MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Spór o znak zakazu. Spotkali się z prezydentem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 14 listopada 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski rozmawiał wczoraj z mieszkańcami ulicy Okrzei, którzy protestują przeciwko niezapowiedzianemu wprowadzeniu zakazu postoju i zatrzymywania się na fragmencie wspomnianego traktu.

Sprawę szeroko opisywaliśmy wczoraj. Zmotoryzowanym mieszkańcom nie podoba się fakt, że bez poinformowania służby drogowe zakazały pozostawiania samochodów na odcinku ul. Okrzei od Armii Krajowej do Pocztowej. Zdaniem jeleniogórzan takie ograniczenie jest bez sensu i uniemożliwia im parkowanie swoich samochodów blisko domu.

W sobotę po południu z mieszkańcami spotkał się Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Wysłuchał ich argumentów i zadzwonił do dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Czesława Wandzla. Strony konfliktu umówiły się na jutro, na godzinę 8. Podczas kolejnego spotkania szef ZDiM wyjaśni powody wprowadzenia ograniczenia. Będzie też rozważone przywrócenie możliwości parkowania na spornym fragmencie ulicy Okrzei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Zaśpiewali powstańcom

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~ja 14-11-2010 8:57
Konkretnie i szybko. Tak trzymać. W drugiej kadencji.
~J24 14-11-2010 9:01
Kiełbasa wyborcza.
~ 14-11-2010 9:07
Obrębalski, co do tej pory.Może dostaniesz te 4 głosy z Okrzei. Szkoda, że nie ma kto przyjrzeć się jak mieszasz do wyboru instytucje Ci podległe. Z tego co śpiewają jaskółki polecenie łupania kierowców na zakazach wokół parkingów podobno wyszło z Ratusza. Tak mówi ulica. O jakimś spotkaniu w ratuszu z udziałem firmy parkingowej, policji, strażników i władzy miasta. Prawda to? Jeśli tak to po co ten cyrk Panie już prawie były Prezydencie? Do konkurencji. Sprawdźcie czy to prawda z tym spotkaniem i wydanym poleceniem.
~wyborca 14-11-2010 9:14
Tak zawsze działał Obrębalski , szybko i konkretnie na temat. To mi się w nim podoba. Prystrom ma długi z poprzednich wyborów i tylko wygrana by pomogła by sie nachapać, Zawiła z PO czyli platformy oszustów z wyrokiem sądowym i zapłatą na cele charytatywne kary za sianie nieprawdy. Obrebalski po wyborach zrobi przesiewke stanowisk w urzędzie miasta i wówczas urzędnik bedzie nas traktował jak człowieka i sprawę szybko ,prawnie załatwi Marek.O.K.
~s... 14-11-2010 9:16
Jak to sie dzieje ze pred wyborami mozna zalatwic wszystko? A pewnie po 21 listopada trwalo by to nie wiadomo ile. Jak sie chce to mozna prawada?
~ja 14-11-2010 9:19
~ - myślisz że jak rozpuszczasz ploty w formie pytania to jesteś bezpieczny? Nie powiedzieli Ci koledzy że za takie "pytanie" można słono zapłacić? Jesteś pewien - pisz o spotkaniu, nie jesteś - to nie gadaj głupot. Żaden polityk na miesiąc przed wyborami nie zrobiłby tego o czym piszesz.
~ 14-11-2010 9:24
No, zrobi Obrębalski przesiew stanowisk w urzędzie. Jeśli jesteś z jego sztabu to brawo. Parę głosów z urzędu w błoto. Jeśli nie, to pewnie nie wiesz że już raz robił i przegrał w sądzie. Wszystko przegrał w sądzie i siadł na ........ .Może napisze czemu nie jest w PO które to dało mu to stanowisko popierając w wyborach 4 lata temu. Może napisze dlaczego podobno w urzędzie wypłacił parę dni temu wysokie nagrody pracownikom? O tak sobie jak tak sobie zaszedł na Okrzei w sobotę. Mieszkam tam i nigdy nie widziałem by ktoś się tą ulicą interesował. Dlaczego odmownie miasto załatwiło znak na Wojska Polskiego ?
~mieszkanka 14-11-2010 9:29
ulica Okrzei nie jest jedyną która utrudnia życie w mieście, a co z pozostałymi, czy prezydent na nich też cofnie zakaz?
~ja 14-11-2010 9:47
~ cóż robić - jeśli prawo każe zatrzymać na stanowisku urzędnika - nawet jeśli jego praca nie podoba się nowemu szefowi - to się go zatrzymuje. Z wyrokami sądu się nie dyskutuje. Na twoje "podobno" nie odpowiadam - to poniżej godności. Ups - przepraszam, ja tutaj używam słowa "godność", a Ty pewnie nie wiesz o co chodzi. W razie kłopotów służę słownikiem.
~do 9.59 14-11-2010 10:08
noo, nie ma jak się bronić to się nie ma racji co do znaku no i dobrze aby więcej głupich zakazów znikło
~tubylec 14-11-2010 10:22
Auta parkować na podwórkach, a nie na ulicach!
~do ja 14-11-2010 10:27
O zwolnieniach i nagrodach można już tu było poczytać na forach jelonki swojego czasu. Jeśli było spotkania to co z tego ? Od tego jest straż i policja by egzekwować znaki, od tego są władze miasta by tego od nich wymagać. Gdzie tu problem i " rzecz której nie zrobiłby żaden polityk przed wyborami" Rozumiem po Twojej wypowiedzi że przywracanie przestrzegania znaków a więc prawa nie leży wg Ciebie w interesie polityka. Leży jak najbardziej i za to może mieć głosy. Nie napisałem że tak było. Nie napisałem też że jeśli było to brał w nim udział Obrębalski. I co z tego że się o to pytam. Mam prawo wiedzieć. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać i pomawiać a tym bardziej pus...ć plotek. Boli mnie tylko to że te wszystkie akcje nie tylko Prezydenta mają miejsce przed wyborami. Mam nadzieję tez że p Obrębalski spowoduje wreszcie to by zarząd dróg stawiając znaki czasem zapytał się mieszkańców, zastanowił nad zasadnością tych oznakowań. Tego z całego serca życzę p Obrębalskiemu. By to spotk
~Tryton 14-11-2010 10:27
ciężkie życie ma obecny prezydent... nie spotyka się ŹLE bo olewa wyborców, wszyscy grzmią jakie to kolejki są żeby się do niego dostać. Spotyka się też ŹLE bo "kiełbasa wyborcza"... pewnie gdyby spotkał się z nimi inny kandydat np. pan Prystrom, to mielibyśmy wpisy rodzaju "zatroskany o potrzeby mieszkańców Jeleniej Góry, znany ze swej działalności na ich rzecz społecznik, pochyla się z uwagą nad niesprawiedliwością wyrządzoną przez obecnego prezydenta mieszkańcom ulicy Okrzei, którą to niesprawiedliwość obiecuje naprawić" (i tutaj ulubiony zwrot kandydata) "natychmiast po objęciu urzędu prezydenta" bo jak widać, jedni kandydaci z założenia mają czyste intencje, a drudzy z założenia robią wszystko "pod publikę"
~hugo 14-11-2010 10:51
wyborca ale się podlizujesz ćmoku...
~ZABOBRZANIN 14-11-2010 10:55
Jakie to pierdoły można przed wyborami załatwić... Trudne od ręki, a niemożliwe zaraz po wyborach rozpatrzymy !
~MS 14-11-2010 11:16
Droga Redakcjo! Gdzie można wysłać (złożyć) wniosek żeby wybory były co 6 miesięcy. Koszt co prawda wysoki ale jaka by była wtedy operatywność władzuni. I ludzie nie zdążyli by zapomnieć o obietnicach - jak to ma miejsce w obecnym przypadku!!!
~do ja 14-11-2010 11:25
Tak napisałeś tego posta, jakbyś to ty, był osobiście panem Markiem Obrębalskim ?!
~xXx 14-11-2010 11:36
zakaz parkowania i tak zostaje bo jest to miejsce postoju dla autobusow zabierajacych dzieci z pobliskiej szkoly...........
~mieszkaniec2 14-11-2010 11:42
panie m.o czy to prawda ze miasto zwolnilo wszystkich parkingowych zostawiajac tylko 6 osob do pilnowania oplaconych bilecikow a kosztami z placenia za postoj jeleenia gora gora dzieli sie po polowie z niemieckim inwestorem ktory dal parkometry????????????????
~tia... 14-11-2010 11:49
Osoby ze zdjęć to w dużej części członkowie KSON-u, czyli ludzie pana Schuberta, konfliktowi i zadymiarze jak i on. Ciekawe czy im kazał hahahaha
~do 11.42 14-11-2010 11:54
nie pytaj " bo słono zapłacisz" mi tak grożono parę postów wyżej. Też pytałem.
~Wyborca 14-11-2010 12:01
Gdzie nie spojrzę, wszędzie pan prezydent Marek Obrębalski już zaczynam się bać, otworze lodówkę a tam Obrębalski :( Ciekawe, gdzie był i bywał przez te 3,5 roku ? A swoją drogą powinny być jednomandatowe okręgi, wtedy wybieralibyśmy tzw swoich, których znamy i na bieżąco, można byłoby ich rozliczać z pracy radnego!!! Dziś okrąg np. Cieplice, Sobieszów, Jagniatków i Goduszyn promuję tych pierwszych - większa liczba mieszkańców i znów pozostali pozbawieni będą swoich przedstawicieli w radzie, ta ordynacja jest chora. :(((
~Ooooo... 14-11-2010 13:44
I zaczęło się polskie piekiełko - czytając dziś artykuł sponsorowany- można wnioskować , że pisał go pan Sajnog. Taka forma promocji jest najgorszą jaką mógł obrać, aby dziś wygrać, trzeba wyborców do siebie przekonać, powiedzieć co się ma do zaoferowania, a nie obrzucać błotem konkurenta. Takie działanie przypomina tzw .metody ubeckie - wstyd.
~do Ooooooo 14-11-2010 14:02
Ooooooo uważaj bo zaraz twój post zniknie. JELONKA bierze udział w wyborach po stronie Dutkiewicza i Sajnoga z Wrocławia.
~ja 14-11-2010 14:11
:-) uważajcie - pewnie szpiedzy już za wami chodzą :-) - ale jaja, ale jaja.
~Razem 14-11-2010 15:05
Obrębalski dużo robi dla miasta i zrobi więcej. Działa mądrze i nie lubi by ktoś nim rządził. Dlatego jest teraz niezależnym prezydentem i pracuje spokojnie bez partyjnych nacisków. Uwolnił się wreszcie od twardej ręki szeryfa Pokoja, który pociąga za sznurki i chce decydować o wszystkim. Popatrzcie jak w PO traktuje się ludzi, jak teraz potraktowano radnego p. Czerkasowa z PO. Coraz więcej mądrych ludzi odchodzi z tej partii. Zostaną tylko bezmózgowcy, idący ramię w ramię w partyjnym szeregu, tacy jak Papaj, Łużniak czy Zawiła. Uważam, że Obrębalski jest najlepszym prezydentem jakiego miała do tej pory Jelenia.
~aaa 14-11-2010 17:16
Bardzo mi się podoba w tej kampanii jak kandydaci dobrowolnie wieszają się na latarniach albo jak kto woli pod latarnią - może niech tam zostaną dla dobra mieszkańców.
~dp 14.02 14-11-2010 17:25
Nie boje się i uważam, że Jelonka pisze o wszystkich kandydatach. Na bieżąco relacjonuję wszystkie wydarzenia, które dzieją się w mieście. A, że pan Marconi bierze udział w wyborach to jego prywatna rzecz - ma do tego prawo. Ponadto napisał, że na czas kampanii zawiesza swoją dziennikarską działalność, więc nie ma co podejrzewać o złe działania .
~lee 14-11-2010 17:31
Własnie widzimy jak Wiktorek zawiesil dzialalnosć. MO aż musial dzwonić do Wandzla dziwne, że nie czekal w sekretariacie. Dziwne tez, że spotkal sie z mieszkancami nieprzygotowany do rozmowy. Putin zalatwia takie sprawy jednym telefonem a ten umowił sie na audiencje u Jaśnie Pana Dyrektora.
~do lee 14-11-2010 17:55
Jeśli tak piszesz, M.Obrębalski musi odejść :)
~niu 14-11-2010 18:03
do ~lee: W soboty MZDiM nie pracuje, dlatego Obrębalski dzwonił do Wanzla ćwoku jeden. A poza tym czytaj ze zrozumieniem. Prezydent umówił się z Wanzlem i mieszkańcami na poniedziałek na 8, a nie umówił się na audiencję.
~piechowice 14-11-2010 18:31
http://www.youtube.com/watch?v=oZaL7u-3Iss
~ 14-11-2010 19:11
pewnie ze pan prezydent bedzie dzialal nawet o takie pierdulki jak to sie mowi bo szuka glosow bo sie wybory zblizaja a po wyborach jakby wygral a nie daj boze to znowu nic nie bedzie robil tak jak przez te 4 lata wczesniejsze
~Gość 14-11-2010 19:38
No najpierw wprowadził ,a teraz zniusł wybory tuż ,tuż nad sklepem nocnym tym dawnym na skrzyzowaniu ulic wolności i tej no nie wiem jak ona sie tam zowie widnieje napis Obrębalski Won i ja sie podpisuje pod tym plakatem z całą odpowiedzialnością
~xxx 14-11-2010 19:51
A moze pan Obrebalski zajmie sie mieszkaniem przy Lwoweckiej 8/1 poniewaz mieszka tam odf prawie roku pani ktora nie ma zadnego przydzialu na to mieszkanie Mieszkala tam kiedys jej siostra ktora prawie rok temu zmarla a niby siostrzenica ktora niby sie opiekowala ta pania jest caly czas zagranica a ta cioteczka podaje sie za te siostrzenice i sobie mieszka a tyle rodzin czeka na mieszkania moze by sie ktos wrescie zainteresowal tym mieszkaniem
~iza 14-11-2010 20:19
do ~Gość. Wyborcy, a zarazem mieszkańcy ul. Długiej, Pl. Wyszyńskiego i okolic dziękują w ten sposób prezydentowi za to, że mają spokój w nocy i nieobsikiwane klatki schodowe i mury budynków przez klientów byłego sklepu nocnego. Więc, jak widziasz, interpretacja tego baneru może być różna.
~~iza 14-11-2010 20:23
sorki. chodziło mi o Pl. Niepodległości a nie o Pl. Kard. Wyszyńskiego
~Gość 14-11-2010 21:24
do _-iza wiesz powiem ci tyle kobieto o płytkim umyśle ,to nie tylko tam sa obsikane kladki schodowe i bramy , tylko ten proceder jest wsze i nikt nie zamyka sklepów z tego powodu ,ale jeśli wam to przeszkadzało to trza bylo tą straż miejska wzywać ,a nie zaraz sklep likwidować i cale dzczęscie ze zmienili ten baner na obecny bo tamten to byl pewnie Twoj kobieto wymysł co za kraj mocherów,nie kojażyć z PiS PO dziadowo
~ 14-11-2010 21:41
koło ekonoma był zakaz , teraz jakoś go obniżyli bo kaska leci z parkometrów i tak nikomu nie przeszkadza
Piipi Jelonkowa 14-11-2010 23:02
...do - [~Gość ].. jestes tutaj podejrzany ! .. bo znasz *obsikane klatki schodowe i bramy ! ~WIADOMO ..*mężczyzna ! ~SMUTNE !!
~do RAZEM 15-11-2010 0:16
Przejdz się po ,,PIĘKNIE" zrewitalizowanej Alei Wojska Polskiego a i nie zapomnij zabrać tam turystów. Jak już to zrobią wtedy mogą iść nad Młynówkę na... Jak łykną filiżankę ,,świeżej " wody z Młynówki no to wtedy to już im (turystom) zaproponuj zwiedzenie castoramy,Tesco ,Lidla ,Biedronki,Grerfura,Aldi ,Netto itd. Zaproponuj tym turystom rowery. Powiedz im ,że mają poruszać się tylko po ścieżkach. Nie zapomnij tym ,,turystom " objaśnić ,że w tych marketach pracują bardzo wykształceni ludzi za godziwą stawkę itd
~kobo 15-11-2010 6:36
do tia jezeli niewiesz to nie pisz pierduł co ma kson do ulicy okrzei i ilu jest tych zadymiarzy z ksonu od szuberta nie myl pojec .
~diabelek 15-11-2010 15:48
a kołomnie jest dziura w jezdni od 2 lat ... też się pan Obrzepalski ze mną spotka, bo to za jego kadencji sie ta dziura zrobiła ??? może kazdy znak i sygnalizator pokolei bedziemy "odbierać" przed wyborami to i do zmarznietego dziecka poleci, byle sie pokazać ... po giełdzie w niedziele pobiegał ... chyba sprawdzał, ilu nie ma kasy fiskalnej ... po wyborach sie okaże ... BO STAWIANIE ZAKAZÓW PARKOWANIA W IDIOTYCZNYCH MIEJSCACH MA NAPEDZIC LUDZI DO PARKOMATÓW, PRZECIEŻ TO OCZYWISTE !!! pytam: O ILE ZAINSTALOWANIE PARKOMATÓW ZWIEKSZYŁO LICZBĘ MIEJSC PARKINGOWYCH W MIEŚCIE? tzn może o ile związane z nimi "zakazy" te ilość zmniejszyły ... jak firmy nie stac na postawienie parkometru na okrzei, to postawili zakaz ... taniej
~lokatorka 15-11-2010 16:37
Miało być spotkanie a tu żadnej informacji nie ma
~Borek 15-11-2010 19:21
Parkomaty zostały postawione nie tam gdzie wymaga dobro mieszkańców aby samochody nie blokowały miejsc przy szczególnie ważnych ulicach ale na tylu bocznych także, że chodzi tu o nabijanie kasy a nie o porządek w mieście.To obrzydliwa pazerność !Poza tym dlaczego pieniądze idą za Odrę a nie w całości zasilają kasę miasta? Znowu ,, lewe" interesy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Obieżyświat w Lwówku

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
99
Tak
44%
Nie
49%
Nie wiem
6%