MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sportowcy i politycy w krzywym zwierciadle

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 23 listopada 2008, 17:25
Aktualizacja: 20:06
Autor: JEN
Fot. Zbigniew Kulik
Jak informuje dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu – Zbigniew Kulik można w tej placówce obejrzeć interesującą wystawę pod nawą: „Sportowcy w karykaturze” znanego i cenionego karykaturzysty Leszka Kuczerskiego z Bydgoszczy.

Cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających muzeum i to zarówno z kraju jak i zagranicy. Zwiedziło już tę wystawę parę tysięcy zwiedzających.
Karykatury przedstawiają najbardziej znanych polskich i zagranicznych sportowców, bohaterów aren sportowych, mistrzów świata i zwycięzców olimpijskich. Powszechnie znany Adam Małysz przedstawiony jest oczywiście z bananem w ręku. Mistrz wagi ciężkiej Andrzej Gołota z nieco podbitym okiem stoi obok swojego wielkiego rywala Tysona, a piłkarz Zbigniew Boniek mistrzowsko żongluje piłką. Gwiazdy światowego sportu pokazane są ze swoimi atrybutami, pozwalającymi na identyfikację uprawianej dyscypliny sportowej.
W osobnej części, niejako przy okazji, prezentowane są również karykatury najbardziej znanych polskich polityków, które wywołują uśmiech na twarzy zwiedzających. Na ich tle najczęściej fotografują się turyści.
W urządzonym happeningu w czasie jej uroczystego otwarcia uczestniczyli trzej ostatni prezydenci naszego kraju, którzy zgodnie dokonali jej otwarcia ku uciesze osób uczestniczących w tej imprezie. Ta wyjątkowa wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu prezentowana będzie do końca grudnia br., warto ją jeszcze zobaczyć.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Bieg Niepodległości

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Puchar makroregionu Oyama

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Stoi kolej na Kopę

Karkonoskie witraże

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%