MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Sporo spraw do rzecznika konsumentów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 września 2017, 7:02
Autor: UM (komunikat)
Poczesne miejsce telefonów komórkowych w spisie najczęstszych spraw Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Jeleniej Górze zajęło ostatnio obuwie. – Telefony „uspokoiły się” – wyjaśniono nam w biurze MRK – po interwencji UOKiK i nałożeniu sporej kary finansowej na sieć NOWA SA. Proceder został ukrócony. Takich spraw, wynikających z reklamacji umów jest mniej, a ich miejsce zajęło obuwie.

Faktem jest, że ludzie dojrzali mają w pamięci czasy, kiedy buty służyły latami, co najwyżej poddawane okresowo zabiegom szewców. Teraz szewców nie ma, a obuwie jest wymieniane na nowe, a nie naprawiane, ale są i takie buty, które – mimo gwarancji producenta – rozlatują się po pierwszym deszczu, choć reklamowane są jako absolutnie nieprzemakalne i odporne.

Sprzedawcy usiłują uchylać się od odpowiedzialności, ludzie dociekają swego i powstają konflikty, często kończące się interwencją Rzecznika. Są jednak i takie sprawy, które trafiają do sądu, jeśli sprzedawca uparcie odmawia uznania racji klienta, a klient jest ich pewny. Bywają bowiem buty, kupowane i po 30 zł (także reklamowane), ale są i dwudziestokrotnie droższe, więc trudno dziwić się pretensjom.

Są i sprawy poważniejsze, jak choćby reklamacje sprzętu medycznego typu inhalatory, nowych aut, kupionych w salonie, itp. – Dla nas jednak każda sprawa jest poważna – mówi rzecznik – bo jeśli nastolatka pracowała całe wakacje, by kupić wymarzony telefon, a ten się zepsuł po dwóch dniach, to trudno uznać tę sprawę za błahą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Dachowanie w Radomierzu

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kto pisze 12-09-2017 9:08
Czy można wiedzieć kto pomoże napisać wniosek o reparacje wojenne z Niemiec na remont domu w którym mieszkam. To jest dom poniemiecki, a dach i elewacja są bardzo zniszczone. Nigdy od czasu wojny nie był on remontowany. Ten do zbudowali Niemcy więc powinni o niego dbać. Zwłaszcza że są bogaci.
~BB 12-09-2017 9:28
Co za bzdura!
~Dagmarka88 12-09-2017 9:36
Ludzie to ze wszystkim głowę zawracają. nic dziwnego, ze wprowadzili obostrzenia
~ 12-09-2017 12:19
a może nasze państwo w końcu by się wzięło za wszechobecną lichwę i to od podstawowych produktów żywnościowych począwszy na mieszkaniach skończywszy ?????
~sajmon 12-09-2017 16:18
Hmmm... Panie rzeczniku praw konsumenta !!! Ja myślałem że pan na równi zajmuje się człowiekiem niezależnie od tego czy ma buty za 30 czy za 300 zł :( Choć szczerze wątpię by pan zwracał uwagę na ubogich mieszkańców gdy ma pan przed sobą majętnego jegomościa :) W takie bzdury to nawet dziecko nie uwierzy :)
~Adriana P. 12-09-2017 20:26
Wczesną wiosną Pani Rzecznik zajęła się moją sprawą, reklamacja smsów premium i sporo zawyżonego rachunku telefonicznego z tego tytułu. Sprawa może nie wagi bardzo bardzo istotnej ale byłam na tyle zbulwersowana stanowiskiem sieci komórkowej że postanowiłam nie ustąpić. Pani Rzecznik okazała się osobą przemiłą i podeszła do sprawy profesjonalnie. Za sprawą pisma urzędowego efekt został osiągnięty za co jestem Pani bardzo wdzięczna i dziękuję
~Fr3d 12-09-2017 22:00
Wada mechaniczna i po gwarancji. Ludzie kupuja telewizor za 5 klockow przywoza do domu i zonk nie dziala wiec do sklepu po kase lub wymiane sprzetu a sklep hola hola wada mechaniczna spadaj dziadu .
~Boss 13-09-2017 7:04
Pani Reder Sadowska potrafiła człowiekowi przez telefon podyktować pismo ,załatwić sprawę na korytarzu po godzinach pracy nikomu nie robiła problemu każda sprawa była dla niej ważna
~wydoilzawiłazPO 13-09-2017 7:31
Poprzednia pani rzecznik jak i obecna przjela mnie po godzinach.Obie mile i sympatyczne potrafią pomagać w sprawach z oszukiwaniem szczególnie ludzi starych.Miłego dnia życzę pani rzecznik.
~Monik 14-09-2017 23:14
Warto kierować sprawy do sądu nawet te najmniejsze zakupowe -sprzedawcy po nakazie zaraz przelewają pieniążki -sama się przekonałam nie raz -już czwarta sprawę skierowałam i efekt gwarantowany.Nawet zakup internetowy czyli na odległość nie zwalnia z rozpatrzenia reklamacji prawidłowo.Nie bójcie się tylko pamiętajcie o paragonie =trzymać w okresie gwarancji.POWODZENIA WSZYSTKIM!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Śmierć na żwirowni

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Synoptycy: jeszcze popada

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
98
Tak
45%
Nie
49%
Nie wiem
6%