MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Sporna droga na Okraj

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 2 lipca 2018, 6:16
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 7:18
Autor: WAC
Fot. WAC
Zapowiada się kolejny akt sporu pomiędzy Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze i Zarządem Województwa Dolnośląskiego w sprawie drogi dojazdowej na Okraj.

Tym razem chodzi o zwrot kosztów utrzymania tej drogi (w tym odśnieżania) w wysokości 133 tysięcy złotych, jakiego od samorządu województwa domaga się Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Roszczenie to powstało w okresie od stycznia 2016 roku do stycznia 2018 r., czyli w okresie gdy powiat był właścicielem tej drogi po przekazaniu jej uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Jak jednak wykazało postępowanie przed Wojewódzkim i Naczelnym Sądem Administracyjnym, oddanie spornego odcinka odbyło się z naruszeniem prawa i obecnie jest on ponownie drogą wojewódzką

Przypomnijmy. Sześciokilometrowy odcinek drogi prowadzącej do przełęczy Okraj od wielu lat należał do województwa, które przekazało ją powiatowi jeleniogórskiemu na początku 2016 roku. Ten ostatni uznając, że cała procedura odbyła się bezprawnie i droga nie spełnia kryteriów, aby uznać ją za powiatową zaskarżył decyzję Sejmiku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten w orzeczeniu wydanym we wrześniu 2016 roku uznał racje powiatu. Stanowisko to podzielił na początku tego roku NSA. To stało się podstawą do wystąpienia przez powiat do Sejmiku Województwa z żądaniem zwrotu kosztów utrzymania drogi.

Ten ostatni negatywnie zareagował na pismo w tej sprawie odmawiając uregulowania należności. W tej sytuacji wszystko wskazuje, że oba samorządy spotkają się w sądzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Likwidacja schroniska

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 2-07-2018 11:41
Kabaret już ile czasu minęło a dalej dogadać się nie mogą
~mm 3-07-2018 8:17
do: ~ (11:41)
"nie mogą się dogadać" sugeruje, że winne są obie strony - czytaj ze zrozumieniem - zarząd województwa bezprawnie wcisnął powiatowi kawałek drogi, która nie spełnia kryteriów drogi powiatowej, a teraz bezczelnie nie chce zwrócić kosztów odśnieżania... dogadać to się można, jak po drugiej stronie jest normalny partner, a nie jakiś wuj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Bobry na Zabobrzu

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%