MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Sport zakazany

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:38
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Spółdzielnia mieszkaniowa zabroniła dzieciom gry w piłkę.

– Podwórko to nie jest miejsce dla takich zabaw – argumentuje Krystyna Grabowska, wiceprezes spółdzielni. – To jakaś horrendalna bzdura – dziwi się Jan Kulas.

Pięcioletni Adaś Kulas, gdyby miał się przejmować tablicą ustawioną przez spółdzielnię mieszkaniową na jego podwórku przy ul. Iwaszkiewicza, nie mógłby wyjść z domu i poodbijać piłki z kolegami. Na wkopanym w ziemię słupku dorośli zawiesili bowiem znak zakazu grania w piłkę.

– Podwórko to nie boisko – tłumaczy Krystyna Grabowska, wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej. – Mamy tam plac zabaw, na nim huśtawkę, równoważnię. Jeśli młodzi chcą grać, niech idą na boisko – doradza. Problem polega na tym, że w pobliżu nie ma żadnego.

Jan Kulas, ojciec małego Adasia, nie widzi zresztą powodu, dla którego jego syn miałby odbywać wędrówki po mieście w poszukiwaniu boiska. – Dlaczego nie może poodbijać piłki na podwórku, które ma pod domem? – dziwi się.

O zdrowy rozsądek apeluje Andrzej Weychan, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego a obecnie wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. – Dzieci potrzebują ruchu. W szkole mają ustawowe trzy godziny zajęć w-f w tygodniu. To niewiele, dlatego każda forma ich aktywnej zabawy jest cenna – tłumaczy.

– Nie popadajmy w paranoję – uspokaja nadkomisarz Iwona Leszczyńska-Bartkowiak, rzecznik zgorzeleckiej policji. – My nie jesteśmy od karania dzieci czy rodziców za to, że ich pociechy grają na podwórku w piłkę.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bałaganiarz zapłaci

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mały Strażak dla jednostek OSP

Szansa na remont "zameczku"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
378
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%