MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Spór o spalarnie w Kostrzycy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 kwietnia 2017, 15:26
Aktualizacja: 15:34
Autor: tvdami
W Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyło się zapowiadane spotkanie, gdzie mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej na temat nowo powstałej spalarni odpadów na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Porządki przy cmentarzu

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~sajmon 14-04-2017 21:19
Zazwyczaj tak się przyjęło że firmy które mają w nazwie Eco lub green są trucicielami środowiska :( Skoro zakład jest ekologiczny i nie wydala żadnych szkodliwych dla środowiska emisji to po co pozostaje pod stałym nadzorem tego typu :) Czy zakład ma po uruchomieniu w zamiarze komercyjne przyjmowanie odpadów z zachodu ?
~lolo pindolo 15-04-2017 9:33
Przeniescie tę spalarnie do "uzdrowiska" Cieplice. Tutaj nikt nie zauważy różnicy.
~wx 15-04-2017 9:45
Prawdziwe spalarnie w europie znajdują się nawet w kurortach narciarskich i sie sprawdzają. To jest polska -oszczędności. Wygląda na to że to zwykły kopciuch.
~ 15-04-2017 11:19
w innych krajach nie ma takich problemów bo oczyszczalnie ścieków lub spalarnie są tak budowane że nie ma żadnych problemów, tylko oczywiście u nas w Bantustanie jak oczyszczalnie jest to śmierdzi na 3 dzielnice
~x 15-04-2017 12:30
Jeśli by zainwestowali w dobrą technologię filtrowania to prktycznie jest zero spalin z takiej spalarni.Niemcy mają nawet spalarnie opon samochodowych z których nie wydobywa się gram dymu.No ale w polandeszu to zapewne będzie kopciło jak celwiskoza w czasach świetności.
~m-ce 15-04-2017 14:08
Jak się wieczorem przejdzie mieszkaniec na spacer to widok jak i gryzący dym tego co się wydobywa z kominów indywidualnych domów to jest przerażające... a tym jakoś się nikt nie interesuje... a oddychać czasem jest bardzo trudno nie mówiąc o otwarciu okna...proponuje aby pójść w stronę ogrzewania mieszkań ekologicznie bo się sami podusimy na własne życzenie..
~yugituvit 15-04-2017 17:53
drodzy komentujący - po pierwsze to nie jest spalarnia odpadów ponieważ odpady nie będą się w niej palić lecz ulegać przemianie w gaz, który następnie będzie spalany, a po drugie jeszcze nie wrzucono do niej ani grama odpadów. Wrzucono i zgazowano trociny aby wykonać obowiązkowy test. Pierwsze odpady zostaną wrzucone do niej za miesiąc, a proces ich zgazowania i spalenia gazu będzie stale kontolowany przez pracowników WiOŚ, na który płacicie podatki i którym zarządzają wybrane przez was władze.
~ja 15-04-2017 18:17
To prawda, właściciele domów palą wszystkim, dym dusi, nie można oddychać, dławi i mdli. I jakoś ani władze ani sami właściciele nic sobie z tego nie robią. Hołota powinna płacić wysokie mandaty, a kto czym pali od razu widać po kolorze dymu.
~kokospoko 15-04-2017 18:54
Tak to jest w Polandeszu, Janusz zapali śmieci i wyjdzie z żoną i dziećmi na spacer. Władza nic nie robi bo Janusze to 90% elektoratu. Na pocieszenie tylko powiem, że szpital rozbudowuje oddział onkologiczny, bedzie gdzie leczyć raka.
~dtyjdujdj 16-04-2017 16:37
oj tam oj tam, paru lokalnych aktywistów zrobi sobie wśród Januszów i Grażynek promocję przedwyborczą, dzięki której w przyszłym roku zostaną wybrani na radnych i spalarnia będzie mogła spokojnie, po bożemu, funkcjonować...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Harcerze z nową siedzibą

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dla bezpieczeństwa

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%