MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Sportowe dylematy pieniężne. Priorytetem stadion

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 4 maja 2011, 16:29
Aktualizacja: Czwartek, 5 maja 2011, 8:03
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś w ratuszu z prezydentem miasta Marcinem Zawiłą spotkali się działacze klubów sportowych. Powód? Wypracowanie strategii finansowania sportu w mieście, którego nie stać na dotacje dla wszystkich zainteresowanych.

Kwota, jaką samorząd może przeznaczyć dla sportowców różnych klubów i dyscyplin to – jak rok temu - siedem i pół miliona złotych. – Wiem, że działacze sportowi są niezadowoleni, dlatego zaprosiliśmy ich do ratusza, aby ten problem przedyskutować – mówił na konferencji prasowej przed roboczym spotkaniem Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Zaznaczył, że samorząd będzie dążył do wspierania tylko najlepszych klubów w poszczególnych dyscyplinach. Nawet minimalne różnice tych nieco gorszych nie wpłyną na zmianę takiego stanowiska. Szef miasta dodał też, że zasady mają być transparentne, aby wykluczyć możliwość nieprawidłowości w korzystaniu z nich. Korzystniej ma się też przedstawić przyszłość sportu szkolnego. Temu służyło także przesunięcie jego problematyki do kompetencji nowo utworzonego wydziału edukacji i sportu UM.

Jaki będzie model finansowania jeleniogórskiego sportu? Stosowną strategię mają wypracować sami działacze, którzy bardzo tłumnie wypełnili salę rajców, wraz z zastępczynią prezydenta miasta Zofią Czernow oraz Waldemarem Woźniakiem, naczelnikiem wydziału edukacji i sportu.

Marcin Zawiła powiedział tymczasem, że głównym celem samorządu jest zapewnienie środków na modernizację stadionu przy ulicy Złotniczej, gdzie prace zaczną się już niebawem. – Czekamy na decyzję lokalizacyjną – powiedziała zastępczyni prezydenta Zofia Czernow. Wiadomo, między innymi, że zmodernizowany stadion, który – być może – będzie służył jednej z drużyn uczestniczących w EURO 2012 – będzie miał dwie płyty, oświetlenie i rozbudowane zaplecze. Koszt – dziesięć milionów złotych. Skąd pieniądze? – Trwa walka o ich zdobycie ze źródeł zewnętrznych – zaznaczył Marcin Zawiła. Jakich, nie chciał zdradzić, aby „inne samorządy nie ubiegły Jeleniej Góry”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wybiorą sołtysa

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~kibic 4-05-2011 16:55
jakto stadion na zlotnieczej bedzie byc moze sluzyl jednej z druzyn podczas euro?? jakto byc moze?? przeciez rok temu cgwilili sie ze dostali euro i ze jedna z druzyn bedzie napewno w jeleniej ?? a teraz juz byc moze?? che che pajace. a jak tam chala przy mechaniku?/ tez byc moze od 4 lat?? a co roku nowy projekt i piesni pochwalne ile to zrobili dla miasta.!!!!
~dno 4-05-2011 17:02
Nie ma co - to jest dno, co prezentuje sobą zawiły Bibliotekarz. Rozwalają wszystko po kolei, teraz zabrali sę za sport. Pani Zosia od włóczki i Bibliotekarz zatopią nas na długie lata. Trzeba stąd spiep...
~wloczka 4-05-2011 18:13
Nie obrażaj bibliotekarzy. Zawiła nie jest bibliotekarzem, jest politykiem z wykształceniem histerycznym.
~Gość 4-05-2011 18:51
po co pompować w ten stadion tyle kasy ,jak tu pies z kulawą nogą nie przyjedzie trenować ,a stadion i tak stoi bez użytecznie latami ,bo w tym mieście nic sie nie dzieje ,już na podchorążych stadion niszczeje i na lubańskiej zaczyna też dogorywać a Zawiła tylko będzie naprawiał i po co pytam się ja mieszkaniec tego miasta gzie najpierw wszystko sie buduje a za pare lat to wszystko niszczeje bo nic tam nie jest organizowane ani nawet nie dają młodzieży korzystać z tego ,miasto rządzone jest matołami i karierowiczami więc nic dziwnego futurysta Zawiła nam zafunduje stadion i zamknie go na cztery spusty buahahahhaha
~obiektywny+ 4-05-2011 19:01
błagam naszych włodarzy aby podeszli do tematu modernizacjii stadionu z nalezytą powagą, gdyż jest to jedyna mozliwosc rozwoju( znalezienia sponsorow) dla pilki noznej w naszym miescie
~uuuu 4-05-2011 19:28
ważne że Pan Prezydent sobie samolocikami do Warszawy lata, kryzys, brak kasy a sobie gabineciki remontują. Dla Zawiły szkoda robić bo i tak okopci wszystko. Na to kasa jest.
kazimierzp 4-05-2011 19:43
Panie Prezydencie! A może wciaągnąć do tego Radę Miejską która niech określi, tak jak to się dzieje przy planach zagospodarowania, czy kierunkach rozwoju jakie dyscypliny sportu powinny być w naszym mieście wiodące i mieć dofinansowanie z budżetu miasta, a które muszą zdawać się jedynie na środki zapaleńców, czy sponsorów spoza budżetu! Czy te ligowe z kibolami i całą złożonością awantur wokół nich, czy sporty które w sposób naturalny wynikają z ukształtowania Kotliny, sąsiedztwa gór, pięknych terenów! Czyli narty biegowe i zjazdowe, kolarstwo, paralotniarstwo, szybownictwo. W dodatku te sporty mogą przyciągnąć turystów, a nasze zespoły ligowe kogo!?!
~............ 4-05-2011 19:55
A może to z tego źródełka należałoby zabrać na dofinansowanie fontanny miejskiej, zamiast zabierać taborowi miejskiemu?
~kama 4-05-2011 19:58
calkowicie popieram kazimierzap. ogladam wiadomosci i znowu slychac o kibolach. Pozamykac te pseudostadiony a kase przeznaczyc na sporty zimowe i koszykowke
~............ 4-05-2011 19:59
cd. z 19:55 - albo z tego źródełka dofinansować DROGI ROWEROWE, którymi jeździliby mieszkańcy, dla zdrowia i kondycji, zamiast inwestować w miejsca dla kiboli na stadionie...
~hehheheh 4-05-2011 22:00
po co ktoś inwestuje w 16 lige ? paranoja i tak d...le wszystko poniszczą co roku największe siano idzie na piłke nożną a dno coraz większe . to wstyd że w coś takiego sie inwestuje a pózniej piszą wracali po meczu i kopali kierowce mzk i i zabrali mu dokunety ten trafił do szpitala okej dalej inwestujcie w piłke i o czym w ogóle gadamy to dyscyplina po której nic z tego nie będzie żal podejmować temat i komentować . NIC TU NIE BĘDZIE !!!!!! . Lepiej ten cały syf tam zakopać i zrobić duży miejski basen dla wszystkich kryty oczywiście .
~sqandal 4-05-2011 22:25
będzie stadion , może jeszcze jaki dobry sponsor i 1 liga powinna być. Teraz łatwo wejśc do grona pierwszoligowców , mieliśmy kiedyś 2 lige i czemu by jeszcze raz nie dac szansy. Stawiać na mlodzież , tak to mi się marzy i .........zobaczymy , budujmy ten stadion!
~do Kazai 4-05-2011 22:59
Szanowny Panie Kazimierzu, prezydent Zawiła właśnie zakupuje inicjatywę rozwoju sportu rowerowego w Jeleniej Górze. Więc niech pan nie pieprzy (za przeproszeniem) że mamy stawiać na rowery. W tym roku w mieście będzie o połowę imprez rowerowych mniej, niż było w ubiegłym roku! Prezydent Zawiła właśnie przerwał finansowanie klasy szybowcowej - czym wydatnie przyczynia się do zakopania szybownictwa w kotlinie. Z narciarstwa biegowego Jelenie Góra nie ma ani jednego reprezentanta w kadrze narodowej, w narciarstwie zjazdowym ma jednego. Nie ma Pan pojęcia, o czym Pan pisze...
kazimierzp 5-05-2011 7:14
Doskonale wiem co piszę!;-) Nie interesują mnie wyczynowcy, nie interesują mnie np. 22 ludzi na boisku, a setki na trybunach! Ważne dla mnie jest aby tysiące ludzi uprawiało sport, było na stokach narciarskich, na trasach biegowych, szlakach rowerowych itp. Chciałbym aby na każdym podwórku były kosze przy których dzieciaki i dorośli mogli sobie pograć. A czy ta czy inna grupka wyczynowców będzie w D, czy nawet w A klasie to mi obojętne.
~ 5-05-2011 7:28
Moze bedzie gotowy stadion,ale na Euro 20012 hahahahahaha
~hala 7-05-2011 19:56
Panie Zawiła przeszedł pan nasze wszelkie oczekiwania.podobno miał pan być dla ludzi i z nimi rozmawiać a tu bez żadnej rozmowy chce pan bezprawnie odebrać nam emerytom i rencistom jedyne nasze miejsce wypoczynku i radości, nasze kochane cieplickie działki.Prosimy się poważnie nad tym zastanowić,czy chce pan krzywdy dla tylu ludzi?Jeżeli już do tego dojdzie to jest pan nic nie wartym człowiekiem!
~Tomek tenisista 8-05-2011 20:24
U mnie natomiast pan Zawiła ma dużego PLUSA. Pogonił z kortów na ulicy Sudeckiej socjopatę Ryszarda Dzięgowskiego prezesa uzurpatora stowarzyszenia DMTKS Spartakus. Facet zrobił sobie płatne miejsce pracy na społecznym stanowisku. Podobno tak mocno bronił swojego etatu że go musiała straż miejska usuwać z gabinetu prezydenta. MOS który przejął korty zabrał się wreszcie za remonty gdyż prezesik dbał tylko o swój portfel a nie o członków i obiekt. Natomiast skończony u władz miasta rysio skutecznie unika członków chcących go odwołać z fotelika z powodu całego szeregu zarzutów od etycznych począwszy a na kryminalnych skończywszy. Ale nie ma co się dziwić , to PZPR -owski beton. Gratulacje dla prezydenta.
~Artur 8-05-2011 20:47
Nareszcie. Ten facet zawsze (Dzięgowski) zawsze wyglądał jak z innej bajki. W ogóle nie pasował do normalnych ludzi. Krętacz awanturnik i tenisowy oszust. Do młodzieży wzywał policję .Stworzył na kortach taką atmosferę że strach tam było się pokazać, a co dopiero grać w turniejach które organizował . To była podobno rozrywka dla ludzi o mocnych nerwach( oszustwa w sędziowaniu, doraźne zmiany zasad gry , dyskwalifikacje i krecze ) O jego finansowych patentach krążą całe historie. Podobno ze strachu przed wglądem w jego wirtualną księgowość przez nowy zarząd nie daje się odwołać ukrywając się przed członkami którzy zebrali podpisy o zwołanie nadzwyczajnego walnego zebrania aby go odwołać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%