MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Sportowy Dzień Dziecka w „Ekonomie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Aktualizacja: Piątek, 4 czerwca 2010, 20:57
Autor: arec
Fot. Robert Ignaciak
Jak co roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych uroczyście obchodził Dzień Dziecka, w tym roku połączony z Dniem Sportu Szkolnego.

Z tej okazji w hali przy ul. Złotniczej zostały rozegrane gry i zabawy, w których rywalizowały ze sobą poszczególne kierunki. W zawodach wzięły udział zespoły: Technikum Hotelarskie, Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Handlowe i Technikum Ekonomiczne.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji drużyn i odczytania listu olimpijskiego, w którym przypomniano, że Polski Komitet Olimpijski od początków swojej działalności łączył ducha sportowej rywalizacji ze sztuką oraz edukacją narodową.

Organizatorzy przypomnieli także o akcji zbierania środków czystości dla osób które ucierpiały w tegorocznej powodzi: „Odrodzone igrzyska, od osiemdziesięciu sześciu lat, sprzyjają wzajemnemu poznawaniu się ludzi z różnych krajów i wzbudzają zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. Podczas dzisiejszej uroczystości my również mamy szczytny cel. Poprzez zbiórkę środków czystości dla „Powodzian 2010” chcemy pomóc tym, których całe szczęście i sens życia zostało pod wodą. Mamy nadzieję, że przekazane dary przyspieszą ich powrót do ogniska domowego i ponownie wskrzeszą nadzieję na lepsze jutro” – mogliśmy usłyszeć podczas czytania listu olimpijskiego.

Następnie młodzież przystąpiła do sportowej rywalizacji. Konkurowano w biegu przez płotki, prowadzeniu kijem piłeczki do unihokeja, strącaniu piłeczką tenisową pachołka czy wyścigach raków.

Nauczyciele wyróżnili także uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali szkołę na zawodach sportowych: Karolinę Rokicką, Paulinę Wryszcz, Annę Kulig, Ewę Pich, Mateusza Kobrynia, Natalię Wsolak, Martę Banach oraz Żaklinę Gutkowską. Reprezentanci szkoły otrzymali karnety wstępu, na łączną kwotę 1700 zł, do kompleksu basenowego w Hotelu Sandra Spa. Kolejny karnet wylosowano wśród dopingujących uczniów. Z basenu w Hotelu Sandra skorzysta też zwycięzca konkurencji, w której wśród rozrzuconych po sali papierków trzeba było znaleźć cukierek. Nagrody i drobne upominki ufundował hotel i Rada Rodziców.

Dzień Dziecka to kolejna impreza, którą Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych postanowił przeżywać w duchu sportowym. Przed dwoma miesiącami „Ekonom” na sportowo witał wiosnę. Robert Ignaciak, lider nauczycieli wychowania fizycznego w szkole dziękuje za pomoc w organizacji zawodów Radzie Rodziców, dyrekcji szkoły – w szczególności Pani Marii Witkowskiej, Grzegorzowi Królikowskiemu, który był pomysłodawcą konkurencji, Ireneuszowi Taraszkiewiczowi, dyrektorowi MOS-u oraz wszystkim koleżankom i kolegom zaangażowanym w organizację Dnia Sportu.

Poniżej podajemy kolejność jaką zajęły startujące zespoły:

1.Technikum Obsługi Turystycznej
2.Technikum Handlowe
3.Technikum Ekonomiczne
4.Technikum Hotelarskie

Patronat nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~hihi 1-06-2010 22:15
ZAZAAAAA
~ 1-06-2010 22:34
Hotelarze górą .!:D drużyna nam się nie udała :( :D ale i tak jesteśmy wielcy ;) pozdrooo dla wariatów z hotelarza :D
~Aniaa 2-06-2010 6:47
Było suuuuuuuuper faaaaaaaajnie.
~achorn 2-06-2010 10:39
Doskonałe zdjęcia świetnie oddają radość młodych, którzy zamiast wkuwać pobawili się na sportowej hali. Moje uznanie dla Autora zdjęć i jego aparatu.
~K.K 2-06-2010 13:26
Autor zdjęć może być z siebie dumny podwójnie, bo był głównym organizatorem tych wszystkich uśmiechów (praktycznie wszystko przygotował sam).
~bandi 2-06-2010 16:38
takiej fajnej imprezki już dawno nie było :)
~ 2-06-2010 20:50
TURYŚCIIIIII GÓRĄ !!!!!! :D
~KRECIK 3-06-2010 23:42
HANDLOWCY TEZ POKAZALI KLASE - ZAJEFAJNIE BYLO
~kp 4-06-2010 9:14
sam kiedys uczęszczałem do ekonoma ale tak fajnej imprezy to nie pamiętam :) gratulacje dla organizatorów
~KRECIK 4-06-2010 11:33
BYLO SPORO SLODYCZY,FAJNE WYSCIGI, SMIECHU CO NIEMIARA, ALE NAJFAJNIESZE TO DARMOWE KARNETY NA BASEN
~Gutek 5-06-2010 6:49
Zaklinko dobrze, ze nie wypadlas.
~Haha 8-06-2010 14:45
Pffff hahaha :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Znowu auto na chodniku

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
744
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%