MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spór o halę przy Różyckiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:33
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Temat budowy hali targowej na ryneczku przy ulicy Różyckiego wraca jak bumerang. Samorządowcy chcą ucywilizować to miejsce i postawić pawilon. Sprzeciwiają się temu sami kupcy.

Na pomysł postawienia zadaszonej hali wpadł kilka lat temu Józef Kusiak, prezydent Jeleniej Góry. Akcja została rozplakatowana w mieście, a kupcy – zaproszeni na specjalne spotkanie temu poświęcone. Ale już wówczas idea nie wzbudziła wśród handlowców entuzjazmu.

Ostatnio sprawą powtórnie zainteresował się samorząd, który ogłosił przetarg na budowę hali kupieckiej. Zgłosiło się dwóch inwestorów: Zrzeszenie Handlu i Usług oraz Kazimierz Wilk, zarządca targowiska przy ulicy Różyckiego. Ale przetarg został unieważniony. Jego wyników nie zaakceptowali handlowcy, były też formalne niedociągnięcia.

Czy w końcu na Zabobrzu powstanie hala handlowa? Władze miasta chcą ogłosić kolejny przetarg na jej budowę. Jedna z koncepcji zakłada postawienie gigantycznej wiaty, która osłoniłaby około 1800 metrów kwadratowych powierzchni na ryneczku. Każde stoisko miałoby być zaopatrzone w dostęp do wody, kanalizacji i sieci energetycznej. Koszt budowy takiej inwestycji to szacunkowo dwa i pół miliona złotych.

Danuta Wójcik, przewodnicząca Rady Kupieckiej przy Stowarzyszeniu „Wspólne miasto” jest przekonana, że kupcy pod taką halą zbankrutują.
– Wzrosną koszty wynajmu stoisk. Analogicznie wzrosną ceny. I mało kto będzie tam robił zakupy. A przecież inwestor oczekiwać będzie na częściowy zwrot pieniędzy, które włoży w budowę – usłyszeliśmy.

Handlowcy wolą dalej pracować pod chmurką. – Na świecie są otwarte targowiska i nikomu to nie przeszkadza – mówią. Oczekują jedynie, że miasto ogrodzi teren, postawi latarnie oraz parking. Samorządowcy twierdzą, że handlowców stać na to, aby sami zadbali o poprawę warunków w miejscu, gdzie pracują. Podkreślają też, że jeśli kupcy nie zechcą hali, to po prostu ona nie powstanie.

Nie jest tajemnicą, że teren targowiska jest jednym z bardziej atrakcyjnych gruntów na Zabobrzu. Miały go na oku wielkie sieci handlowe zainteresowane budową marketów. Taka placówka jednak na razie tam nie powstanie. Taką gwarancję dały handlowcom władze miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

Areszt za oszustwa

Spotkanie ze Smarzowskim

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mateju 25-02-2006 14:35
Co za pomysł?? :/ Po co budować tam jakąś halę?? Zostawcie ten ryneczek w spokoju... Ale ten prezydent to ma pomysły... Za dużo macie kasy?? Zacznijcie lepijej remontować ulice... na to wydajcie kase, bo koła w aucie odpadają, nogi sobie można połamać... Dajcie też troche kasy na MPGK, niech do cholery zaczną sprzątać ten syf... Możecie też wkońcu zająć się remontem sypących się kamienic, bo cegły na łeb lecą a nie budować jakieś nowe gó**** które też sie będzie sypać...
~jeleniogórzanin 25-02-2006 15:51
Ciekawe komu przeszkadza takie targowisko jakie w tej chwili jest. Przecież praktycznie we wszystkich miejscowościach czy to dużych czy też małych sa targowiska na wolnym powietrzu. Przecież jak zamkniecie to targowisko w hali to już nie będzie targowisko. Mieszkańcy Jeleniej Góry przyzwyczaili się do tego co już jest. Już jedno targowisko żeście zlikwodowali(Kiliński) i co w tym miejscu jest. Już WY( nasi włodarze) lepiej nie ruszajcie nic bo jak się czegoś dotkniecie to zaraz zepsujecie. Mieszkaniec Jeleniej Góry który nie może doczekać się wiosennej pory aby kupować świeże warzywka na tym targowisku co jest.
~morle_baks 25-02-2006 17:07
Ryneczek w obecnej postaci jest ohydny, brudny, wstrętny. Postawienie hali napewno ucywilizuje troche to miejsce. Teraz taki ryneczek ma wygląd czasowego jarmarku na błocie. Nie wiem komu przeszkadza, żeby było troche normalniej i czyściej i ładniej. Chyba przyjemniej rozbić zakupy jak nie pada na głowę.
~,,,.!!!!! 25-02-2006 21:29
Panie Kusiak czemu nie powie pan ze juz zatwierdzone sa 2 Tesco w Jeleniej Gorze tylko na nieco na mniejszej powierzchni...Powstana jeszcze w tym roku i powierzchnia to ok 1000 do 1500mk2...Dzieki za to ze jestes z nami kupcami...Koniec kadencji... informacja na 100 procent sprawdzona!!!!!
~niezadowolony 27-02-2006 8:22
Prezydent Kusiak znowu podejmuje proby sprzedania terenu gdzie znajduje sie targowisko poprzez jakas firme ktora niby zbuduje tam hale.oplacalnosc sprzedazy na targowisku jest bliska zeru poprzez markety ktore rosna jak grzyby po deszczu i to zaraz pod nosem targowiska i na zabobrzu.Juz raz sprzedali grunt na kilinskiego i co ????mamy tam zarosniety plac z pijaczkami.Taka mamy władze!!!!Zalezy im bardziej na marketach i miejscach pracy w nich gdzie na wrotkach na 3/4 etatu mozna wyciagnac 400 zl.Proponuje panu kusiakowi na koniec kadencji wrotki i heja do tesco niech zobaczy jakie miejsca pracy stworzył!!!!
~ja nie. 27-02-2006 18:53
ciekawe ilu z Was głosowało na Kusiaka?
~xXx 28-02-2006 20:48
Po pierwsze na ryneczku powoli ceny przekraczają ceny w marketach!!! Po drugie, czy na ryneczku młodzi ludzie robią jakieś zakupy.. mało a dlaczego bo nic nie można porządnego znaleźć tylko jakiś bubel który na wciskają bo chcą zarobić. Ja wiem że ludzie którzy tam sprzedają muszą się nacierpieć i na marznąć ale jakby zbudowali tam jakiś market to wydaje mi się że dużo młodych ludzi mogłoby znaleźć pracę a tak tto tylko starsze panie/panowie tam kupują i sprzedają. KIEDY TO MISTO BęDZIE MIASTEM MłODYCH A NIE KOśCIOłA I ZłODZIEJI ?!
~Jeleniogorzanin 28-02-2006 21:58
>ciekawe ilu z Was głosowało na Kusiaka? ja nie, bylem za prystromem i teraz tez jestem!!
~jur 1-03-2006 17:19
>Po pierwsze na ryneczku powoli ceny przekraczają >ceny w marketach!!! Po drugie, czy na ryneczku >młodzi ludzie robią jakieś zakupy.. mało a >dlaczego bo nic nie można porządnego znaleźć tylko >jakiś bubel który na wciskają bo chcą zarobić. Ja >wiem że ludzie którzy tam sprzedają muszą się >nacierpieć i na marznąć ale jakby zbudowali tam >jakiś market to wydaje mi się że dużo młodych >ludzi mogłoby znaleźć pracę a tak tto tylko >starsze panie/panowie tam kupują i sprzedają. >KIEDY TO MISTO BęDZIE MIASTEM MłODYCH A NIE >KOśCIOłA I ZłODZIEJI ?! nikt ci baranku nie wciska żadnych bubli nie wypowiadaj się na temat cen na targowisku bo chyba nigdy tam nie robisz zakupów i co do tego ma twoje stwierdzenie iż jest to miasto kościoła i złodziei.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie daj się naciągnąć!

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Wystartowała „Bezpieczna Zima”

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
985
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%