MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sportowe emocje w Przesiece

Wiadomości: Przesieka
Czwartek, 4 lipca 2019, 15:00
Aktualizacja: 15:02
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Po pierwszych w Polsce dwudniowych zawodach enduro w Rabce–Zdrój – przez wielu uczestników okrzykniętych najlepszymi w historii, czas na kolejną imprezę z cyklu "Enduro MTB Series". Tym razem jednodniową, ale z kolejną nowością w formule rywalizacji: Time Hunt.

On-sight czy patentowanie linii? Time Hunt!
Choć Przesieka jest doskonale znaną miejscówką enduro (to tutaj 5 lat temu odbyła się pierwsza edycja Enduro MTB Series), nowa formuła pozwoli spojrzeć na nią w nowym świetle. Time Hunt to połączenie wszystkiego, co najlepsze w "enduro bez spiny" w formule on-sight, z ambitnym ściganiem preferowanym przez doświadczonych zawodników. Na czym to polega? Zamiast typowych czterech odcinków specjalnych, organizatorzy przygotują dwa, za to otwarte cały dzień - będzie je można pokonać dowolną ilość razy! Złapałeś kapcia? Przestrzeliłeś zakręt? OS tak Ci się spodobał, że po prostu musisz go zjechać jeszcze raz? Nie ma problemu - masz na to 6 godzin od wyjazdu z miasteczka zawodów (zlokalizowanego tradycyjnie w pensjonacie Markus). Do klasyfikacji będą liczone najlepsze czasy z obu odcinków. A ponieważ ich przebieg nie będzie znany przed zawodami (pierwszy przejazd będzie w formule on-sight), co najmniej jedno powtórzenie na pewno bardzo się opłaci!

Nie tylko racing
Ambitni zawodnicy będą więc mogli spędzić cały dzień na trasach. A kiedy zabraknie sił na kolejny podjazd, na dole będzie czekał bufet OSHEE oraz atrakcje w miasteczku zawodów (na miejscu będą foodtrack oraz stoisko Browaru Rebelia). Na sobotni wieczór zaplanowana jest nocna jazda z CAT Phones, oraz - a jakże! - afterparty. Choćby z tego powodu warto zostać w ośrodku Markus do niedzieli. Ale nie tylko - w dniu po zawodach będziecie mogli skorzystać ze szkolenia techniki jazdy z zawodnikami Whyte Racing, przetestować rowery Giant oraz Pivot, czy po prostu rozruszać mięśnie na biegnących tuż obok Singletrackach Karkonoskich (Pasmo Rowerowe Olbrzymy).

Zapraszamy 13 lipca do Przesieki!

Do zawodów zostały niecałe dwa tygodnie (13 lipca) - warto skorzystać z niższego wpisowego, rejestrując się na:
http://zapisy.enduromtbseries.pl/pl/przesieka

Informacje organizacyjne przydatne przed startem znajdziesz z kolei tutaj:
http://enduromtbseries.pl/pl/kalendarz/13-lipca-przesieka

A najnowsze wieści od organizatora, oczywiście na Facebooku:
https://www.facebook.com/EnduroMTBseries/

Enduro MTB Series/

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy medale w Oleśnicy

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Szachowy turniej Jelonka Open

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Była gala z nagrodami

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%