MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Spór posłów o kolejowe wpływy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 stycznia 2008, 14:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: ROB
Fot. TEJO
– Marcin Zawiła lokalnym mediom pochwalił się, jak to wywalczył pieniądze na remont trasy. A to nieprawda – mówi Jerzy Szmajdziński.

Jerzy Szmajdziński przedstawił wydruk, z którego wynika, że Zawiła był przeciw poprawce do budżetu, która pozwalała na uzyskanie 33 milioinów złotych na remont trasy na odcinku Wałbrzych – Wrocław. Poprawkę zgłosił klub LiD. Przeciw zgodnie głosowały kluby PO i PSL.

Marcin Zawiła wcześniej na mównicy spytał, czy to prawda, że nie ma dokumentacji na ten remont i czy samorząd województwa dolnośląskiego chce wesprzeć kolej w utworzeniu dokumentacji.

Czy Jerzy Szmajdziński zarzuca Marcinowi Zawile kłamstwo? – Powiedzmy, że mój kolega poseł oszczędnie gospodaruje prawdą – odpowiedział na konferencji prasowej.

Na szczęście dla mieszkańców naszego regionu, pieniądze na to zadanie i tak się znalazły. To 40 mln. złotych z funduszu kolejowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (14) Dodaj komentarz

playmen-piotr 5-01-2008 15:21
Prawda jest jedna, sukces ma wielu ojców, porażka zawsze będzie sierotą. Ale cieszmy się, i radujmy się, kolejna kasa wyrzucona zostanie w błoto, a może się mylę?
~T-tryk 5-01-2008 17:05
Narazie na siebie warczą i szczekają, ale to dobrze mamy szanse więcej dowiedzieć się na temat zakulisowych rozgrywek. Ciekawe kiedy się zwąchają i zawrą pakt o niagresji. Oby jak najpóźniej.
~Kompromitacja 5-01-2008 17:26
Kompromitacja Panie Zawiła! Wstyd.
~Wiedzący 5-01-2008 20:46
Jeśli ktoś sie mija z prawda to raczej towarzysz S Sprawa wygląda tak że był wniosek opozycji o 15mnl złotych na tą trasę Marcin Zawiłą zapytał ministra czy jest przygotowana dokumentacja i CZY NIE MA INNYCH śRODKóW poza budzetem na remont tej trasy i ZAMIAST 15mln zl z budżętu zostały skierowane 40MLN złotych z funduszu kolejowego wiec w tym momencie głosowanie za poprawką przeznaczającą 15mln złotych było by chyba niekorzystne
~no właśnie 6-01-2008 11:26
Poseł Zawiła pokazał, że ma doświadczenie i talent polityczny. To było głosowanie nad budżetem i obowiązywała ścisła dyscyplina w klubie PO. Dzieki właściwemu postawienemu i we właściwym momencie pytaniu doprowadził do tego, że zachowując lojalność wobec klubu, wykazał możliwość finansowania i załatwił pieniądze które nie były przewidziane (konieczność cięć w celu dopięcia budżetu). Poseł Sz. doskonale wie o co chodziło, ale sam nie ma czym się pochwalić więc wyciąga michałki, żeby ktokolwiek o nim w Jeleniej Górze napisał. Jego interesują w Jeleniej Górze wyłącznie stołki dla jego partyjnych towarzyszy. Tym różni się prawdziwy poseł z Jeleniej Góry od spadochroniarza.
~Wkurzony 6-01-2008 11:58
Znając obydwu "antagonistów" nie mam wątpliwosci, iż Towarzysz Szmaciak " robi punkty" dotychczasową metodą partyjną rozmijania sie z prawdą i przypisywania sobie cudzych sukcesów. Sadzi, iz zapleśniały czerwona pleśnią światek tubylczeg zaścianka "zapomni" o jego " zasługach" dla Jeleniej, m.in. wyprowadzenia garnizonów z Jeleniej, w czasie, gdy dumny jak paw chodził w "Szatach" Ministra Obrony Narodowej. A inne zasługi? Być może , iz Towarzysze wymieną jakieś " zdobycze", ale "poskrobać" je to wyjdzie szydło z wora. Ponadto ile tu juz kadencji Juruś( jak nazwała Go jedna z pań w czasie po wybiorze na Wicemarszałka Sejmu) zasiada " na stolcu " posła ziemi m.in. jeleniogórskiej. I co zwojował poza faworyzowaniem Jóżefów w ich drodze politycznej - do nikąd... Jeden Józef juz dwa razy startował w senator, a drugi stale mlamle te same komunały i powtarza te same błędy w" żondzeniu". Efekty widać na codzień, a są one poglębiane przez aktualnie " milościwie nam panującego "profesora" zagranicznej ( kieleckiej) uczelni? Doceniłbym Marcina gdyby z panem "Profesorem" poroznawiał jak kolega organizacyjny z kolegą w "imieniu honoru Parti"i , aby w końcu wziął się w garść i zaczął rządzić ODPOWIEDZIALNIE , a nie pozorować rządzenie. Przecież w onego " Profesora" dostać sie na audiencję jest równie trudno, jak do Prezydenta Kraju. A urzędasy robia co chcą ( przykład Pinokio - Nowak z drogam, czy Straż Miejska w wielu sprawach) czy tylu innych Wydziałów, że czarna rozpacz..
~oko 6-01-2008 12:24
Panowie i Panie zawsze się dobże mówi tam gdzie nas nie było hehehehe sami sobie ich wybraliście więc oczym mowa
~Obserwator 6-01-2008 13:05
Do "no właśnie" i "wkurzony". Z Wami cos jest nie tak. Was i waszego posła krytyka, krytyka po prostu nie dotyka.A Wy co zrobiliście dla naszego regionu?
~żenua 6-01-2008 13:21
Zawiła pracuje, Szmajdziński pracuje... i dobrze, a reszta bierze dietę? Nawet słowa w sprawie kolei nie powiedzą? Zgorzelcowi, Kamiennej Górze czy Jaworowi nie trzeba kolei, rozumiem... Gratuluję wyborcom.
~rondel 6-01-2008 15:13
Ta kwota to jedynie kropla w morzu potrzeb.Wystarczy jedynie na bieżące naprawy,które zapobiegną katastrofie kolejowej,ale nie zmieni nic w jakości usług PKP.Oby zostało trochę przynajmniej na konkretny projekt wykonawczy prawdziwej modernizacji tego szlaku kolejowego!!
~No tak 6-01-2008 16:12
tylko iż P. Zawiła coś robi dla Miasta i regionu (może się pochwalić konkretami) a P. Szmajdziński to jako Minister obrony nawet placówkę Wojskową rozpie.....
~Mirek 6-01-2008 22:55
Obaj Panowie Posłowie pracują a my nadal będziemy PeKaPowaĆ pociągami do Wrocławia z czasem o dwie godziny gorszym niż zaraz po II wojnie światowej. Panom Posłom gratuluję dobrego samopoczucia i wysokich diet.!
~fair 7-01-2008 7:29
fajny ten zarzut przeciwko Szmajdzińskiemy że wyprowadził garnizon z JG,tzn co? trzeba było to zatrzymać tłumacząc że jakby niemcom się odwróciło itd.
~też stąd 7-01-2008 13:48
"CZŁOWIEK STĄD" mówi wam to coŚ? Pamiętacie to hasło. I jak Pan wyglada Panie Prezydencie, Dyrektorze-Pośle, a może odwrotnie? Pozdrawiam tych co oddali swój głos na tego pana ;-)))).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Trwa budowa punktu widokowego

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2195
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%