MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spór o edukację seksualną

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 października 2019, 14:19
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2019, 9:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W różnych miejscach Polski odbyły się 16 października akcje protestacyjne pod hasłem "Jesień średniowiecza". Uczestnicy uważają, że większość parlamentarna chce wprowadzić zakaz edukacji seksualnej, na co się nie zgadzają.

W Jeleniej Górze grupa osób spontanicznie skrzyknęła się poprzez portal społecznościowy i spotkali się na Placu Ratuszowym, by wyrazić swoje zdanie na temat obywatelskiego projektu ustawy "Stop pedofilii", który ich zdaniem może doprowadzić do zakazu edukacji seksualnej.

Dziewczyny, które do tej pory organizowały Strajk Kobiet w Jeleniej Górze zostały "zniechęcone" systemem. Nie poddajemy się i to dla nas bardzo ważny temat. Jestem bardzo otwartą osobą i swoje dzieci wyedukuję, ale przykro mi pomyśleć, że moje córki mogą trafić w dorosłym życiu na chłopców, którzy nie będą mieć podstawowej wiedzy na ten temat - wyznała Justyna Bielawska, jedna z inicjatorek spotkania. - Walczymy o to, aby nadal w Polsce można było edukować seksualnie. Edukacja seksualna nie równa się promocji LGBT, to kompletna aberracja - ludzie chyba nie rozumieją różnicy - dodała J. Bielawska.
Takie lokalne akcje są najlepszym dowodem, że mamy przestrzeń, w której możemy przedstawić swój światopogląd. Akcja jest spontaniczna i bardziej nam chodziło, żeby poczuć wspólnotę, solidarność z osobami, które w całej Polsce wychodzą z takimi hasłami. Nie jest to manifest polityczny, tylko związany ze światopoglądem i wartościami. Dosyć rażące jest, że pod hasłem "Stop pedofilii" idzie się w kierunku udowadniania, że milczenie i zaprzeczanie pedofilii może nasze dzieci przed czymś uchronić. Raczej efekt będzie odwrotny i jako kobiety, mamy - chcemy zaznaczyć, że to m.in. edukacja seksualna jest ważna - dodała Karolina Benesz, która cieszyła się, że do akcji przyłączył się poseł-elekt Robert Obaz z Lewicy.
Nie wyobrażam sobie wychowania czwórki dzieci bez tej wiedzy. Chciałabym, żeby moje dzieci też miały możliwość świadomego podjęcia decyzji, czy chcą mieć duże rodziny, w jakim żyć związku - to dla mnie wolność - powiedziała Katarzyna Siwiec, mama czworga dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

47
44%
Cieszy
1
1%
Dziwi
6
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
6%
Złości
46
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień w Pradze

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Tym razem to nie KOD

Komentarze (163) Dodaj komentarz

~ 17-10-2019 14:32
O "wychowanie seksualne" w szkole podstawowej zupełnie się nie obawiam. Jako nauczyciel z niewielkim stażem pracy, na początku lat 90-tych, próbowałem poprowadzić taką lekcję, Przygotowywałem się do niej długo i solidnie. Młodzież ( 14-16 letnia ) mnie lubiła, chętnie uczestniczyła w moich zajęciach; więc uważałem, że uda mi się wprowadzić coś nowego do przedmiotu "wychowanie w rodzinie" ( p.d.ż. ). Nic bardziej mylnego. Nie chciałem urazić niczyich uczuć i moja lekcja polegała na miłej rozmowie, bez dwuznaczności ani wulgaryzmów. Czysta poezja, piękne słownictwo; m.in. cytowanie "pieśni nad pieśniami" z Biblii. Dzieci były zachwycone, bardzo przejęte - dostałem brawa. No, ale na drugi dzień miałem się z pyszna od ich "zbulwersowanych i nie życzących sobie takich lekcji w szkole". Przez te 25 lat nic nie zmieniło się w tej sferze obyczajowości Polaków i ten sam los spotka każdego, kto spróbuje "edukacji seksualnej".
~Made in 1983 17-10-2019 15:13
do: ~ (14:32)
14-16 lat szkoła podstawowa. Gratulacje!!!
~bobo 17-10-2019 16:21
do: ~ (14:32)
Tylko co zamierza się poprzez edukację seksualną dzieci lub młodzieży?????? co jej twórcy zamierzają osiągnąć??? ten eksperyment na zachodzie trwa już od kilkunastu lat i można śmiało go ocenić. W Niemczech i na Wielkiej Brytanii są już żłobki przy szkołach podstawowych i średnich dla dzieci i ich dzieci. Odsetek ciąż wśród nieletnich dziewczynek wzrósł w krótkim czasie kilkukrotnie. Twórcy edukacji seksualnej zapowiadali że nauczą ich stosować prezerwatywy i co????? Ktoś złośliwy może powiedzieć że Pitagorasa też nie rozumieją więc może po prostu młodzież jest głupia. Ocena edukacji seksualnej na zachodzie jest prosta, ona pobudza u dzieci seksualność, inicjacja jest coraz wcześniejsza. A młodzież wie do czego służy prezerwatywa, tylko że czasami jest okazja dziewczyna chętna lub wystarczająco pijana a gumki nie mamy przy sobie więc... Dlatego zamiast wiedzy, którą i tak dzieciaki znają, potrzebna jest odpowiedzialność!!!! Tyle w temacie.
~Michrou 17-10-2019 18:04
do: ~bobo (16:21)
Perfidnie kłamiesz. Na zachodzie ilość dzieci rodzących dzieci maleje. Po wprowadzeniu edukacji seksualnej widać gwałtowny spadek w Wielkiej Brytanii, która dzięki temu przestała być w czołówce. Wyprzedziły ją na przykład Węgry. Podaję frazę do wygooglowania: "Adolescent fertility rate (births per 1,000 women ages 15-19)"
~Michrou 17-10-2019 18:09
do: ~bobo (16:21)
Jak już wejdziesz na data world bank to wpisz sobie Wielką Brytanię i Węgry dla porównania. Całkowity odwrót tendencji, w broniących katolickich wartości Węgrach ilość urodzeń w wieku 15-19 wzrasta. Zalinkuję poniżej, ale Jelonka usuwa linki i odpowiedź niebawem zniknie, może choć część ludzi zobaczy jakim kłamcą jesteś, reszta znajdzie dane, podałem instrukcję.
~alfred 17-10-2019 18:17
do: ~Michrou (18:04)
Przeczytaj statystyki : Precyzyjne dane o urodzeniach przez małoletnie w poszczególnych krajach Europy można odnaleźć na stronach Europejskiego Urzędu Statystycznego. Według danych za 2017 r., najwięcej żywych urodzeń wśród matek w wieku 10-17 lat zanotowano w Rumunii - 9154, w Wielkiej Brytanii - 5360, we Francji - 4361 i w Niemczech - 4152. Polska z 2318 urodzeń jest w tym zestawieniu na siódmym miejscu.
~Michrou 17-10-2019 18:28
do: ~alfred (18:17)
I co te dane mówią? Nie widać czy tendencja jest spadkowa, czy rosnąca, co ładnie w formie wykresu pokazuje moje źródło. Dodatkowo by dane były wiarygodne należy je podzielić przez określoną część populacji, na przykład ilość urodzeń żywych na 1000 ludzi w populacji, tak jak jest w moim źródle.
~bobo 17-10-2019 18:29
do: ~Michrou (18:04)
Nie kłamię i szkoda mi ciebie mniej uczony człowieku, Po pierwsze Węgry nie są katolickie a już raczej laickie, Po drugie dlaczego porównujesz Brytanię i Wegry??? a nie Brytanię i Polskę???? Manipulatorzy często wykorzystują tą metodę i porównują Brytanię lub Niemcy z Węgrami, Rumunią lub Słowacji, gdzie nie ma edukacji seksualnej ale jest liczna społeczność Romska od kilkunastu do ponad dwudziestu procent. Społeczność Romska legalizuje "wczesne małżeństwa" i owszem nastolatki romskie rodzą dzieci. Jedynie co trafnie zauważyłeś jest google i każdy może sobie poczytać jeśli go interesuje zagadnienie. Pamiętajmy jednak że wiele mediów manipuluje i robią to wszystkie strony sporu.
~Michrou 17-10-2019 18:39
do: ~alfred (18:17)
W zasadzie spiszę czyste dane. Ilość urodzeń żywych na 1000 kobiet w wieku 15-19 lat w 2007 roku. Wielka Brytania 25,4, Węgry 19,5, Polska 15,9 Rok 2015: WB 15,4 (Spadek o kilkadziesiąt procent!) Węgry 22,5 (!) Polska 12,1 (Spadek, jednak zdecydowanie niższy niż w Wielkiej Brytanii). To są dane w formie która cokolwiek obrazuje, a nie suche liczby które nic nie mówią, gdzie nie widać tendencji, oraz odzwierciedlenia w populacji. Źródło danych: United Nations Population Division, World Population Prospects
~Michrou 17-10-2019 18:42
do: ~bobo (18:29)
"Mniej uczony człowieku" XDDD Coś na potwierdzenie tak śmiałej tezy? Powyżej masz piękne zestawienie, które udowadnia, że ty kłamiesz, a ja mam rację. Zajrzałeś już do podanego przeze mnie linku, czy wolisz przemilczeć?
~bobo 17-10-2019 18:57
do: ~Michrou (18:42)
Analizujesz zjawiska i procesy ktorych nie rozumiesz... dodaj jeszcze do tego aborcję legalną i będziesz miał prawdziwy obraz sytuacji. Twoje dane dotyczą tylko żywych urodzeń. Skoro mamy jak sam wykazałeś mniejszy problem z ciążami wśród nastolatek niż w Wielkiej Brytanii, a pamiętaj o liczbie aborcji w Brytanii to poco nam edukacja seksualna w szkołach? Uważasz że znajdziesz np. w Jeleniej Górze nastolatka który nie wie co to jest prezerwatywa i do czego służy???? to jest jedynie wojna ideologiczna i tylko temu służy. Jest taki kraj o którym tutaj nic nie wspominano. Finlandia!!! najbardziej innowacyjny system nauczania, informatyka, matematyka, języki obce. Licealiści fińscy już wdrażają swoje patenty a ty chcesz uczyć dzieciaki kondony na ogorka zakladać??? szkoda mi ciebie człowieku.
~Michrou 17-10-2019 19:04
do: ~Michrou (18:09)
A co mi tam, podam jeszcze dane dla innych krajów w których jest edukacja seksualna: Ilość urodzeń żywych na 1000 kobiet w wieku 15-19 lat w 2015 roku (w tej samej kategorii jak wymieniłem wyżej). 8,1 dla Niemiec, 5,5 Francja i Norwegia. Dość słabo to wygląda w porównaniu z Polską i jej wynikiem w liczbie ~12. Tendencję to już można sprawdzić samemu, podałem jak, wszędzie malejąca, w ostatnich latach w Niemczech stagnacja. Dopowiem, że na stronie w pierwszym wyniku z google na pasku wpisuje się po prostu anglojęzyczne nazwy krajów. Nic trudnego, suwaczkiem na dole przesuwa się by widzieć poszczególne lata. Na niekorzyść Polski jeszcze działa fakt, że u nas nie ma niedokształconych imigrantów z krajów 3 świata.
~ 17-10-2019 19:12
do: ~Made in 1983 (15:13)
Racja, to mogło już być gimnazjum. Ja "stary" belfer, odpuść ;-)
~Michrou 17-10-2019 19:16
do: ~bobo (18:57)
Wszystko fajnie, ale w Finlandii też wprowadzono edukację seksualną, obecnie coś tam im marudzą chrześcijanie, ale wprowadzono tam edukację seksualną przed całą wojenką katole vs geje i edukacja seksualna ma się tam dobrze. Wytłumaczysz mi dlaczego nie rozumiem tych zjawisk? Czego też można nie rozumieć w czystych danych statystycznych? Biorąc pod uwagę mniejszości Polska powinna wypadać lepiej niż Francja, jest u nas ~~2x więcej urodzeń. A co do statystyk aborcji to bardzo chętnie bym się z nimi zapoznał. Zawsze narzucany jest ten argument, ale nikt nie podaje danych. Obawiam się, że tak też będzie w tej dyskusji Jednak pójdę dalej. Jeżeli nawet wykonywane są te aborcje, to zdecydowanie lepiej niż gdyby dzieci miały rodzić dzieci. Nawet jeśli statystyki są przez to zaniżane, to wciąż zmiana jest to zmiana na plus. Aborcje może wykonać każdy Polak, zagraniczne kliniki aborcyjne mają nawet infolinie po polsku i załatwiają transport od drzwi do drzwi, dlatego wskazane byłoby podanie ile tych aborcji przypada na kobiety w wieku 15-19 lat na określoną jednostkę populacji w w.w. krajach. Nie można też marginalizować edukacji seksualnej do wiedzy do czego służy prezerwatywa, uczy się też tam dzieci, że ktoś je może wykorzystać i jak mają na to reagować. Jakie elementy indoktrynacji ma edukacja oparta na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowa? Jak dla mnie to świetne przeciwdziałanie pedofilii.
~bobo 17-10-2019 19:31
do: ~Michrou (19:16)
jedynym obiektywnym medium w dzisiejszych czasach jest statystyka i roczniki statystyczne europejskie, kolega "Alfred" ci je przytoczył z których wyraźnie wynika że w Polsce mamy znikomy problem z ciążami wsród nastolatek. EUS podaje dokładne liczby, ty mi podajesz strony fundacji sorosa , nie ośmieszaj się ... Podobnie jak w Polsce mamy GUS mamy również odpowiednik europejski EUS, twarde dane mówią same za siebie. ty manipulujesz liczbami, bierzesz z lipnych stron internetowych. Ja w przeciągu godziny mogę zrobić stronę internetową z której wynika że mieszkancy Jeleniej Góry pochodzą z krzyżówki przodków Hinduskich i Eskimoskich i to będzie w google, Zatem jeśli podajesz mi źródło jakichś danych to liczą się tylko oficjalne rządowe dane!!!!!!! mniej uczony kolego:)
~bobo 17-10-2019 19:36
do: ~bobo (19:31)
W Polsce konstytucja daje mi prawo do wychowywania dzieci według własnych przyjętych kryteriów. Ja kończę dyskusję z panem, mój czas jest zbyt cenny aby rozmawiać z byle głu.....
~Michrou 17-10-2019 19:46
do: ~bobo (19:31)
O kurde, ONZ to fundacja Sorosa? A to nowość xDDDDDDDDDDD Z resztą trzeba być strasznym wałkiem, by uważać, że za całym złem świata stoi jakiś Soros. Jego demonizm wymyślono na potrzeby kampanii wyborczej Orbana. Zatrudniono do tego Amerykanina który nazywa się Arthur J. Finkelstein. Polecam poczytać artykuł "THE GENESIS OF ORBÁN’S ANTI-SOROS CAMPAIGN" na Hungarian Spectrum. Dowiesz się, tam, że mit złego Sorosa to bzdura i jak powstała bajeczka którą łyknęła polska prawica, jak pelikany.
~Michrou 17-10-2019 19:55
do: ~bobo (19:31)
Musisz narzucać mi argumentum ad personam, że jestem mniej wykształcony? Ciekaw jestem jaki Ty masz stopień naukowy, że jesteś wykształcony bardziej niż ja ;) United Nations = ONZ, to źródło moich danych, jesteś na tyle głupi, że nie znasz angielskiego? Uważasz, że dane europejskie są wiarygodne, a dane ONZ już nie, bo nie zgadzają się z twoją obaloną przeze mnie tezą? Już o tym, że jesteś tak wykształcony, że łyknąłeś bajeczkę o złym Sorosie nawet nie mówię. Podałeś już dane o tych aborcjach, czy jesteś tak wykształcony, że rzucasz hipotezy bez podparcia naprzeciw moim rzeczowym argumentom z dowodem i źródłem?
~Michrou 17-10-2019 20:06
do: ~bobo (19:36)
Mój szanowny chyba raczej niezbyt dokształcony kolego (jako, że pomimo zwrócenia uwagi kontynuujesz te insynuacje wobec mojej osoby, to ośmieliłem się pociągnąć temat w ten żartobliwy sposób). Konstytucja mówi, że rodzice mogą wychowywać dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem, czy uczestnictwo w dodatkowych lekcjach w jakikolwiek sposób zabiera im to prawo? Mogą w domu je edukować jak chcą, a nawet mają ograniczenia (!). Wymyśliłeś bardzo słaby argument, który sam się obala po przeczytaniu tego artykułu: "Art. 48. 1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. 2. Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich może nastąpić tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu." No, dokształcony po wyżyny kolego, coś Ci te manipulacje średnio wychodzą. Nawet jak dziecko dowie się, że seks "z głową" nie jest zły według nauki, to rodzic może dopowiedzieć, ale według boga nie powinno się go uprawiać przed małżeństwem. Zrozumiałe? Konstytucja tu niczego nie zakazuje.
~Gość 18-10-2019 7:17
do: ~bobo (19:31)
Istnieje kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka.
~ 18-10-2019 8:46
do: ~Made in 1983 (15:13)
Dewianci pedofile i lewaki na księżyc!
~Rattlehead 18-10-2019 10:02
do: ~ (8:46)
I wtedy pojawił się on, człowiek kondon i powiedział: nie pękajcie bracia 🙊🙉🙈
~wenecja 18-10-2019 11:39
do: ~ (14:32)
Jeśli mamuśki i tatuśkowie chcą koniecznie uczyć swoje podstawówkowe dzieciaki jak uprawiać seks to niech to zrobią w domu. Zawsze mogą zrobić pokaz w salonie, jak wyglądają organy rozrodcze, jak się ich używa i czego nie wolno z nimi robić. Taki domowy pokazik nikogo nie obrazi. W szkole jednak są dzieci z różnych rodzin, z różnymi wartościami i różnie pojmującymi pewne sfery życia i nie każdy rodzic chce aby jego dzieci np. 8-letnie uczyły się tak wcześnie o seksie. Edukacja seksualna jest jak najbardziej na miejscu w wieku od 14 lat w górę. Małych dzieci nie powinno się uczyć seksu.
~par... 18-10-2019 11:49
do: ~Made in 1983 (15:13)
A dlaczego nie. Młodzież klas ósmych i siódmych miała w latach 90tych 14-16 lat . Kiedy kończyłam ósma klasę, miałam 15 lat. Moja koleżanka 16. Tak też się zdarzało.
~ada 18-10-2019 20:04
do: ~ (14:32)
nie codzi o zakaz edukacji ale zakaz promocji LGBT
~goyu 20-10-2019 9:22
do: ~ (14:32)
piekniej by było jakby rodzice uswiadamiali
~goyu 20-10-2019 12:49
do: ~ (14:32)
rodzice powinni pieknie uświadamiać dzieciom w mądry subtelny sposób.subtelnie pokierowac
~Abcdef 20-10-2019 17:59
do: ~ (14:32)
A odczepcie sie od mojego dziecka ja wiem co mam swojemu dziecku powiediec a wescie sie za adekacje markotykow innych uzywek, glupich fimikow w internecie w tym emacie edukujcie!!!!!!
~dj1967 21-10-2019 11:20
do: ~ (14:32)
Obecnie w naszym kraju środowiska inspirowane przez Kościół Katolicki toczą walkę z: "wiatrakami ", zmianami w świecie, nowoczesnością, społeczną rewolucją czy ewolucją, wykoncypowanymi wrogami* (*niepotrzebne skreślić). Zmienia się świat, warunki życia, społeczeństwa, to w ostatnim wieku przyspieszyło, zmiany są nieodwracalne. Jak przewrót kopernikański. Ogromna energia grup katolickich radykałów skierowana jest na wyszukiwanie argumentów, że wszystko co jest inne od ich aktualnej wizji katolickiej prawdy (historia KK pokazuje dobitnie, że prawda ta jest wypracowana, uzgodniona, zmienna a wprowadzenie tych zmian często kosztowało wiele istnień współwyznawców), to czyste zło, które należy w całości odrzucić. Jeżeli politycy wprowadzą przepisy całkowicie sprzeczne z rozwojem cywilizacyjnym całego świata (tendencje są globalne, mimo różnych odmian lokalnego oporu grup czerpiących zyski z trzymania się starego trybu życia), to efektem tego w średnim terminie będzie: 1. zmiana polityczna w kraju i odrzucenie katolickiej ortodoksji albo 2. w wypadku utrwalenia się zamordyzmu katolickiego w kraju - jeszcze silniejszy odpływ polskiej młodzieży do krajów całego świata. Młodzi chcą zarabiać 4000 PLN, ale mając do wyboru żyć w kraju gdzie zarobią 6000 PLN i będą cieszyć się swoboda współczesnego świata, wybiorą to drugie zamiast skansenu bigotów tęskniących z XVII w. Nawet konserwatyni politycy, którzy w perspektywie długookresowej boją się ponownego upadku kraju, nawołują by nie przesadzać z katolicką ortodoksją. Fanatycy są jednak odporni na wszelkie argumenty.
~:-((((((((((((((( wybor 23-10-2019 20:58
do: ~bobo (18:57)
Nie rozumiesz o co chodzi w tym nauczaniu,co z tego ze wiesz jak zalozyc prezerwatywe czy wiesz cos o orgazmie kobiety czy wiesz o grze wstepnej czy wiesz ze trzeba spytac partnerke czy ma ochote a nie brac czy wykorzystywac sytuacje ,kiedy jest problem z jej obrona,czy wiesz zeby nie zmuszac do seksu po pijaku wielu mezow czy narzeczonych tak robi ,czy wiesz ze zone mozna zgwalci it.itd.zagadnienie niezmiernie wazne i obowiazkiem jest by takie lekcje nauczania zamiast religi w szkolach sie odbywaly. Zapoznanie sie z odmiennoscia seksualna ,tolerancja ,etc.etc.Sex to nie tylko ruchy i prezerwatywa :-(((((((((((((
~ 25-10-2019 23:54
do: ~ (8:46)
,a o KSIĘŻACH zapomniałeś ??!
~Ana 30-10-2019 22:23
do: ~bobo (16:21)
Edukacja seksualna jest potrzebna dla świadomości konsekwencji czynów. Osoba nieedukowana w tej dziedzinie ma moim zdaniem większe szanse na niechcianą ciąże od tych którzy poznali temat z bliska. Świadomość daje możliwość planowania rodziny, a nie przypadkowe jej za£ożenie. Seksuologia to tak samo przedmiot nauki jak matematyka czy historia, jest tylko różnica w zainteresowaniu przedmiotami im więcej wiedzy w tym zakresie tym mniej przykrych niespodzianek w życiu, historii nie potrzebujemy przy zakładaniu rodziny.
~ 17-10-2019 14:34
Od ich - RODZICÓW - oczywiście. Nie dopisałem.
~Markiz 17-10-2019 14:41
Kim jest ten gość w białej koszuli z brzuchem na wierzchu?
~ 17-10-2019 14:55
do: ~Markiz (14:41)
Nie znasz swojego ojca? :-D
~Markiz 17-10-2019 16:37
do: ~ (14:55)
Coś ty to twój ojciec. Nie poznajesz?....
~ 17-10-2019 16:51
do: ~Markiz (16:37)
Bracie mój, w końcu Cię znalazłem 😁
~Markiz 17-10-2019 18:21
do: ~ (16:51)
Bracie? Nie ma brata... Bracie...
~ppp 17-10-2019 15:08
Obrzydliwe wykorzystywanie dzieci przez lewactwo .
~Michrou 17-10-2019 18:14
do: ~ppp (15:08)
To akurat rząd i Kościół wykorzystuje dzieci do swojej wojenki światopoglądowej z LGBT. Walkę z prawami kobiet Kościół przegrał, a teraz przegrywa merytorycznie wojenkę z gejami. Nawet episkopat ośmielił się wspierać sfałszowany przekaz Pisma Świętego, by dopiec gejom, broniąc oszołoma nawołującego do mordowania gejów z Ikei. Absolutnie pominął kwestię tego, że szur który został zwolniony przeinaczył znaczenie cytatów z Biblii.
~Made in 1983 17-10-2019 15:11
Życzę wszystkim protestującym przygody z pedofilem.
~Michrou 17-10-2019 20:10
do: ~Made in 1983 (15:11)
Dlaczego? Protestujący chcą by dzieci dowiedziały się na przykład takich punktów programowych: "Wykorzystywanie; świadomość, że istnieją osoby, które nie są dobre; udają, że są uprzejme, ale mogą posunąć się do przemocy"
~ 17-10-2019 20:43
do: ~Michrou (20:10)
Ty Michrou to powinieneś obrać kierunek Wrocław, ul. Kraszewskiego, taki wielki budynek... Tam cię wysłuchają i ... uleczą!
~Iks 18-10-2019 8:08
do: ~Made in 1983 (15:11)
Akurat tym protestującym mniej grozi wykorzystanie przez pedofila, bo oni wiedzą, na co zwracać uwagę i czego unikać. Problem raczej mają ci z rodzin, które wolą zamknąć oczy, uszy i nie słyszeć, że "ksiądz dobrodziej" może gwałcić dzieci, bo celibat zrobił się zbyt trudny do utrzymania.
~No, tak 18-10-2019 12:43
do: ~Made in 1983 (15:11)
Lekcje dot. życia seksualnego czy seksualności mają być przede wszystkim na temat ciała młodocianej osoby i powinny dotyczyć zagadnień, jak chronić swą intymność, jak reagować na niechciane zbliżenia, dotyki i jak temu przeciwdziałać. Czym jest pedofilia, jak zachowuje się pedofil? Jak rozpoznać pedofila? Czym jest gwałt, wykorzystanie seksualne? Jak i komu zgłosić przestępstwo na tle seksualnym? Do kogo udać się po pomoc? Jak przeciwdziałać pedofilom - osobom, które udają na forach czatowych rówieśników, osoby nieco starsze rozumiejące problemy, rozterki kontaktujących się z nimi osób. Jak zminimalizować ryzyko stania się ofiarą pedofila? Jak ważna jest kwestia nieprzekazywania informacji o sobie i swoich bliskich osobom nieznajomym, a także osobom, które znamy z widzenia, takim, jak sąsiadom... Jak ważne jest unikanie ustronnych miejsc, dróg na skróty do i ze szkoły wiodące przez tereny leśne, skwery, tereny z dużą ilością gęstych zarośli... dające idealne schronienie przestępcom.
~ 18-10-2019 18:57
do: ~Made in 1983 (15:11)
w sensie z księdzem?
~WoW 17-10-2019 15:22
Kościól katolicki sprzeciwia się edukacji sexualnej a sam ma w swoich szeregach pedofili i jeszcze ich chroni! Coś jest na rzeczy!!!
~akcja 17-10-2019 15:26
Tylko pały i decha aby lać po łbach jak mawia ich klasyk.
~Wychowana na normalną 17-10-2019 15:49
Oni tylko czekają na nasze małe niewinne dzieci. Stop szemranym organizacją, obronimy dzieci przed pedifiliom.
~^ 23-10-2019 15:31
do: ~Wychowana na normalną (15:49)
o to chodzi, żeby je przed pedofilią obronić, to nie takie trudne do zrozumienia
~ 17-10-2019 16:01
Seks do osiemnastego roku zycia powinien byc calkowicie zakazany. Chyba ze na plebanii.
~ 17-10-2019 16:11
Odnoszę wrażenie że lewakom nie tylko brak w glowie oleju, ale zamiast niego mają mocz...
~WoW 17-10-2019 17:56
do: ~ (16:11)
Odezwał się typowy prawak i nic mądrego nie powiedział 😂😂😂
~Janeczek 17-10-2019 16:12
Cholerni zboczeńcy.. Co tam robią dzieci? Co tam robią stare przekwitłe babska? Co tam robią młodzi pedertaści? Wśród nich jeszcze poseł—kameleon wczoraj czerwony,a dziś...po inicjacji Biedronia? To obrzydliwe. Może zaczną onanizować się publicznie w obecności kilkuletnich dzieci ?Jaki sens ma ta parada niekochanych,wspominających niegdysiejszy seks bab i grubego jak wieprz dorosłego mężczyzny. Czy te wyuzdane kobiety pokazywały 6cio lub 7mio letniej dziewczynce gdzie jest punkt ,,g" czy raczej zalety płynące z seksu alnego lub muzykowanie na oralnych organach. Uważam ,że policja powinna wkroczyć w takich sytuacjach. To obrzydliwe i niemoralne.
~ 17-10-2019 16:28
do: ~Janeczek (16:12)
Ty to dopiero jestes chamski zbok. Za twoich czasow nie bylo edukacji seksualne a I pozostala tez byla kiepska. Zacznij PiSac po murach przekazujac swoja politowania godna wiedze anatomiczno seksualna.
~pff 17-10-2019 18:39
do: ~Janeczek (16:12)
Jesteś obrzydliwym chamem.
~Iks 18-10-2019 12:20
do: ~Janeczek (16:12)
A z czym masz problem? Z tym, że młodzi nie będą obarczeni chorym poczuciem wstydu i winy przy własnych dobrowolnych intymnych kontaktach czy z tym, że niewyżytym zbokom trudniej będzie znaleźć ofiary?
~:-((((((((((((((( wybor 23-10-2019 21:13
do: ~Janeczek (16:12)
pustostan nic wiecej :-)
~Janeczek 17-10-2019 17:22
Za jakich czasów? Uważasz mnie za twego rówieśnikami,starego ramola? Wiedzą ,,anatomiczne seksualna? Cóż za bzdury Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny
~ 17-10-2019 18:42
odpowiedź na usunięty komentarz
Odniose sie do tego wpisu, tak w prezydenckim stylu. Spieprzaj dziadu.
~ 17-10-2019 20:30
do: ~Janeczek (17:22)
Jesteś niedojrzalym emocjonalnie ciulem, który ma problem ze swoją seksualnością.
~ 17-10-2019 17:38
jakaś masakra, ja też wychowałam czworo dzieci,są już dorosłe, i mają dobrze ułożone życie, nigdy nie pozwoliliśmy,żeby ktoś obcy tłumaczył im na temat seksu, zrobiliśmy to razem z mężem.Chodzili na religię i do kościoła,i też dzięki temu i wierze w Boga są dobrymi i uczciwymi ludźmi.
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 7:56
do: ~ (17:38)
Zgadzam się z Panią. Kwestia edukacji o seksualności człowieka powinna leżeć po stronie rodziców, a jeżeli oni nie są w stanie tego uczynić, to tylko do nich powinna należeć decyzja, kto powinien tego dzieła dokonać. Nie mam dzieci, choć lepiej będzie, gdy napiszę, że nic mi nie wiadomo o tym abym je miał, ale nigdy nie miałem najmniejszych problemów z tym, by nawet z dziećmi o sprawach seksualności rozmawiać. Ta sfera jest dla mnie tak otwarta, tak oczywista, jak choćby kwestie związane z odżywianiem się, a seks bez poprzedzającego go wielkiego uczucia jest li tylko dość pokraczną formą gimnastyki. Precz z seksem, niech żyje ARS AMANDI!!
~Iks 18-10-2019 12:23
do: ~ (17:38)
Czyli edukowała Pani seksualnie własne dzieci dla ich dobra. To się chwali. Na tle współwyznawców to spory wyczyn, bo większość woli uciec od problematycznej sprawy, zostawiając dzieci na pastwę losu.
~ministrant 17-10-2019 18:01
W domu teorię,w kościele praktykę.
~Gitler 17-10-2019 18:06
Ci tak zwani edukatorzy niech się wezmą za uczciwa pracę, to nie będą im głupoty do głowy przychodzić.
~antos 17-10-2019 18:16
Matko moja co to za sped? Ja cie nie moge...
~Michrou 17-10-2019 18:26
W lekcjach edukacji seksualnej prawej stronie i katolikom nie podoba się, że dzieci dowiedzą się fachowej wiedzy na temat seksu (oczywiście dostosowanej do wieku) i że seks nie jest złem. Dodatkowo dojdzie edukacja o antykoncepcji którą Kościół bezsensownie potępia. Jeszcze wspomina się, że istnieją ludzie o innej orientacji seksualnej i to nic złego. To jest ta cała kość niezgody. Do wojenki ideologicznej z LGBT wykorzystuje się dzieci. Nie dowiedzą się one na lekcjach edukacji seksualnej kiedy ktoś ich napastuje i że je chce wykorzystać, oraz jak na to reagować, kiedy krzyczeć i komu o tym powiedzieć. O konieczności takich lekcji przekonaliśmy się w Polsce, jak dziewczynki w wieku ~9-12 lat po lekcji na temat molestowania powiedziały wychowawczyni, że wykorzystał je seksualnie ksiądz. Dzięki temu został skazany i nie krzywdził już dzieci. Idiotyczna ustawa zakaże takich lekcji i przyczyni się do cierpień dzieci.
~efendi 17-10-2019 19:07
do: ~Michrou (18:26)
No na pewno ! Zajęcia będą zgodne z matrycą WHO. W klasie obowiązkowo Latarnik i Drag Quen czy chgw. jak to tam się ono nazywa ! Dzieci 0-4 lat ✓ Rozwijanie świadomości różnorodności w obszarach: ciała, związków, rodziny, stylów życia. ✓ Doświadczanie radości i przyjemności w poznawaniu własnego ciała, w tym przyzwolenie na dotykanie miejsc intymnych. Dzieci 4-6 lat ✓ Doświadczanie radości i przyjemności w poznawaniu własnego ciała, w tym przyzwolenie na dotykanie miejsc intymnych. ✓ Pokazywanie i rozwijanie szacunku w kontekście różnorodności norm związanych z seksualnością, świadomości posiadania wyborów, ale też ryzyka. ✓ Świadomość własnej tożsamości seksualnej. Dzieci 6-9 lat ✓ Wybory dotyczące rodzicielstwa, ciąży, płodności i adopcji. ✓ Różne metody antykoncepcji. ✓ Wprowadzanie pojęć „akceptowalne współżycie za zgodą obu stron”. ✓ Seksualne prawa dzieci.
~Michrou 17-10-2019 19:39
do: ~efendi (19:07)
No fajnie, ale cytujesz dokument z 2013 roku, wydany przez jedną organizację, a edukacja seksualna będzie opierać się o dokument z 2018 roku wydany przez WHO, gdzie takich zapisów nie ma. Co złego jest w tym, że powie się dzieciom, że dotykanie miejsc intymnych w zaciszu domowym nie jest złe? Lepsze to niż gdyby katolicki rodzic zaczął wmawiać dziecku, że to co robi jest obrzydliwe i mu siusiak odpadnie. Tak się budzi w dziecku obrzydzenie do własnego ciała i ta edukacja ma czemuś takiemu przeciwdziałać. Edukacja seksualna ma odbywać się według dokumentu o takiej nazwie: "International technical guidance on sexuality education An evidence-informed approach" Co do dokumentu z którego cytujesz elementy matrycy dla wychowawców też zacytuję na przykład ten dla dzieci od 4-6 lat: "Wykorzystywanie; świadomość, że istnieją osoby, które nie są dobre; udają, że są uprzejme, ale mogą posunąć się do przemocy" Dlaczego też podajesz punkty wyrywając je z kontekstu i je przeinaczając, jeden który podałeś brzmi w dokładnym cytacie tak: " Zrozumienie pojęcia „akceptowalne współżycie/seks” (odbywany za zgodą obu osób, dobrowolny, równy, stosowny do wieku i kontekstu, zapewniający szacunek dla samego siebie)"
~alfred 17-10-2019 20:05
do: ~Michrou (19:39)
Jesteś Latarnikiem ? Czy nie umiesz czytać !
~alfred 17-10-2019 20:10
do: ~Michrou (19:39)
Identyczna matryca jest aktualnie "wdrukowana" w program "edukacyjny" dla dzieci opracowany w tym roku za pieniądze gdańszczan przez męża "wesołej wdówki" . ukryty pod ciepłym i tęczowym kocykiem " zdrowe love" . No co to jest ? To jest ideologia "tęczowej zarazy"
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 8:20
do: ~Michrou (18:26)
Całkowicie się z Panem zgadzam, a swoją drogą, chętnie w tzw. realu bym się spotkał.
~Anonim+ 17-10-2019 18:57
Mam dość tego jałowego i bezsensownego szumu w temacie edukacji seksualnej! Odnoszę wrażenie, że tylko jednej "opcji" zależy na NIE edukowaniu młodzieży w zakresie spraw około prokreacyjnych, a tą opcją jest Kościół - więcej urodzeń (przez małolaty) - więcej kasy ze chrzcin itd. Onegdaj byłem świadkiem przypadku, gdzie 12 letnia dziewczynka urodziła dziecko, którym zajmowała się babcia, natomiast "matka" nadal bawiła się z koleżankami w klasy! To dziecko nieco później mówiło do babci: "mamo"!!! Czy tak ma wyglądać "postęp" w XXI wieku? Czy dzieci (te nieedukowane) mają być łatwym "celem" dla pedofilów w czarnych sukienkach? Ludzie przejrzyjcie na oczy...
~alfred 17-10-2019 19:08
do: ~Anonim+ (18:57)
Postęp w neomarksiźmie to właśnie pedofilia !
~alfred 17-10-2019 19:10
do: ~alfred (19:08)
Pomyliłeś kolory w tęczowych sukienkach i skórzanych obrożach w uszatkach z prezerwatyw !
~Czerwona kotlinka 17-10-2019 19:52
Co to jest „INDOKRYNACJA” wypisana na czerwonych tabliczkach trzymanych przez niektórych z tych inteligentniejszych?? Im jest potrzebna edukacja ale taka podstawowa ,jeśli żaden z nich nie zauważył oczywistego błędu .Ale cóż ,taki protest jaki poziom jego uczestników !!
~piotrr 17-10-2019 19:59
Wszyscy dobrze wiemy że nie chodzi o edukację seksualną w wychodowanie sobie uzależnionych od seksu nieletnich. "Świeże mięsko" (przepraszam za wyrażenie) dla pedofilów pod egidą neomarksistów będzie hodowane przy akceptacji rodziców którzy chcąc uchodzić za niezwykle nowoczesnych nie mają czasu ani chęci zapoznać się z tym tematem. Wolą poświęcić swoje dzieci. Mało tego, poświęcą swoje dzieci z nienawiści do Kościoła, PIS-u i innych stworzonych przez TVN wrogów postepu.
~Michrou 17-10-2019 20:12
do: ~piotrr (19:59)
"Wykorzystywanie; świadomość, że istnieją osoby, które nie są dobre; udają, że są uprzejme, ale mogą posunąć się do przemocy"~ z ochoczo cytowanej przez media broszury do edukacji seksualnej z 2013 roku. To jest ten punkt edukacji seksualnej, który ma przyczyniać się do pedofilii? Dzięki edukacji seksualnej dzieci uczą się, że ktoś je może wykorzystać, oraz jak mają reagować w tych sytuacjach, do kogo udać się po pomoc.
~piotrr 17-10-2019 20:20
do: ~Michrou (20:12)
I dlatego chcą uczyć 4 latków masturbacji?
~Michrou 17-10-2019 20:57
do: ~piotrr (20:20)
Nikt nie chce uczyć 4-latków masturbacji. Chodzi o kontrowersyjny zapis z matrycy dla wychowawców wykonanej w 2013 roku, a są nowsze opracowane już przez WHO, gdzie kontrowersji nie ma. Zapis: "Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa" - Istnieje coś takiego jak masturbacja dziecięca i dotyka w skrajnym badaniu nawet 77% dzieci, myślę, że to wystarczający powód, by taki zapis się tam znalazł, zwłaszcza, że rodzice wmówią dziecku, że to zło i mu siusiak odpadnie jak tak będzie robić, zamiast zając go czymś innym i wytłumaczyć, że to niegrzeczne. Na prawdę uwierzyłeś, że ktokolwiek będzie uczył dzieci "klepać niemca po kasku"?
~ 17-10-2019 21:51
do: ~piotrr (19:59)
10/10 lub 110% !
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 8:56
do: ~Michrou (20:57)
"Klepać niemca po kasku"! Dawno, bardzo dawno nie śmiałem się tak. Kapitalne określenie na męskie samozaspakajanie się, którego dotychczas nie znałem.
~ 17-10-2019 20:04
a co ma wspólnego naturalna potrzeba ludzka do miłości z przebieraniem się zboczeńców i dewiantów za jakieś monstra i antykulturową i amoralną ideę deprawacji oraz braku poszanowania w imię tolerancji prawa większości heteroseksualnej do wychowywania swoich dzieci zgodnie z poczuciem naturalnej odpowiedzialności za ich rozwój,co przekłada się na prawdę,że rodzina to tata,mama i dzieci,a nie monstra obnażone na full czy to na ulicach,czy też w internecie.A rodzinę i jej praw broni chrześcijaństwo-rodzina w chrześcijaństwie nosi miano Świętej Rodziny i to jest główna przyczyna ataku postkomuny na religię za pomocą marginesu rodem z rynsztoka obyczajowego. W.Sz.
~EMI 17-10-2019 20:32
Papież Franciszek:" Musimy prowadzić edukację seksualną w szkołach. Seks jest darm od Boga". To by było na tyle.
~efi 17-10-2019 20:45
do: ~EMI (20:32)
Franciszek ! I wszystko jasne " wilk w owczarni"
~EMI 17-10-2019 21:38
do: ~efi (20:45)
Ten sam Franciszek: "Dobry ksiądz jest blisko człowieka, nie władzy i pieniędzy". No faktycznie wilk, a nawet wilkołak.
~Michrou 17-10-2019 22:06
do: ~efi (20:45)
Wilk w owczarni, czyli prawdziwy chrześcijanin wśród zakłamanych katolików.
~Gość 18-10-2019 9:48
do: ~Michrou (22:06)
Jak to się lewacy na chrześcijanach znają i pouczają chrześcijan. Zło jest podstępne i czasem udaje dobro.
~No, tak 21-10-2019 0:02
do: ~EMI (21:38)
Papież Franciszek jest ewenementem w tkwiącym głęboko w średniowieczu kościele, dlatego też nie jest lubiany, bo oficjalnie wytyka błędy i uchybienia. To niestety księżom, purpurakom, szkarłatom nie pasuje, bo lubią pławić się w dostatku i luksusie, wozić swoje doopy najlepszymi furami, a papież takiego sposobu życia nie popiera. Niestety księża lubią pieniądze i za pieniądze się modlą, pomimo, że to ich posługa i powinni to robić za darmo. Zresztą warto brać przykład z kościoła ewangelickiego.
~s. 17-10-2019 21:41
Każda inność seksualna jest zaprzeczeniem praw natury. Jak dwa chłopy mają się reproduktować i tworzyć cywilizację ? Dwie lesbijki też nie są wiatropylne. Z tej mąki chleba nie będzie. Inne orientacje seksualne są wynikiem, nie ma co ukrywać, poważnej choroby psychiki. Każda choroba wymaga leczenia. Darwin się w grobie przewraca.
~Michrou 17-10-2019 22:12
do: ~s. (21:41)
Według światowej organizacji zdrowia homoseksualizm nie jest chorobą, nauka jest w tej kwestii jednoznaczna. Co do "praw natury" to co powiesz o parze pingwinów gejów które zaadoptowały pingwinie jajko? Pogoogluj, homoseksualizm występuje w naturze. Jednak odwołanie do natury to idiotyczny błąd logiczny, więc na tym skończę. Jeżeli dla Ciebie budowanie cywilizacji to tylko i wyłącznie reprodukcja, to jesteś w błędzie, lub mówisz o "cywilizacji" psów. Cywilizacje budują odkrycia, postęp i technologia, a nie tylko rozmnażanie jak króliki. Osoby homoseksualne są przydatne dla społeczeństwa w wielu innych kwestiach, tylko w jednej nie, chociaż... Mogą adoptować dzieci (tak, w Polsce też) więc tutaj też się przydadzą.
~ 17-10-2019 22:38
do: ~Michrou (22:12)
ta sama WHO głosi,że malutkie dzieci należy uczyć samo onanizowania się, przebierać za przeciwną płeć,a aborcję,czyli mordowanie bezbronnych -nienarodzonych,ale żyjących dzieci zaleca,by nie wzrastała nadmierna populacja ludzi na świecie,trzeba tu dodać,że uznanie homoseksualizmu za nie chorobę psychiczną nastąpiło pod wpływem lobby gejowskiego i na zasadzie głosownia większościowego,inaczej mówiąc-jeśli mamy większość to możemy przegłosować i to,że Ziemia jest płaska,a grypa nie jest chorobą,tylko inną orientacją zdrowotną.
~ 18-10-2019 7:44
do: ~Michrou (22:12)
Poczytaj sobie " naukowcu" co to za nauka.. Ustalono to w drodze podpisania opinii - sondażu wśród członków Amerykańskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Równie dobrze mogli przegłosować, że 2+2=5.
~Gość 18-10-2019 16:00
do: ~Michrou (22:12)
Nie warto się powoływać na słowo nauka. bo nauka mówiła jeszcze dwadzieścia - trzydzieści lat temu co innego. Teraz mówi "nauka" inaczej. Bo zadecydowano na odpowiednim sympozjum za pomocą głosowania. co to ma wspólnego z nauką? Może za dziesięć lat psychologia i psychiatria wrócą do poglądu, że jednak to poważne zaburzenie. W wtedy co?
~Lusiawj58 20-10-2019 6:56
do: ~s. (21:41)
Nikt nie zakłada że mniejszości seksualne mają się rozmnażać,jest ich b. malo.Jeśli jednak wychowają jakieś porzucone dziecko przez patologie heteroseksualne to będzie lepiej dla społeczeństwa i tych dzieci.
~Abcabccc 17-10-2019 22:40
Może to dorosłych powinno się edukować? Może to chodzi o jakość tej edukacji? Byłam tam, bo uważam, że nie można z seksu robić takiego tabu. Oczywiście nie chce dla dziecka praktycznej nauki zakładania prezerwatywy, ani wskazówek co do masturbacji (takie rzeczy nie są chyba w planach). Chce żeby mogło się uczyć o układzie hormonalnym, rozrodczym, o cyklu u kobiety, o budowie ciała. Chce żeby było wielokrotnie ostrzeżone, i uprawnione, że zły dotyk jest zły. I że ma w takim przypadku krzyczeć i uciekać i opowiedzieć o tym komuś zaufanemu. Chce żeby takie rzeczy wiedziało, bo to szalenie wazne. Oczywiście będziemy edukować w domu, ale szkoła nie powinna udawać, że tematu nie ma. Tak samo powinna edukować żeby nie wkładać paluchów do gniazdek, bezpiecznie przechodzić przez ulicę, nie bić, nie wyzywać, nie hejtowac, nie ćpać etc. Zwykła biologia i bezpieczeństwo. Bo temat istnieje i po to tam poszłam. Bo nie chce żeby został zignorowany. Każda matka chce dobrze dla swojego dziecka. Bardzo mi przykro jak czytam niektóre wypowiedzi. Nikt tu nie chce źle przeciez
~efi 18-10-2019 8:12
do: ~Abcabccc (22:40)
Tego niestety nie znajdziesz w programie "czerwonych latarników" Program, o który walczysz jest już w Gdańsku znajdź "zdrowe love" i ocen czy jest to potrzebne Twojemu dziecku ! Amen
~Abcabccc 18-10-2019 11:21
do: ~efi (8:12)
No właśnie ja tam nie poszłam walczyc o jakiś program. Poszłam się sprzeciwić projektowi ustawy, który chce zakazać przekazywania nawet tej podstawowej wiedzy, chce zakazać dostępu do antykoncepcji, pod groźba kary więzienia. Myślę, że te zbulwersowane osoby źle zrozumiały sytuację. To był protest przeciwko ustawie chowajacej temat seksu głęboko do szafy. A nie walka o jakiś dziwny program. Program trzeba przedyskutować , przemyśleć, ustalić coś mądrego, coś akceptowalnego społecznie. Sęk w tym, że owa ustawa, przeciw której było to spotkanie nie chce żadnego programu. O to tu chodzi. Urodziłam się w latach 80tych i uczyłam się w szkole o antykoncepcji, o hormonach, o budowie ciała. Nikt nie miał nic przeciwko, to normalna wiedza jest. Nie pojmuje dlaczego miałoby to być zakazane. I jeszcze jeden aspekt przychodzi mi do głowy. Żyjemy w czasach gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, dzieci czują że "mogą". I tak na przykład wyciągają koleżankom kasę z portfelikow, bo chca,. Nawet nie wiedzą, że to coś złego. Dzieci z normalnych rodzin, po prostu nie zostało to wryte to ich główek, że kradzież jest zła. Więc trzeba o tym duzo mówi , w domu w szkole, w kosciele. Czy jak Ci chłopcy podrosną i zaczną mieć mieć potrzeby seksualne, zacznie im się chcieć, to też po prostu sobie to będą chcieli wziąć? Trzeba o tym mówić, trzeba wskazywać nieprzekraczalne granice. Potencjalnej ofierze i potencjalnemu oprawcy. W domu, w szkole, w kościele. Musimy bo to kwestia bezpieczeństwa. O to chodzi w całym tym zamieszaniu, że rząd chce żebyśmy milczeli. A nie o jakieś dzikie programy
~ 18-10-2019 17:50
do: ~Abcabccc (11:21)
Przepraszam, a od czego są rodzice? W normalnych domach dzievi wychowują rodzice. Szkoła jest od edukacji. A ulica dla patologii.
~ 18-10-2019 17:57
do: ~Abcabccc (22:40)
Najpierw kobieto zastanów się czego chcesz. Zapoznaj sie z projektem oraz z propozycjami strony "postepowej". Dopiero potem podejmij decyzję o protestowaniu. No chyba, że nudzisz się w domu i nie masz pomysłu na siebie.
~ 19-10-2019 18:11
do: ~Abcabccc (11:21)
kurcze, poczytaj o co chodzi w tym projekcie,a nie paplaj tych bzdur, które wtłaczają ci do głowy lewacy,nik tam nie zabrania edukacji seksualnej
~Jana 21-10-2019 12:21
do: ~Abcabccc (22:40)
Też uważam, że to przede wszystkim rodziców powinno się edukować. To matka powinna pouczyć już małe dziecko o złym dotyku i żeby nie słuchało kogoś "miłego", kto je dotknie nieodpowiednio, że jak powie o tym mamie, to mama je przestanie kochać. Dziecko musi wiedzieć bezpośrednio od mamy, że na pewno może jej o wszystkim powiedzieć i to matka powinna wiedzieć, jak na to zareagować. Podstawową edukację seksualną wystarczy wprowadzić w ostatnich klasach szkoły podstawowej, gdy dziecko już dorośnie do takiej wiedzy.
~Smrut na całego 18-10-2019 1:03
Z tego wszystkiego jest jedno cuchnące grozą. Jeśli zechce się własnemu dziecku przekazać taką wiedzę, a to się w jakiś sposób wyda (choćby na ostrym przesłuchaniu dziecka wykazującego się nadmierna wiedzą w tej materii), to rodzice mogą być sądzeni o złamanie prawa i pójść nawet siedzieć. Bo takie są propozycje. KRUWA, czy ten nasz kraj zwariował? Bo to, że poyebauo wszystkich związanych z kościołem to jasne. Ale są i inni, mądrzy. Niestety, eliminacja negatywna, doprowadziła do rządu tylko ludzi z umysłami zgnojonymi przez kler i jego pomysły. Kler nienawidzi ludzi i chce ich sobie podporządkować jak marchewki na działce. I oni ryczą publicznie o "mowie nienawiści". To co oni robią, to jest skrajne prześladowanie z nienawiścią jako sztandarem.
~TAKA PRAWDA 18-10-2019 6:55
Po co te kłamstwa LBGT. Tak jest w projekcie. Mowa jest o pedofilii a nie o edukacji. §1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. §2. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego. §3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §2 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. §4. Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo–wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 8:08
Seks obdarty z najpiękniejszego uczucia jakie znam, a więc bez miłości, jest dość smętnym doświadczeniem, jest jedynie aktem fizjologicznym bez którego każdy normalny człowiek może, bez najmniejszych problemów, się obyć.
~arms2 18-10-2019 9:33
według mnie zarówno w nauczaniu religii, a także edukacji seksualnej najwięcej do powiedzenia powinni mieć rodzice, trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że wiele dzieci wychowuje się w rodzinach patologicznych i tu powinno się znaleźć pole do dyskusji. Jeżeli religii uczy ksiądz, to wychowanie seksualne trzeba powierzyć osobie odpowiednio do tego przygotowanej, to nie powinna być nauka o seksie, ale o tym wszystkim co się z tym wiąże, a przede wszystkim o chorobach, a głównie o pedofilii, czyli złym dotyku, jak rozpoznać pedofila, co zrobić gdy dziecko zauważy , że tak nie wolno z nim postępować, komu ma natychmiast powiedzieć.
~Gość 18-10-2019 9:49
do: ~arms2 (9:33)
Przedszkolanka będzie się bała dotknąć dziecka.
~efimeo 18-10-2019 12:06
do: ~Gość (9:49)
Ale kolega z przedszkola jak nie pomoże koledze w oglądaniu i zabawie jego ptaszkiem to rodzice na dywan. To będzie postawa ksenofobiczna i rasistowska wobec edukacji i postępu !
~efimeo 18-10-2019 10:21
Lobby interseksualne i homogenizowane od lat 60 tych dąży do uznania kontaktów osób dorosłych z dziećmi jako akceptowalne i radosne przeżycie , które ubogaca dziecko i rozwija jego seksualność . Ojciec obecnych standardów seksualności promowanych przez s PO-KO,PSL i rowerzystów z Wiosny i Lewicy to niejaki Kinsey, który zmarł w wyniku powikłań po podwieszeniu własnej szacownej osoby za worek mosznowy i jądra i urwania owych przyda-się w wielkich mękach siłą grawitacji . Ostatniego orgazmu już nie przeżył
~Pi 18-10-2019 10:57
Pitolicie o edukacji seksualnej 'dzieci' a te dzieci to by mogły was edukować seksualnie. Opasek strasznie schudł od kiedy wpadł w szpony wiosny ... (co oni z nim zrobili?)
~efimeo 18-10-2019 11:14
do: ~Pi (10:57)
Przetrzepali po biedrońsku..
~pfff 18-10-2019 11:45
od razu widać po zdjęciach, że tych pseudo protestujących pań nikt nie kocha i to dlatego... czarne wdowy.
~par... 18-10-2019 11:59
Patrzę na zdjęcia. A więc tak wyglądają lewaki. Zapamiętam.
~ 18-10-2019 12:01
Najlepszą edukację seksualną zapewniają księża na swoich plebaniach ...szczególnie praktyczną edukację....
~efimeo 18-10-2019 12:08
do: ~ (12:01)
Są prawdziwi mistrzowie "wiosennej" edukacji w kołach zainteresowań rabiejskim i śmieszkowym . Jest również słupska szkoła przetrwania w trudnych warunkach ataku od tyłu
~geneza 19-10-2019 9:46
do: ~ (12:01)
Byłeś na plebanii i cieszyłeś się takimi chwilami?
~alfred 19-10-2019 10:19
odpowiedź na usunięty komentarz
Tak tęczowe dusze w czarnych kubraczkach ! Praprzyczyna zawsze ta sama LB Guano Te
~Jana 21-10-2019 12:34
do: ~ (12:01)
Więcej okazji mają tatusiowie i wujkowie i nawet dziadkowie.
~:-((((((((((((((( wybor 23-10-2019 21:06
do: ~geneza (9:46)
malo czytasz :-)))))))))
~Pediatra ponad 50 lat pracy 18-10-2019 12:17
Edukacja seksualne w szkole jest konieczna ale prze osoby do tego merytorycznie przygotowane a nie poprzez narzucenie ten atu. Rodzice nadal nie są przygotowani do rozmów z. D ziećmi jeżeli w gabinecie tato mówi że coś się zrobiło na ten tego a mama podaję że córkę boli karolinka
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 21:48
do: ~Pediatra ponad 50 lat pracy (12:17)
Na pewno nie w szkole, nie w ramach zajęć dydaktycznych. Można to robić przez Internet, by rodzice sami mogli, po wnikliwym zapoznaniu się z materiałami, sami zadecydować czy z nimi swe pociechy zaznajamiać, czy też na daną stronę internetową założyć programową blokadę. Takich programów jest naprawdę sporo!
~Iwo 18-10-2019 16:18
W całej tej akcji nie chodziło o edukację seksualną, ale o walkę polityczno- ideologiczną. Organizatorem była skrajnie lewicowa partia, a uczestnicy to zapewne wierni odbiorcy antypolskich mediów tzw. "głównego ścieku". Dzień też nie był przypadkowy. Zapewne wszyscy byli świadomi, że była to 41 rocznica wyboru JP II, co sprowadza ten żałosny happening do jeszcze jednej demonstracji niemocy w propagowanej przez te środowiska "rewolucji kulturowej" !!!
~ 18-10-2019 16:23
Wolna i wyedukowana seksualnie a naklepała 4 dzieciaków? Coś słaba ta edukacja.
~ 18-10-2019 18:19
Nawet gdyby uznać że idea tych całych lekcji byłby dobra myślę że wykonanie tego pomysłu w polskiej szkole skończyłyby się "standardowo" czyli jako kolejny beznadziejny przedmiot typu WDŻ na którym ogląda się filmy. Nic to nie wniesie jeśli nie będzie komeptentch ludzi, a ich zwyczajnie nie będzie. Kto to będzie prowadził ? Pani od polskiego ? Pani od wosu ? Jestem na NIE
~` 18-10-2019 20:04
Szczegółowy instruktaż obcowania płciowego i ukazywanie seksualnego aktu w pozytywnym świetle. To zarzuty, jakie fundacja Fundacja Pro-Prawo do Życia postawiła edukatorowi seksualnemu Bolesławowi L. Mężczyzna od 100 lat propaguje seks swoim "malinowym chruśnakiem". Fundacja Pro-Prawo do Życia dotarła do materiału instruktażowego "W malinowym chruśniaku", który rozprowadzany jest na terenie szkół w całym kraju. Zdaniem fundacji, tekst rozbudza seksualnie małoletnich, a zatem podpada pod nową ustawę.
~ 18-10-2019 21:07
do: ~` (20:04)
Ten Bolesław , który od 100 lat edukuje, zaczynał od automasturbacji w wieku 4 lat czy był deczko starszy :)?
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 21:33
Hej, dorośli! A może odważycie się w końcu spytać dzieci, co one sądzą na ten temat? Zapytajcie mnie, odpowiem Wam niczym dziecko, bo nim nigdy, pomimo ponad 60-ciu już lat sobie licząc, być nie przestałem i nigdy nie zapomniałem i nie zapomnę swoim, już nieżyjącym Rodzicom, jaką krzywdę mi na tej płaszczyźnie wyrządzili. Wybaczyłem Im, ale o doznanych krzywdach nie jestem, pomimo starań, zapomnieć. Gdy tylko znajdę warunki do jako takiej egzystencji i możliwość pisania, to napiszę obszernie o "tych" sprawach z perspektywy dziecka i z perspektywy człowieka, jakże doświadczonego i dojrzałego, by móc już z dziećmi na ten temat swobodnie rozmawiać a jeżeli Państwo uznają to za stosowne i właściwe, to z moimi "wypocinami" swe dziateczki zaznajomicie. Zgoda?
~efendi 19-10-2019 10:22
do: Krzysztof J. Szklarski (21:33)
Inter-polrad reaktywacja ? Czy co ?
~ 19-10-2019 15:26
do: Krzysztof J. Szklarski (21:33)
Taaaaa, a w wolnych chwilach, kpc. kpk. kpa itd. Konstytucję, a jak czasu tarczy to nowe: Nowy Testament, Koran, Torę.
Krzysztof J. Szklarski 20-10-2019 21:16
do: ~efendi (10:22)
Korporacja Kapitałowa Inter POLRAD Co., Ltd Sp. z o.o. zakończyła swą działalność z mocy prawa, a nie wskutek czy to upadłości, czy to ogłoszenia zaprzestania działalności. Na pewno zakończyła swą działalność nie z mojej winy, nie z mojej woli. Skarb Państwa, jak oszalały, będąc pod różnymi rządami bronił się w ten sposób (bardzo, ale to bardzo nieudolnie) przed rosnącymi zobowiązaniami wobec Spółki. Mam nadzieję, że stan zdrowia, a jest on wręcz fatalny - złośliwy płaskonabłonkowy rak płuc (nieuleczalny z powodu problemów kardiologicznych), dwa rozległe zdawały serca, wieloletnia depresja wywoływana czynnikami zewnętrznymi, na które nie mam wpływu, pozwoli mi jednak, wraz z obecnym rządem Rzeczypospolitej, na bazie majątku K. K. Inter POLRAD stworzyć podmiot prawa handlowego, który przede wszystkim z korzyścią, dla także mojej Ojczyzny, Polski będzie należycie funkcjonować. Bez przesady i bez cienia wątpliwości już dziś mogę oznajmić, że chodzi o wielomiliardowy majątek znacznie przekraczający majątek innych podmiotów gospodarczych. Niestety, wśród nas nie ma już Ś. P. Pana Lecha Kaczyńskiego - On jako jeden z nielicznych znał wiele faktów z mojego życia, z moich międzynarodowych przedsięwzięć gospodarczych, stąd jego slużbowe polecenie spotkania się ze mną wydane wraz z delegacją zagraniczną dyrektorowi NIK z Wrocławia Andrzejowi Myrcie (do spotkania doszło na terenie Czeskiej Republiki, a że względu na moje osobiste bezpieczeństwo było one w sposób niezakłócający nasze spotkanie nadzorowane przez czeskie służby).
Krzysztof J. Szklarski 20-10-2019 21:25
do: ~ (15:26)
Ano, właśnie. A jak czasu starczy... Niestety, nie starcza! Z pewnością wiele ze swych zamierzeń będę zmuszony realizować zza światów jednych z Państwa nawiedzając, innych odwiedzając, więc proszę Was o jedno wolne miejsce przy Waszych wigilijnych stołach przy najwznioślejszej, najpiękniejszej wieczerzy w dziejach ludzkości.
roxettetylosand1991 18-10-2019 21:49
A niech dostęp do takiej edukacji będzie dobrowolny, tak jak jest z etyką, czy religią. Kto chce chodzi, deklaruje się. Jednak w dzisiejszych czasach, przy tak szalonym pędzie życia wiele rodziców nie ma nawet czasu zapytać się co tam w szkole słychać, a co dopiero mówić, o tym, żeby miał czas i ku temu zdolności by o tym rozmawiać. I jeszcze jedno słyszałam jak pewien mądry pan mówił w Sejmie,że zamiast edukacji powinien obudzić się w dziecku strach, wstyd itd...tylko jak to dziecko ma to zrobić kiedy jest zastraszane słowami typu: ma o molestowaniu nie mówić nikomu bo to jest taka tajemnica, czy tak jak w przypadku księży straszy się dzieci grzechem... I ostatnie...co zrobić kiedy dzieci nie mają rodziców, bo są w domu dziecka, kto je ma edukować?
Krzysztof J. Szklarski 18-10-2019 22:03
do: roxettetylosand1991 (21:49)
W Domach Dziecka są wychowawcy, opiekunowie (wychowawczynie, opiekunki) i do ich powinności należy we właściwy sposób zastępowanie tym, tak strasznie skrzywdzonym dzieciom, brakujących rodziców.
~Iks 24-10-2019 8:22
do: roxettetylosand1991 (21:49)
Ewidentnie widać, że edukacja (jakakolwiek, tym bardziej seksualna) jest nie w smak ludziom żerującym na cudzej niewiedzy, strachu, uprzedzeniach itp. Głupim stadem łatwiej się steruje, głupią owcę łatwiej otumanić, wykorzystać i uciszyć. System odpornościowy też tak działa, że aby skutecznie zwalczać zagrożenia, musi najpierw je rozpoznawać, a potem wiedzieć, jak i czym się bronić. Zadajcie sobie pytanie o prawdziwe intencje ludzi, którym przeszkadza czyjaś wiedza.
~Gay 55 JG 18-10-2019 23:28
Tragedia w edukacji... Ja zawsze mam zamiar zadać pytanie tym wszystkim "świętym"... Co rodzice zrobią jak ich dziecko powie,że jest GAY? Oplują czy pocałują ? Mnie pocałowali.(to trwało...) Ludzie zejdźcie na ziemię . Nikt sobie nie wmawia orientacji poprzez manifestacje na ulicach. Każdy się rodzi tym kim jest. Trzeba to szanować.
~efendi 19-10-2019 18:08
do: ~Gay 55 JG (23:28)
Co to ma wspólnego z edukacją w takim razie ?
Krzysztof J. Szklarski 20-10-2019 21:50
do: ~Gay 55 JG (23:28)
Otóż mamisz nas wierutnym kłamstwem, chcąc osiągnąć swój jednoznaczny dla mnie cel. Dziecko przychodzi na świat bez orientacji seksualnej, choć w pewien sposób już z rodzącą się seksualnością. Noworodek, małe dziecko jest niczym tabula rasa, więc nie sil się na uświadamianie hetero o homo. Jesteście między nami - bądźcie, ale nie usiłujcie nas przekonywać do dokonanych przez siebie wyborów!!!
Krzysztof J. Szklarski 20-10-2019 21:59
do: Krzysztof J. Szklarski (21:50)
Jeszcze jedno! Nie określaj mnie mianem "święty" choćby w cudzysłowie, bo na nie niczym niezasłużem sobie czy to jednych uszczęśliwiając, czy to innych raniąc. Nie jestem ani "święty", ani tym bardziej święty, więc jeżeli mnie publicznie nie przeprosisz, to "równo po tobie pojadę" tak, jak na to zasługujesz!
Krzysztof J. Szklarski 20-10-2019 22:07
do: ~Gay 55 JG (23:28)
Nie proś o szacunek dla siebie gdy innych nie szanujesz. Ja ze swoimi zachowaniami seksualnymi nie obnoszę się tak, jak ty i tobie podobni czynią. Was "nakręca" bardziej mówienie, manifestowanie niż sam akt!
~dj1967 21-10-2019 11:48
do: ~efendi (18:08)
ma to dużo wspólnego z edukacją. Bo edukacja seksualna to nie jest wcale pokazywanie pozycji seksualnych, zachęcanie do aktywności seksualnej, gdy ktoś jej nie chce, czy samo pokazywanie metod antykoncepcji. Edukacja to uświadamianie, że sfera erotyczna (ciało i psychika) jest wazna w życiu człowieka, nie jest powodem do wstydu i udawania że tego nie ma, nie jest też towarem ani , jest elementem jego godności i należy do tego podchodzić odpowiedzialnie. Że każdy ma prawa do zachowania swojej godności w sferze seksualnej a relacje erotyczne to nie jest ani zabawa ani grzech. Że nie wolno wykorzystywać seksualne innych ludzi, czy to przemocowo czy na zasadzie fałszywych relacji, których celem jest wyłącznie własna satysfakcja seksualna bez względu na uczucia drugiego człowieka. Że seksualność jest istotną częścią życia, nad którą należy pracować świadomie. Antykoncepcja była wzmocnieniem praw kobiet, dziś to naturalny element uświadamiania, ale nie jego główny cel. Ludzie wydedukowani seksualnie nie powinni mieć żalu ani czuć nienawiści do swojego dziecka czy innego człowieka z powodu jego orientacji. Młody człowiek edukowany seksualnie, dojrzewając i odkrywając swoją seksualność powinien mieć poczucie swojej godności i wartości, nieważne czy jest straight, gay, les. I powinien wiedzieć, że może porozmawiać o swoich obawach, wątpliwościach z bliskimi czy wychowacą w szkole, bez strachu przed odrzuceniem i potępieniem. Tak jest w normalnym świecie, nie w krainie zabobonu. Średniowieczna mentalność tego nie zmieni, może tylko krzywdzić innych czerpiąc wzorce np. z szariatu.
~dj1967 21-10-2019 11:57
do: Krzysztof J. Szklarski (21:50)
Przepraszam, ale ten argument nie pasuje mi do nauki, że hetero jest zgodne z naturą a homo nie. Skoro noworodek to tabula rasa, czy seksualność wynika z uczenia się jej od innych ludzi i przejmowania orientacji seksualnej ? Nie chodzi mi o praktyki seksualne czy ktoś lubi mocno, rzadko, często, bez bólu, z przodu, z tyłu itp bo to rzecz drugorzędna i nie stanowi meritum. Chodzi o to, do jakiej płci czuje pociąg, czy to jest wg tego argumentu (tabula rasa) "nabyte" a nie naturalnie wrodzone?
~dj1967 21-10-2019 11:59
do: ~dj1967 (11:57)
osobiście uważam, że co występuje w naturze jest naturalne. Czym innym jest natomiast kwestia normatywności. Jako ludzie rozumni powinniśmy szanować różnorodność w naturze, nie czyniąc nic złego innym, którzy nas nie krzywdzą.
~Gość 22-10-2019 7:24
do: ~dj1967 (11:48)
Oświeceniowa mentalność wcale nie jest lepsza od średniowiecznej. Myślenie "nowoczesnym" schematem poprawia pani/panu samopoczucie, że lepiej coś rozumie. A najpierw trzeba trochę poczytać i dowiedzieć się trochę.
~ 19-10-2019 7:50
hej tęczowi - proponuję kompromis - w każdym mieście powiatowym oddajemy wam jedną szkołę na wasze tęczowe eksperymenty. kto che niech zapisuje tam swoje dzieci, cała kadra może być z mniejszości seksualnych a tęczowy piątek możecie sobie zrobić przez okrągły rok. "róbta co checa" - my normalni hetero się nie wtrącamy. Ale w zamian za to raz na zawsze odp... się od całej reszty szkół. To jak? Umowa stoi?
~efendi 19-10-2019 10:20
do: ~ (7:50)
Taki numer to nie przejdzie ale pomysł Gigant !!!
Krzysztof J. Szklarski 20-10-2019 21:38
Księży usadowionych na różnych stolcach w hierarchii Kościoła Katolickiego trzymajmy jak najdalej od tych tematów. Zadam Wam, Czcigodni Kapłani pytanie (bardziej stwierdzam niż pytam) dość retoryczne: "Skoro nigdy Wam dane nie było siedzieć gołymi tyłkami w ulach, to skąd czerpiecie wiedzę o pszczółkach... Z konsumpcji miodu jeno?".
~Efendi 23-10-2019 11:51
do: Krzysztof J. Szklarski (21:38)
Nie z inter-porladu i trabantów !
~gghh 21-10-2019 11:03
Co innego uczyć dzieci o własnym ciele, anytkoncepcji lub o tym jak nie dać się wykorzystać a co innego uczyć ich o dewiacjach seksualnych, typu "lesbijka", "gej" argumentując to tekstami typu "żeby dzieci wiedziały jaką mogą wybrać drogę". Każdy ma prawo do swojego zdania. Skoro protestujący (rodziców mam na myśli) uważają, że to jest jedyny słuszny wybór, to proszę edukować w tym temacie dzieci w domu a nie wymuszać, żeby o poglądach mniejszości uczono w szkole. Jak sama nazwa wskazuje ORIENTACJA SEKSUALNA dotyczy tego z jakiej płci osobą wolałbyś/wolałabyś wylądować w łóżku. Dzieci mają się uczyć a nie myśleć w takim wieku z kim chciałyby się "pobzykać".
~BS 21-10-2019 13:36
To jest chęć zrzucenia odpowiedzialności,z rodziców(którzy nie mają odpowiedniej wiedzy, a jak mają to się wstydzą na ten temat mówić,albo nie rozmawiają z dziećmi) na nauczycieli.Te, dla niektórych trudne tematy, są bardzo delikatne,dzieci są w większości wrażliwe.Dla jednego przyjęcie tych informacji to jak bułka z masłem,dla innego jak wtargnięcie w sferę intymną.I co, zapewnią w szkołach psychologa, dla każdego dziecka na tej lekcji?A takie angażowanie dzieci w spory dorosłych to jest bardzo niepedagogiczne.
~MH 21-10-2019 14:10
Niech szkoła nauczy najpierw te dzieci pisać - wszyscy trzymają czerwone kartki z błędnie napisanym hasłem... :)
~Gość 22-10-2019 7:26
do: ~MH (14:10)
Szkoła została zmuszona do bagatelizowania błędów.
~jerry 23-10-2019 10:11
Łaziła Machałkowa od kościoła do kościoła i wyłaziła. Dziwię się przecież ona jest współwinną bałaganu szkolnego. Ale już w biblii było o zaprzedaniu się za garść srebrników. I tak niegdyś tzw czerwona dolina sprzedała się neokomunistom-populistom.
~^ 23-10-2019 15:37
edukacja seksualna to uczenie dziecka, że może powiedzieć pedofilowi "nie", tego się tak boicie, prawico?
~Iks 24-10-2019 9:52
do: ~^ (15:37)
Właśnie tego. Że zbolom ze znakiem krzyża trudniej będzie dopadać i uciszać ofiary.
~:-((((((((((((((( wybor 23-10-2019 21:16
Cudna i potrzebna akcja nauczanie seksualne o ktorym wiekszosc nie ma zielonego pojecia czego dotyczy powinno byc priorytetem w tej sprawie ,ktos czepil sie braku literki w indoktrynacji ,wiemy o co chodzi koncentrowac sie na rzeczach merytorycznych a nie bledu na tabliczce.
~efendi 24-10-2019 8:41
do: ~:-((((((((((((((( wybor (21:16)
Tak !!!jak świadomie dobierać partnerów seksualnych i podejmować współżycie z partnerem/ami/ką. Dzieci 7-9 . Dzieci 4-6 trzepanie gruchy . To nie mity ale fakty z programów "edukacyjnych" w mieście "wesołej wdówki" i " tego co guano trzasło"
~Czerwona kotlinka 25-10-2019 12:47
do: ~:-((((((((((((((( wybor (21:16)
Według twojej logiki analfabetyzm jest cnotą ??
~ 25-10-2019 8:41
tabliczki mnożenia nie umieją czytać nie potrafią klną jak starzy i jak idą do szkoły o godz 7.30 smarkacze z papierosem w zębach 4 klasa i uczcie jeszcze seksu a nie dbałości o czystą polszczyznę o higienę osobistą a jak się ożeni to będzie już wypalony i nic nie będzie mógł jak pornusa nie obejrzy ,jak się nudzą to czyny społeczne niech się czuje potrzebny jako obywatel hymnu niech się nauczy jako patriota dla kolegi i koleżanki w potrzebie niech organizują pomoc a nie pozwoli odpisać lekcji jeśli jest chora ,minimalizować agresję uczyć dobrych manier szacunku dla siebie i drugich osób i jest co robić
~Iks 25-10-2019 12:23
do: ~ (8:41)
A kto tak sromotnie zawiódł w kwestii nauczania ciebie poprawnej polszczyzny? Też LGBT jest winne czy jakiś inny kozioł ofiarny się znajdzie?
~ 26-10-2019 8:23
Należy chronić dzieci przed zboczeńcami. Niech mi tylko zaczną bałamucić syna to nie będą mieli tęczowego piątku tylko ruski rok popamiętają! Ale ludzie, do czego to doszło? Mam jeszcze starsza córkę ale jest świadoma lewackiej indoktrynacji, to jestem spokojny, bo dziewczyna czyta i po rozmowach ze mną i z żoną, widzimy że myśli a nie stadnie daje się wodzić na nitce lewactwu, ma też przyjaciół którzy też nie z pierwszej łapanki. Będzie ciężko z tymi zbokami ale damy radę!!!
~mmmmm 27-10-2019 19:40
nimi sterują żydowskie organizacje i pseudo-partie a kim są żydzi to\ Skandal. Ambasador Izraela, państwa prowadzącego nazistowską politykę wobec Palestyńczyków, krytykuje nowych polskich posłów 27.10.2019 08:00 AddThis Sharing Buttons Share to Facebook FacebookShare to TwitterTwitterShare to Pinterest Pinterest Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com Już ponad pół wieku Żydzi (nachodźcy niemający od 2000 lat nic wspólnego z Bliskim Wschodem) okupują Palestynę i prowadzą nazistowską politykę wobec Palestyńczyków (tubylców). Żydowski okupant wypędził miliony rdzennych mieszkańców, miliony innych zmusza do życia w nędzy (bez pracy, opieki zdrowotnej, edukacji), milionom innych ukradł ziemie i domy. Tysiące Palestyńczyków zostało zamordowanych przez Żydów, w tym wiele bezbronnych kobiet i dzieci. Szowinizm i dyskryminacja są oficjalną polityką Izraela. Izrael dąży do rozpętania wojny na Bliskim Wschodzie i wymordowania Irańczyków. We władzach Izraela są od dekad politycy i partie głoszące program rasistowski, izraelska edukacja wychowuje młodych w duchu nienawiści do gojów. Hucpiarstwo Żydów przy tym nie zna granic. Bezczelni Żydzi (mający odrażające zbrodnie na sumieniu) śmią publicznie krytykować polskich polityków, do czego prawo mają Polacy, a nie przedstawiciele państwa prowadzącego nazistowską politykę.
~ewq 28-10-2019 8:27
Ja to się zastanawiam, co nasi politycy ze wszystkich stron przepychają pod spodem, zasłaniając się takim bzdetem jak edukacja seksualna? Jaki szwindel jest przepychany podczas gdy gawiedź się gryzie o to czy można uczyć o nagości itp czy nie? Bo nie przez przypadek ten temat został wywołany, nie przez przypadek jest on "grzany" w mediach z prawa i lewa. Kto będzie chciał - i tak będzie edukował. Kto nie będzie chciał - to nie, niech wyciąga dzieci z kapusty. Mnie jednak interesuje - na ile teraz okradną naród i z czego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstanie wózkostrada?

Miejski przetarg dla... dyrektora ZGKiM?

Święto kina od poniedziałku

Komentują budżet miasta

Czesi są spóźnieni

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
630
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%