MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Sporo chętnych na sześć sejmikowych mandatów

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Niedziela, 31 października 2010, 8:39
Aktualizacja: 13:03
Autor: TEJO
Wśród kandydatów do sejmiku jest Janusz Jędraszko (pierwszy z prawej), lider Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych i inicjator niedoszłego do skutku referendum o odwołanie władz Jeleniej Góry. Startuje z Samoobrony.
Fot. TEJO
Znamy już wszystkich kandydatów na prezydenta miasta oraz do fotela burmistrza lub wójta w miejscowościach powiatu jeleniogórskiego. W wyborach samorządowych zarządzonych na 21 listopada wybierzemy także naszych reprezentantów do Sejmiku Wojewódzkiego.

O sześć mandatów ubiega się jedenastu kandydatów z Jeleniej Góry, pojedyncze osoby z Karpacza, Kowar, Piechowic i Starej Kamienicy oraz dwie kandydatki ze Szklarskiej Poręby.

Liderami z Jeleniej Góry na listach kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego są: Grażyna Elżbieta Malczuk i Józef Kusiak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Roman Andrzej Kuty i Kazimierz Huk z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Jan Rostkowski i Jerzy Lucjan Łużniak z Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Stefan Lewandowski i Piotr Sekulski z Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Jędraszko z Samoobrony Andrzeja Leppera (Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych), Piotr Paweł Kaliński z Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikke oraz obecny prezydent miasta Marek Adam Obrębalski z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Wśród kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego jest także: reprezentant PSL-u Wojciech Leszek Poczynek ze Starej Kamienicy, karpaczanin Jerzy Jan Pokój z PO, kowarzanin Jerzy Kazimierz Nalichowski z PiS-u, piechowiczanin Wiktor Marconi, bezpartyjny z Razem dla Jeleniej Góry, oraz dwie reprezentantki Samoobrony Andrzeja Leppera - Aneta Płonczkier-Leśniak i Bronisława Pawłowska-Bocheńska ze Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~wie39 31-10-2010 8:55
sami z zawodu dyrektorzy...ale to się rwie do koryta...
~kto kim??? 31-10-2010 9:27
Kim chcą właściwie być? Co obiecają mieszkańcom terenów, z których kandydują? Panowie Obrębalski, Kuty, Nalichowski!!! Wybierzcie mnie na Prezydenta (Jeleniej Góry), Wójta (Mysłakowic), Burmistrza (Kowar) a jak dostanę się do sejmiku to będę miał was w ...!!! A może odwrotnie? Których z wyborców chcecie Panowie oszukać? Macie honor? Właśnie pokazaliście jak chcecie zrealizowac swój program wyborczy gdy od początku szkacie tylko "obfitszego koryta"? Mam nadzieję, że inni wyborcy podzielą ten pogląd i przekreślą wasze niecne zamysły na wszystkich listach. Wam nie zależy na mieszkańcach tylko na maksymalnym zabezpieczeniu własnej d..y!
~tqm 31-10-2010 10:06
Kuty na szefem(ową) koła gospodyń wiejskich? też go tam widziano
~Ola 31-10-2010 10:10
Na jakiej podstawie pan Jędraszko - bezrobotny Jeleniej Góry - udziela sobie mandatu do startowania w wyborach na tak zaszczytne miejsce ???? - czysta kpina. Wyborcy (bezrobotni) od 2002 roku udzielają mu negatywnego poparcia we wszystkich wyborach samorządowych, a on i tak dalej pcha się po władzę - wróżką nie jestem, ale mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie.
~ 31-10-2010 10:34
DOLNOŚLAZAK. Poczynek,Nalichowski, Obrębalski i Kuty powinni się zdecydować w jakich strukturach samorządowych zamierzają funkcjonować.Wydaje mi się, że rozumiem strategię i postępowanie 3 pierwszych. Natomiast Kuty /PSL/ - ze swoją zdublowaną kandydaturą /na wójta Mysłakowic i do Sejmiku Wojewódzkiego/ to - moim zdaniem - nieporozumienie. Facet ma pomysł jak zagospodarować samego siebie, nie ujawnił dotąd żadnego pomysłu na gminę, o województwie nawet nie wspomnę. Wg mojej oceny Kuty ma chęć być, co nie przekłada się - wg mnie - na coś konkretnego zrobić. PSL w Kotlinie Jeleniogorskiej to szczególne ugrupowanie. Przykładem Kępiński i jego familia. Mam nadzieję, że po wyborach nie staniemy się - dzięki PSL - II Sycylią.
oskarl 31-10-2010 10:37
Tych wszystkich ludzi powinno się zamknąć w więzieniach, a nie wpuścić do koryta. Za próbę wyłudzenia pieniędzy podatników. Do sejmiku, jeśli już, powinni startować politycy lub samorządowcy z doświadczeniem przynajmniej na niższym szczeblu. Co może zrobić bezrobotny z folklorystycznej partii? To najlepszy sposób na pogłębianie zapaści społeczno-gospodarczej. Pomijam świat, ale w Polsce powinno się zlikwidować wszelkie „samorządy”, „parlamenty” i „senaty”. Tą robotę, a nawet lepszą, powinni wykonywać urzędnicy z awansu zawodowego. Po realnych sukcesach. W obecnym stanie i przy tym ustroju, to jest rozkradanie majątku narodowego i łatwa wyżerka. Po układach i bez kontroli społecznej. D..okracja. Halloween. Taka jest moja opinia.
~E-maile 31-10-2010 10:45
Najpierw proszę wychować na ludzi swoich członków i klientelę. Ja i tak nie mogę głosować, bo jestem w Niemczech. Sorry. Nic mi z jakiegokolwiek przedstawiciela w sejmiku. Pani i tak nie chodzi głodna. Pozdrawiam. Grześ grazyna.malczuk@kk.jgora.pl napisał(a): > Panie Grzegorzu! > Cieszę się,że zyskałam Pana sympatię.Proszę jednak chwileczkę zaczekać moja strona internetowa będzie wskazana w drugiej odsłonie.Jej adres zostanie uwidoczniony na tym samym banerze.Po cichu liczę na Pana głos.Sądzę,że Jelenią Górę stać na własnego przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim. > > -- > Grażyna Malczuk > >
~ 31-10-2010 10:57
to pani malczuk nie wie o tym, że zagranica nie może głosować ? WSTYD! i taka chce być przedstawicielem? kogo? ja sie pytam, chyba tylko o sobie myśli.
~ 31-10-2010 11:12
ad.~oskarl z 10:37. Twój post zalatuje Korwinem. Niestety nie wymyślono innej metody, pozwalającej na udział wszystkich we wszystkim, jak tzw demokratyczne wybory. Tylko mała część społeczeństwa korzysta z przysługujących im praw. Wielu zapomniało co oznacza suwerenność myślenia. Niestety na tej niewiedzy bazują wszelkiej maści politykierzy i niektórzy politycy, objawiając nam się w czasie różnych kampanii wyborczych, jako jedyni prawi, sprawiedliwi, wszystko wiedzący, posiadający szczególny program, którzy uchronią nas od wszelkiego zła i sprawią dobrobyt. Ktoś, gdzieś niedawano wypowiedział pogląd że na świecie żyje ok. 8% ludzi inteligentnych. Zatem on nie interesuje się tą mniejszością i cały program wyborczy adresuje do tych pozostalych 92%. Sądzę,że elektorat Kotliny Jeleniogórskiej nie odbiega od światowych standartów.
~ 31-10-2010 11:17
cd. z 11:12. Ja w wyborach uczestniczył będę. Nieukrywam, że wśród propozycji na radnych i szefa magistratu, mam swoje kandydatury . Są oni dalecy są od wyimaginowanej przeze mnie doskonałości, jednak wyboru dokonywał będę wg zasady mniejszego zła. DOLNOŚLĄZAK.
~zbulwersowan 31-10-2010 11:41
a dlaczego G. Maczuk używa do celów prywatnych adresu służbowej poczty uczelni. Czy to jest etyczne postępowanie? A co na to władze szkoły – czy to czasem nie jest bezprawne?
~ 31-10-2010 11:52
ad.~ zbulwersowany. Czepiasz się niczym człek mikro, że aż przykro. DOLNOŚLĄZAK.
~Galek 31-10-2010 12:07
Proponuję aby pensje tych wszystkich Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów obniżyć np. do średniej krajowej. Mielibyśmy wtedy obraz ilu tych wszystko wiedzących i mających receptę na wszystkie bolączki - kandydatów, pchałoby się do koryt. Z radnymi tak samo np. 15 zł za sesję. Niech się wezmą do roboty sami na siebie, najlepiej założą prywatne firmy i płacą wszystkie świadczenia. Zobaczą jaka to droga przez mękę, aby coś jeszcze zostało na godne życie.
~hmm 31-10-2010 12:08
do redakcji: nie ma kandydatow do fotela wojta powiatu - takiej funkcji nie ma. przewodniczacy zarzadu powiatu zwany starosta wybierany jest przez rade powiatu. Poprawcie blad w leadzie bo koszmarna wpadka:)
~elf 31-10-2010 12:25
Krajem rządzi PO i eksperymentowanie z Panią Malczuk czy kimś np. z Samoobrony jest po prostu niekorzystne dla regionu. Trzeba głosować na ludzi sprawdzonych i aktywnych w środowisku. Konkrety; co dany kandydat zrobił dla regionu. A nie co zrobi jak go wybiorą , a kto mu da i będzie z nim współpracował ? Takie są realia i rządzą partie większościowe. Zatem wybór jest prosty jak nigdy ! PO - górą !
~Jasień 31-10-2010 12:46
PO za dużo przyjęłą w swoje szeregi byłych z SLD. Latają i powiewają jak chorągiewki.
~ 31-10-2010 12:50
Jak na razie to żaden z kandydatów, nic nie zrobił dla Jeleniej Góry. Takie jest moje zdanie. Pracy trzeba szukać poza Jelenią Górą, młodzi nie mają co ze sobą zrobić. Dlatego wszyscy oni nie mają czym się chwalić.
~do 11:52 31-10-2010 15:32
Czyżby? taka tolerancja to tylko do tej (twojej) opcji - nieprawdaż? Świetlicznkę zmieszałbyś z błotem! Gratuluje suwerenności myślenia! A tak nawiasem ..."mniejsze zło" jest już passe!
~mafia 31-10-2010 16:52
PO to największa mafia, która przejęła schedę po SLD. Jeśli kierować się kryterium większościowym to zgoda, ale jeśli skuteczności - to lepiej zatrudnić mafię wołomińską. U nich też nie ma demokracji...
~lee 31-10-2010 17:27
Mafia,,,bo nie poznała się na Obrębałku,,,i nie puściła go w betonowych butkach?
~ 31-10-2010 17:50
ja tam uwazam, ze po 4 latach Obrebalskiego czas na ZAWILE MARCINA niech posprzata po nim Papaja zreszta tez! Po co jego i Czernow bral na liste.
~kolektyw 31-10-2010 17:59
sam sobie odpowiedziałeś, nie on brał papaja i czernow na liste tylko oni jego, tego sie nie da juz posprzątać...
~J24 31-10-2010 18:41
Ale parcie na koryto, jak nie tu to tu byle na państwowym wikcie. Dla stołka powiedzą wyborcom wszystko. A po wyborach podział stanowisk dyrektorskich oczywiście państwowych i cztery lata spokoju Czysta obłuda.
~Wyborca 31-10-2010 18:42
Czy w Starej Kamienicy nie ma młodszych kontrkandydatów do urzędu wójta ?. Pan W.Poczynek funkcę tę pełni już 20 lat. Obecnie jest jedynym kandydatem na to stanowisko.
~ 31-10-2010 19:12
ad.15:32. Nie dostrzegam związku z Twoją reakcją na mój post z 11:52. Odniosłem się tylko do zarzutu o korzystaniu ze służbowego emilka. Jest to mało istotne. Po za tym na Malczuk tak jak i na Machałek głosował nie będę. SLD w Kotlinie Jeleniogórskiej uważam za politycznego bankruta, natomiast p. Machałek traktuję jako aktywistkę, którą PIS-partia wystawia i traktuje jako "kobietę pracującą" ze znanego serialu, która podejmie każdą pracę, gdyż "żadnej pracy się nie boi". Pozdrawiam. DOLNOŚLĄZAK.
~Zaskoczony 31-10-2010 19:13
Wypisujemy jacy jesteśmy niezadowoleni z kandydatur i jaką oni reprezentują partię, ale niestety dziś jesteśmy skazani na taką ordynację. Najlepszym rozwiązaniem byłyby okręgi jednomandatowe tak aby można było zagłosować na osobę, którą można by było rozliczyć z obietnic i z wykonanej pracy. Dziś każdy może obiecywać gruszki na wierzbie i tak nigdy nie będzie za to rozliczony i to niestety jest smutne. Nam wyborcom pozostaje tylko rozumnie wybierać i jak ktoś tu napisał... wybierać mniejsze zł :(
~q 31-10-2010 20:49
Ja na Urbaniaka będę głosował
oskarl 31-10-2010 21:45
Szanowni wyborcy lub kreatorzy propagandy, nie grajcie psychicznych i nie róbcie z ludzi idiotów. Zło jest złem i nie należy zła popierać. Nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło. Jeśli będziemy się takim argumentem posługiwać, to znowu trzeba będzie sięgnąć do sondaży. I jak to w „demokracji” bywa Gazeta Wyborcza będzie nam podsuwać wyniki jako najbardziej miarodajna bibuła. Albo najbardziej nośna. Bo kto miałby o tym decydować? Kto jest takim guru, ze potrafi wyznaczyć mniejsze i większe zło? A jak się pomyli? Co do Zawiły, i nie tylko, bo Czernow, Kusiak, Obrębalski, a nawet Malczuk, Prystrom, i ta z PiS, bo nie pamiętam... toż oni wszyscy już byli. Oni wszyscy już pokazali, że nic nie potrafią samodzielnie zrobić. A nie samodzielnie to tylko się dzielić... Wszyscy chcą tylko władzy i pieniędzy. Ja im w tym nie pomogę. Nie mam interesu. A przy okazji. Prystrom to ma w swojej paczce koktajl Mołotowa. Ciekawe czy nowe członki płacą mu chociaż składki? A Urbaniak (to do lizo
oskarl 31-10-2010 21:57
A Urbaniak (to do lizod...) to tylko wystawka. Bo Graśka i Kusiak spaleni;-)
~do oskarl 31-10-2010 22:04
A obiektywnie to na kogo:?
oskarl 31-10-2010 22:24
Na swoją teściową! A miałeś wpływ na kandydatów?
~Zdzich 1-11-2010 10:09
Panie Kuty, daj Pan sobie spokój z polityką. Tyle lat już Pan startujesz i jeszcze nigdy Pana nie wybrali, a Pan nadal się pchasz i kompromitujesz... "Kończ waść, wstydu oszczędź"
~Myslakowice 1-11-2010 11:04
Panie Kuty Jesli znajdzie sie jaki kolwiek lekarz w calym woj. dolnoslaskim to chwala ze podejmie sie leczyc pana z chorobowladzy.Kim pan jest i co pan soba reprezentuje???.Kempinski pana zrobil szefem PSLu po ukladach jest pan z-ca w WORDZIE skacze pan od wyborow do wyborow jakby byl pan wielka osobistoscia.A w rzeczywistosci wladza panu krzywde robi i niszczy pan sobie zycie.Swoimi kampaniami osmieszasz sie pan,dla mnie jest pan ...... !!!!!Odpowiedz pan co pan zrobil w jeleniej czy w Myslakowicach ze ciagle pan prze do tej wladzy.
~mysł-witz 2-11-2010 20:31
Kuty Inez też kandyduje, chyba odrodziła się tradycja PSL

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Tak nie parkujemy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Nowości w muzycznym poranku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%