MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Spore zmiany na Targowisku Zabobrze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 lipca 2016, 8:08
Aktualizacja: Środa, 27 lipca 2016, 9:02
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Około 200 podmiotów handlujących, 50 proc. zmodernizowanych pawilonów, zwiększenie kapitału do niemal 73 tys. zł , 100 miejsc parkingowych dla klientów, plac zabaw dla dzieci oraz szachy i ławeczki dla dorosłych, a przede wszystkim wzrost jakości usług – takie zmiany na Targowisku Zabobrze wylicza prezes spółki kupieckiej Stanisław Sudoł. Czy klienci zauważyli te zmiany i czy uda się kupcom wygrać z konkurencją coraz to nowych marketów?

Jak mówi Stanisław Sudoł Targowisko Zabobrze dobrze wykorzystało swoją szansę daną przez Miasto, które po wielu konsultacjach i apelach kupców podpisało ze spółką kupiecką umowę dzierżawy targowiska na 10 lat.

- To stało się motorem do działania, bo dało nam pewną stabilizację i poczucia bezpieczeństwa – wyjaśnia Stanisław Sudoł. – Myślę, że nikt by nie zainwestował ani złotówki nie wiedząc, jak długo będzie mógł na tym targowisku handlować. A przecież przed rokiem 2010 umowy były z nami podpisywane na miesiąc czy trzy miesiące. Dopiero w 2010 roku dostaliśmy umowę na trzy lata, a w 2013 roku na 10 lat – przypomina prezes spółki kupieckiej.

Od tego czasu powierzchnia sprzedaży – zadaniem Stanisława Sudoła – zwiększyła się o 25 procent.

– Przybyło nam kupców i - co ważne - nie odchodzą od nas ci, którzy tu handlują od lat – mówi Stanisław Sudoł. – Mamy 200 podmiotów handlujących z czego 150 to punkty stałe, z których wiele się rozbudowało. Ja zawsze wierzyłem w tych ludzi, dlatego walczyłem by traktowano ich z należytym szacunkiem i zaufaniem. Te trzy ostatnie lata dowodzą, że wywiązaliśmy się z obietnic i cały czas mamy kolejne plany zmian na lepsze. Zmodernizowaliśmy 50 procent pawilonów i w tym roku rozpoczniemy modernizację dolnych pawilonów zielonego ryneczku, by do końca przyszłego roku stały się one jednolite i bardziej estetyczne. Zwiększyliśmy liczbę miejsc parkingowych do stu, stwarzając nowe miejsca również na placu przy Biedronce. Ogrodziliśmy cały teren, dzięki czemu jest bezpieczniej. O tym, że idziemy w dobrym kierunku świadczy również fakt, że z roku na rok zwiększa się kapitał spółki. W porównaniu do roku poprzedniego wzrósł on z 61 tys. 900 zł do 72 tys. 400 zł, a kapitał początkowy miał 53 tys. 500 zł. Cały czas dążymy, by nasze targowisko było nie tylko miejscem zakupów, ale i spotkań mieszkańców. Dlatego w samym centrum targowiska zrobiliśmy plac zabaw, przy którym stanęły ławeczki i szachy. W minionym roku wyremontowaliśmy toaletę – dodaje prezes spółki kupieckiej.

Ale jak mówi Stanisław Sudoł, wszystkie te dogodności dla klientów są tylko dodatkiem. Głównym atutem Targowiska Zabobrze jest bowiem najwyższa jakość produktów i usług oraz największy wybór. I to potwierdzają klienci.

- Przychodzimy tu codziennie po wszystko: owoce, warzywa, mięso, mleko – mówią Stanisława i Tadeusz Wackowiak. - Mamy tu blisko, jest tu bardzo miła obsługa i towary zawsze są świeże. Kiedyś skusiłam się na ziemniaki z marketu, bo były tańsze i żałowałam tego. Smak był nieporównywalny. Naszym największym testerem jest nasz piesek Najka, który pije mleko tylko z ryneczku. Jak się takie swojskie mleko zostawi na zsiadłe, to można je nożem kroić. Takich rzeczy w żadnym markecie się nie kupi. My jesteśmy zadowoleni i polecamy to miejsce innym – dodają klienci.

Józef Krupowicz z ul. Noskowskiego przyjeżdża z żoną na targowisko po świeże warzywa i grzyby. – W ostatnim czasie sporo tu się zmieniło – mówi. - Zarówno jakość towarów, jak i estetyka i wygoda. Poza tym jest spory wybór i można tu wszystko kupić – dodaje.

Mariola Wasik, która ceni sobie świeże jajka i ryby wędzone z targowiska, nie zauważyła większych zmian na ryneczku, bo jak mówi, nie jest zbyt częstym gościem tego miejsca. – Mam dość daleko do targowiska, ale mimo to zawsze znajduje czas, by wpaść tu po sprawdzone produkty – mówi jeleniogórzanka. Okazjonalnie po kwiaty i warzywa przyjeżdża tu Anna Mackiewicz, która też zbyt wielu zmian nie dojrzała, ale za to zapewnia, że warto tu wracać.

Niestety mimo tych pochlebnych opinii, kupcy uważają, że z roku na rok klientów im ubywa. – Zabierają nam ich markety, gdzie ceny często są poniżej kosztów i nie ma szans, by z nimi konkurować – mówią Helena i Henryk Kowalscy oraz Janina Chemicz sprzedający m.in. buty i skarpety. – Nam coś jeszcze listonosz co miesiąc przyniesie, a tu sobie dorabiamy do tej emerytury, ale wielu młodych ludzi prowadzących działalność na tym targowisku martwi się co będzie za rok, dwa – dodają.

Podobnego zdania jest również Teresa Szynderska, która sprzedaje odzież na Targowisku Zabobrze od sierpnia 2003 roku. Jak mówi jeleniogórzanka, początkowo była przeciwna zakładaniu spółki, ale z czasem zmieniła zdanie i teraz chwali zmiany, które tu zaszły. - Ja zaczęłam tu handlować kiedy przeszłam na emeryturę, bo na kolei, gdzie pracowałam, chciałam ustąpić miejsca młodszym koleżankom. Szybko się jednak okazało, że zaczyna brakować pieniędzy, a chciałam pomóc swoim wnukom. Teraz niestety pracuję tylko na leki. Mam 1260 zł emerytury, mój mąż też jest na emeryturze. Tu zarabiam około 800 – 1000 złotych miesięcznie. Kiedyś było więcej klientów, teraz mamy stałych bywalców, głównie osoby starsze. To co jednak cieszy, to nowi klienci z Czech i Niemiec. I myślę, że ściągnęły ich tu właśnie te zmiany wizerunku targowiska i jakości usług. Często słyszymy od klientów, że jest tu przyjemniej, ale markety walczą z nami cenami – dodaje pani Teresa.

Ireneusz Rajczykiewicz handlujący warzywami i owocami wierzy natomiast, że kupcy obronią się… jakością produktów. I to potwierdzają jego klienci, w tym m.in. pani Maria. – Przychodzę na to stoisko od ponad 10 lat, ten pan zawsze przywozi mi ziemniaki na zimę do domu, wszystko zawsze ma świeże i pyszne, dlatego wolę jego produkty od tych tańszych z marketów – dodaje pani Maria.

To, co by mogło pomóc kupcom, to niższy czynsz dzierżawy. - Obecnie spółka kupiecka Zabobrze płaci miastu co miesiąc 32 tys. zł brutto, a takie samo targowisko we Wrocławiu płaci 24 tys. zł brutto – mówi Stanisław Sudoł. – Co prawda, dzięki interwencji radnej Danucie Wójcik, prezydent pierwszy raz w minionym roku zrobił jakiś ukłon w naszą stronę i obniżył nam czynsz w zimowych miesiącach (styczeń, luty i marzec) o 25 procent. Naszym zdaniem jednak taka obniżona kwota powinna być kwotą stałą, wówczas moglibyśmy inwestować w to miejsce jeszcze więcej i ściągnąć do nas nowych klientów. Dotychczasowe negocjacje z Miastem dotychczas nie przyniosły żadnych rezultatów, ale cały czas mamy nadzieję, że kiedyś władze miasta zmienią zdanie – dodaje Stanisław Sudoł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstanie obwodnica Kaczorowa

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~Rerew 26-07-2016 8:16
A stoisko z przeterminowanymi artykułami spożywczymi które jest bardzo blisko biura pana to dalej będzie ???
~Rico 26-07-2016 8:38
Bogu dzięki ,że jeszcze coś takiego istnieje .Jakość warzyw i owoców jest tutaj nie do przecenienia przez cały rok .Oczywiście że można byłoby wiele zmienić ,zaprojektować , postawić bardziej estetyczne i obszerniejsze stoiska ,ale wszystko zależy od obrotów. Mam nadzieję i tego życzę tutejszym handlowcom aby dalej się rozwijali w tym kierunku , ja z moją rodziną na pewno będę tu nadal kupował .
~ 26-07-2016 8:40
Normalnie Las Vegas.
~Gość 26-07-2016 8:52
To targowisko to jak za komuny ,jakie zmiany co ten prezio piiiiiiiili aż słuchać sie nie chce tam był jest i bedzie syf
~ 26-07-2016 9:04
wc wysprzątałeś ?gościu
~m 26-07-2016 9:18
to ciezka praca handlowcow z targowiska a "prezesik" udaje ze to jego zasluga
~ 26-07-2016 9:19
Kto tam kupuje. Najtaniej i czyściej jest w Lidlu. Tam należy robić zakupy.
~kupujący 26-07-2016 9:20
jest lepiej, ale o estetykę mogli by się postarać, ujednolicić, bo jeden chaos.
~ 26-07-2016 9:20
Prezesika należy pogonić tam z kont przyszedł .
~zaboberek 26-07-2016 9:38
Przecież niektórzy straganiarze zaopatrują się w Marketach w towary,a później wmawiają,że to z własnej działki.Nie udowodnię tego ale widziałem takie sytuacje.
~przepowiednia 26-07-2016 9:53
Powiem krótko,takie kolorowe jarmarki nie mają racji bytu w dobie sklepów wielkopowierzchniowych i wyginą niebawem jak rycerze.Ci handlowcy powinni już myśleć o zmianie branży,niestety ale jeśli nie idziesz z duchem czasu to przegrywasz.
~aya 26-07-2016 9:55
Do 9:20. A z kont przyszedł ? No z kont !? ha ha ha
~aandrzej 26-07-2016 10:02
Mam pytanko do Was. Na ul. Sobieskiego naprzeciw dawnego PZU trwa wyburzanie hurtowni, cały plac jest równany...Moim zdaniem jest szykowany pod market. Jeśli coś wiecie, macie wiarygodne informacje dajcie proszę znać...pozdrawiam
~aya 26-07-2016 10:09
aandrzej... pewnie kolejna Biedrona znając życie. Obok jest, ale malutka, bez parkingu więc stawiam na Biedrone.
~do 10:02 26-07-2016 10:12
Za PZU budują dom mieszkalny wielorodzinny więc możliwe że ten sam inwestor zrobi to samo naprzeciw.Na market nie ma szans w tym miejscu bo już jeden stoi obok a sieci nie praktykują budowy tak blisko konkurencji.
~ 26-07-2016 10:30
Zmiany na plus! Stragany schludne, warzywa, owoce smakowicie poukładane - się podoba!!! :)
~ 26-07-2016 10:37
A co ze stoiskiem z tymi przeterminowanymi artykułami spożywczymi panie prezesie ????????????????
~ 26-07-2016 10:39
Towar może i świeży, ale wszystko sprzedają bez kas fiskalnych. Ostatnio słyszałam jak handlary wzajemnie się ostrzegały przed "podejrzanymi" klientami. A skarbówka śpi
~Witek689 26-07-2016 10:41
Targowisko Zabobrze z tego co wiem to niektórzy z warzywkami maja bo kilka stoisk także monopol kwitnie, zamiast ławeczek, szach i takich pierduł proponuje zadaszyć i klimatyzować bo gdy jest ciepło to robi tam się Sahara i brak ludzi.
~Do aandrzej 26-07-2016 10:45
Po placu na Sobieskiego będzie nowa biedronka, przenoszą ją z budynku obok. Będzie większa i z parkingiem
~bleeeh 26-07-2016 11:04
a prezes też jest zadowolony z cuchnących meneli pijących bełty na dole ryneczku obok stoisk z warzywami czy tego nie widzi? chleją, śmierdzą i zaczepiają o pieniądze...
~Jarek z Cieplic 26-07-2016 11:10
Bzdury, nigdy nie będą konkurencyjni, jeśli większość stoisk będzie zamykana w okolicach godziny 15 - 16 tej. Wystarczy przejść się przez targowisko w tych godzinach. Ludzie, którzy kończą pracę w tych godzinach i chcą zrobić zakupy niestety mogą tylko pooglądać zamykane stoiska. To targowisko jest chyba nastawione tylko na emerytów. Tutaj niestety, nawet pobliższy sklep Rondo jest otwarty dłużej (nie mówiąc o Biedronce), a ten co ma samochód po prostu wtedy jedzie do Tesco albo Auchan. Tak więc, jeśli chcą być konkurencyjni muszą wydłużyć czas otwarcia stoisk inaczej to będą tylko pobożne życzenia.
~xxx 26-07-2016 12:00
taka prawda jak pisze Jarek ,co mi z tego ,ze się zmienia na lepsze itd, ja te zmiany widzę, ale jak się napracuje fizycznie ,nie che mi się gonić na rynek, kończąc prace o14tej ,bo oni kończą prace o 15tej ,market jakoś warzyw różna ,ale dobra jakość też warzyw owoców się w nich znajdzie.A sami kupcy sobie winni zrobili handel dla emerytów z powodu czasu otwarcia.A emeryt często wybiera miedzy taniej a dobrym jakościowo.Myślę ze w ogóle wolą kupcy narzekać jak coś robić żeby było jeszcze lepiej w stronę klienta, obrali jeden kurs i maruda-ją
~xxx 26-07-2016 12:03
kiedyś tam chciałem dżinsy kupić pani sprzedająca rozmawiała z kimś , mnie nie zauważyła ,ja nie mając czasu aż mnie dojrzy wolałem podjechać do galerii tam klienta widza z daleka:) i o wiele czyściej w przebieralni :)
~do xxxxx 26-07-2016 12:54
Kolego jeśli chciałeś dżinsy kupić,może to głupio zabrzmi ale często przejeżdżam przez Kalisz,kiedy tam jestem wstępuję do Big Stara jest ogromny sklep bo stamtąd redystrybuują towar po Polsce,masz setki jeansów do wyboru w cenach od 60 zł,przeceny jeansów,koszulek, kurtek,koszul w cenach od 19 zł .sklep wielkości biedrony.fakt doliczając paliwo ale i tak przy większych zakupach oplaca się,a wybór ogromny
~ 26-07-2016 13:53
A ja lubię ryneczek 😊 odzież ładna ładniejsza jak w galerii zdecydowanie wolę zakupy na ryneczku
~zxzxzx 26-07-2016 14:49
tam na stoisku z brzegu jest jakas dzwina rzodkiewka taka wielgachna. Pewnie genetycznie pedzona...
~18 sqandal 26-07-2016 14:51
.... niech tam nie narzekają te kupcy , ceny wygórowane i na pewno wychodzą na swoje , przykładowo ( ceny z ubiegłego tygodnia ,,, w hurtowni worek kartofli 15 kg , 9 zł czyli kilogram 60 groszy , cena na ryneczku 1,20 czyli przebitka 100% , cebula worek 5 kg , 10 zł czyli kilogram 2zł cena na straganie 4 zł , przebitka 100% i tak jet ze wszystkim
~@12:54 26-07-2016 14:59
ja juz bym wolal zaplacic za jeansy pare zloty wiecej niz jechac do Kalisza (i z powrotem)
~kupiec 26-07-2016 15:48
Jednia trzecia to handlowców to kupuje w marketach a sprzedają podwójnie a ten dziad prezes za co bierze kasę zawsze się menda znajdzie się do darmowego koryta
~..-- 26-07-2016 16:21
Widać jestem za biedny, by robić zakupy na Targowisku.Pozostają Markety. Ciuchy najgorszej jakości,a ceny jakby były pozłacane.Owszem owoce,warzywa dobrej jakości,ale pewnie posrebrzane,że takie drogie. Cenią się nasi handlowcy.niech tak dalej windują ceny to pójdą z torbami. Chytry cwaniak traci dwa razy.A potem lament będzie.
~ 26-07-2016 17:47
polak potrafi
~@16:21 26-07-2016 18:05
a co ci po tem, ze kupisz w markecie wiecej zgnilek? Lepiej kupic mniej z wyzsza cene ale dobrej jakosci.
~zuzanka5 26-07-2016 18:32
Buraki,to jest targowisko Moherowe-błogosławione towar z Kuflandu, lidla wspaniałej jakości,jak dostawa jest po godzinach 8 rano to te znane ryje z Ryneczku są agresywne-rodziny pod płaszczykiem rodziny zastępczej kupują.
~~~Fanka 26-07-2016 18:48
~Ryneczek na Zabobrzu pozostanie ,kupujących jest dużo i towar jest świeży nie taki z Marketów.Czytam i śmiech mnie ogarnia,gdy powstaje nowy Market wszyscy sa oburzeni,teraz jest artykuł o Ryneczku,chwalićie Markety.,koń by się uśmiał!!!
~marcino 26-07-2016 18:50
urodzilem sie w cieplicach, od 6 lat mieszkam poza krajem, mam 35 lat i powiem tak: poki te wszystkie biedronki i lidle pootwierali, zawsze z rodzicami na zakupy jezdzilismy na targowiska niebieskim malcingiem... - po mieso od rzeznika(nie z marketu ch... wie co tam pomielone z czym, czy ubite), po warzywa(swieze), bo jak bylo zgnite, to po prostu sprzedawca na oczach wyrzucal do smieci i czasami po slodycze, chociaz byl Wawel i inne markowe sklepy w centrum na majowce. A to, ze mamy rok 2016, a nie 1988, no to juz inna sprawa...
~~~Fanka 26-07-2016 18:56
A jeżeli chodzi o paragony to niestety są,tylko nie bierzecie a potem wypisujecie głupoty.Robię zakupy na Ryneczku,warzywa i owoce jak się nie podoba to do niechcianych Marketów!!!
~do ~zuzanka5 26-07-2016 19:46
Twój ryj też jest znany.
~aaa 26-07-2016 20:20
wasze markeciki i wszelkie codowne dyskaty wykończą drobny handel a wtedy wszyscy będziemy skazani na nich niskiej jakości towary wtedy ceny podniosą i nie będzie wyjścia trzeba będzie kupywac bo nie będzie już alternatywy na swiezutki i dobrej jakości towary Gratulacje dla ulubieńców marketowych galerii hihi
~dd 26-07-2016 20:24
zuzanka 5 ma całkowitą rację. Najpierw zaopatrzenie Lidl Kaufland a potem na ryneczek. Oprócz tego jedna wielka zmowa cenowa. Nikt się nie wychyli.
~sajmon 26-07-2016 20:33
Znam wiele postaci tam handlujących :) Przy flaszce inaczej gadają :) co do świeżości HeHe :) Jeszcze część na paragon z podatkiem a jak mogą to bez podatku i napychają portfel i tylko jak mogą kręcą by oszukiwać nabywcę jak i urząd skarbowy :) Jak to mówią to takie eldorado podatkowe :)
~zaboberek 26-07-2016 21:38
Myślałem,że będą niektórzy bardzo oburzeni moim wpisem z 9:38,okazuje się jednak,że wielu tu piszących zauważyło to samo co ja."Świeży"towar z "własnej działki"jest z pobliskiego Marketu.
~Melcia 26-07-2016 22:25
Ja kupuje towar u Pani Celinki i Pana Artura ,zawsze swierzy ,ładny i obsługa najmilsza na całym targowisku,pozdrawiam
~Jaro 26-07-2016 22:50
Szkoda ze Pan Artur na urlopie ,nie ma gdzie robic dobrych zakupów ,zawsze super towar ,a nie jak zachwalany u pani Bozenka ,a w domu nie nadaje sie do jedzenia
~sajmon 26-07-2016 22:59
Ja tam nie bywam może i dobrze :) Po fotkach widzę pomidory tam kosztują 8 zł ciekawe ile w markecie dali ??? :)
~> 26-07-2016 23:13
Popieram wpis o stoisku z przeterminowanymi artykułami spożywczymi i to długo po upływie daty przydatności do spożycia, ale jak widać można skoro jest zbyt. Ten proceder trwa długo aż dziw że Sanepid o tym nie słyszał.
~zatroskany 26-07-2016 23:21
Myślę, że geniusz Prezesa trzeba wykorzystać przy obsadzaniu ważnych stanowisk w mieście. Wypracował rewelacyjny zysky 10 tys, a ile wzrosło jego wynagrodzenie z prowizją za inwestycje ? W skali roku to 200 tys czy więcej. Z inwestycji na ten rok proponuje na upalne dni basenik i fontannę będzie to jedyne takie targowisko w Polsce a może i na świecie.
Janina Jaskuła 27-07-2016 8:37
Kiedyś na ryneczek się chodziło bo było dużo taniej. Teraz ceny są zrównane ze sklepowymi, więc chodzę bardzo rzadko.
Katarzyna Konikiewicz Sieradzka 27-07-2016 8:52
Jak tylko jestem w Jeleniej Górze to zawsze na ryneczek chodzę po warzywa , owoce ale również po spodnie do Pani Kasi :) Polecam
~igi 27-07-2016 9:36
Nie ma to jak ~zatroskany g...k... A do wcześniej komentujących kiełbasę i chleb też z Waszych ulubionych marketów przywożą? Ryby i kwiaty też? Znicze i ciuchy też? Nie chcesz nie kupuj, ale też głupot nie wypisuj miłośniku pranego w Ace mięsa.
~niektórym 27-07-2016 10:03
niektórym to i gówno będzie dobrze smokowało byle by było tanie????pozdrawiam wszystkich niezadowolonych SMAKOSZY.a najbardziej tych którzy najwięcej się rozpisują na temat Targowiska
Jagoda Saad 27-07-2016 10:40
Gdybym tylko miała mozliwosc😢 nawet jak ceny takie same albo i wyższe to i tak tam bym kupowala. Mam świadomość skąd są warzywa owoce jajka. W Irlandii możemy pomarzyć o takich targowiskach.😢
Rafał Rosiński 27-07-2016 11:45
Każdy by chodził, jakby pensja była podobna do tej w Irlandii hehe to tak pół żartem pół serio :)
Jakub Mikita 27-07-2016 13:03
Do postawionego pytania "Czy uda się kupcom wygrać z konkurencją coraz to nowych marketów?" mam swoje... Ile jeszcze marketów można do naszego miasta upchać?
Jagoda Saad 27-07-2016 14:32
Ritchie myślisz że dużo więcej zarabiamy? Nasze rachunki są w euro nie złotówkach. Niestety.
Rafał Rosiński 27-07-2016 14:37
Dlatego napisałem pół żartem i pół serio :) Pozdrawiam
Zbigniew Woliński 27-07-2016 18:36
Szkoda że ceny są takie wysokie niektóre warzywa i owoce są droższe niż w Rondzie.
~ 27-07-2016 20:02
Buraki.Nauczcie się ortografii.A póżniej wypisujcie komentarze.
~Dno 27-07-2016 20:04
Weźcie sie za robotę . Wszystko byście tylko chcieli TANIO A NAJLEPIEJ ZA DARMO !!! Jak macie jakis problem do warzyw i owców cytując słowa jakiegoś idioty "towar zachwalany u Pani Bożenka " Naucz sie poprawnie składać zdanie i dopiero pisz ancymonie . To nie kupuj !!! "Nie da sie zjeść " a przylazicie tylko i zawracacie dupe o mniejsza cenę. WSTYD I HAŃBA . Nie pasuje to wynocha do innych sprzedawców . Kazdy mądry w gębie przez komentarze a w REALU udaje wielce biednego nie mającego 2 złoty na szczypior . Najlepiej za darmo oddać wszystko a ludzie gowno maja zarobić . Weźcie sie za handel za godziny spędzane na giełdach zeby WAM TAWAR przywieść za te wszystkie nerwy i koszty jakie nie raz trzeba dokładać do towarów !!!! I wtedy możecie pisać o przebitkach . Gowno wiecie a w mordzie wielcy
~ 27-07-2016 22:13
A pani, ktora sprzedaje jajka z chowu ekologicznego, ale na jajkach pieczatka z "3" czyli chòw klatkowy -to wciąż oszukuje ludzi? Za kazdym razem mowi, ze karteczki sie jej pomylily.
~ 27-07-2016 22:22
Szkoda, ze ryneczek jest juz zamkniety, , kiedy ja koncze prace. Zrobcie jeden dzien w tygodniu czynne dłużej, np do 17. Moze wtedy dotrą tam normalnie pracujący ludzie a nie tylko emeryci.
Piotr Hoher 27-07-2016 23:03
Ja
~bighandel 29-07-2016 17:50
spróbujcie w marketach podyskutować aby zniżyli wam ceny hehe - a handlowcy z ryneczku weźcie wprowadźcie jakieś karty rabatowe dla stałych klientów
~sajmon 30-07-2016 0:02
~bighandel pomidor w markecie 2,99 zł pomidor na ryneczku 8,00 zł o czym ty chcesz dyskutować ??? powiedz ile kosztuje przeterminowana żywność w markecie a ile na ryneczku ???
~syf 30-07-2016 15:57
A ten szalet to Paranoja powinni to dawno xaorac I postaei plac zabaw dla dzieci luv plywalnie z prawdziwego zdarzenia
~Jagoda 66 30-07-2016 18:12
Ryneczek to taki relikt przeszłości bez przyszłości. Owszem można kupić tam warzywa i owoce 100% bitki w porównaniu z cenami hurtowymi więc handlary niech nienarzekają bo gdyby było aż tak źle to by tam nie stały !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Kiedy zegar wróci na "Majówkę"?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Leśnicy posprzątali, sprawcy zapłacą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%