MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sportowy Dzień Dziecka w „Ekonomie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Aktualizacja: Piątek, 4 czerwca 2010, 20:57
Autor: arec
Fot. Robert Ignaciak
Jak co roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych uroczyście obchodził Dzień Dziecka, w tym roku połączony z Dniem Sportu Szkolnego.

Z tej okazji w hali przy ul. Złotniczej zostały rozegrane gry i zabawy, w których rywalizowały ze sobą poszczególne kierunki. W zawodach wzięły udział zespoły: Technikum Hotelarskie, Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Handlowe i Technikum Ekonomiczne.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji drużyn i odczytania listu olimpijskiego, w którym przypomniano, że Polski Komitet Olimpijski od początków swojej działalności łączył ducha sportowej rywalizacji ze sztuką oraz edukacją narodową.

Organizatorzy przypomnieli także o akcji zbierania środków czystości dla osób które ucierpiały w tegorocznej powodzi: „Odrodzone igrzyska, od osiemdziesięciu sześciu lat, sprzyjają wzajemnemu poznawaniu się ludzi z różnych krajów i wzbudzają zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. Podczas dzisiejszej uroczystości my również mamy szczytny cel. Poprzez zbiórkę środków czystości dla „Powodzian 2010” chcemy pomóc tym, których całe szczęście i sens życia zostało pod wodą. Mamy nadzieję, że przekazane dary przyspieszą ich powrót do ogniska domowego i ponownie wskrzeszą nadzieję na lepsze jutro” – mogliśmy usłyszeć podczas czytania listu olimpijskiego.

Następnie młodzież przystąpiła do sportowej rywalizacji. Konkurowano w biegu przez płotki, prowadzeniu kijem piłeczki do unihokeja, strącaniu piłeczką tenisową pachołka czy wyścigach raków.

Nauczyciele wyróżnili także uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali szkołę na zawodach sportowych: Karolinę Rokicką, Paulinę Wryszcz, Annę Kulig, Ewę Pich, Mateusza Kobrynia, Natalię Wsolak, Martę Banach oraz Żaklinę Gutkowską. Reprezentanci szkoły otrzymali karnety wstępu, na łączną kwotę 1700 zł, do kompleksu basenowego w Hotelu Sandra Spa. Kolejny karnet wylosowano wśród dopingujących uczniów. Z basenu w Hotelu Sandra skorzysta też zwycięzca konkurencji, w której wśród rozrzuconych po sali papierków trzeba było znaleźć cukierek. Nagrody i drobne upominki ufundował hotel i Rada Rodziców.

Dzień Dziecka to kolejna impreza, którą Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych postanowił przeżywać w duchu sportowym. Przed dwoma miesiącami „Ekonom” na sportowo witał wiosnę. Robert Ignaciak, lider nauczycieli wychowania fizycznego w szkole dziękuje za pomoc w organizacji zawodów Radzie Rodziców, dyrekcji szkoły – w szczególności Pani Marii Witkowskiej, Grzegorzowi Królikowskiemu, który był pomysłodawcą konkurencji, Ireneuszowi Taraszkiewiczowi, dyrektorowi MOS-u oraz wszystkim koleżankom i kolegom zaangażowanym w organizację Dnia Sportu.

Poniżej podajemy kolejność jaką zajęły startujące zespoły:

1.Technikum Obsługi Turystycznej
2.Technikum Handlowe
3.Technikum Ekonomiczne
4.Technikum Hotelarskie

Patronat nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Piękne widoki już wkrótce

Zapraszają do wspólnych treningów

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~hihi 1-06-2010 22:15
ZAZAAAAA
~ 1-06-2010 22:34
Hotelarze górą .!:D drużyna nam się nie udała :( :D ale i tak jesteśmy wielcy ;) pozdrooo dla wariatów z hotelarza :D
~Aniaa 2-06-2010 6:47
Było suuuuuuuuper faaaaaaaajnie.
~achorn 2-06-2010 10:39
Doskonałe zdjęcia świetnie oddają radość młodych, którzy zamiast wkuwać pobawili się na sportowej hali. Moje uznanie dla Autora zdjęć i jego aparatu.
~K.K 2-06-2010 13:26
Autor zdjęć może być z siebie dumny podwójnie, bo był głównym organizatorem tych wszystkich uśmiechów (praktycznie wszystko przygotował sam).
~bandi 2-06-2010 16:38
takiej fajnej imprezki już dawno nie było :)
~ 2-06-2010 20:50
TURYŚCIIIIII GÓRĄ !!!!!! :D
~KRECIK 3-06-2010 23:42
HANDLOWCY TEZ POKAZALI KLASE - ZAJEFAJNIE BYLO
~kp 4-06-2010 9:14
sam kiedys uczęszczałem do ekonoma ale tak fajnej imprezy to nie pamiętam :) gratulacje dla organizatorów
~KRECIK 4-06-2010 11:33
BYLO SPORO SLODYCZY,FAJNE WYSCIGI, SMIECHU CO NIEMIARA, ALE NAJFAJNIESZE TO DARMOWE KARNETY NA BASEN
~Gutek 5-06-2010 6:49
Zaklinko dobrze, ze nie wypadlas.
~Haha 8-06-2010 14:45
Pffff hahaha :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dziewczyny z Norwida mistrzyniami

KOD pod sądem

Spalał części mebli

Krew oddawali funkcjonariusze

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
742
Tak
19%
Nie
77%
Nie wiem
5%