brak kaloryferów-ogrzewano się i to jedynie w godzinach pracy tzw. farelkami).Na naszą interwencję u szefa usłyszałysmy, że mamy mieć pretensje do Pana Boga. Mimo padającego sniegu i mrozów "sezon grzewczy" w firmie kończył się 31 marca i nie było na to siły. Inspekcja Pracy w tym czasie, podobnie jak w Legnicy, chyba spała.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Rok niespełnionych obietnic

Areszt za oszustwa

"Dobra zmiana” na parkingach  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
985
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%