MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Spór o działkę dla GOPR–u zażegnany?

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 18 marca 2016, 11:41
Aktualizacja: Sobota, 19 marca 2016, 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej Karpacza radni zdecydowali o przekazaniu działki nr 394 na rzecz Karkonoskiej Grupy GOPR. Na wniosek części niezadowolonych z tego faktu radnych, wczoraj (17.03) odbyła się nadzwyczajna sesja, na której głosowano pomysł wycofania się z poprzedniej decyzji.

Zdaniem części radnych, przekazany teren jest zbyt cenny i należało podarować ratownikom inną działkę, np. położoną ok. 200 metrów niżej. - Uważam, że ta działka jest warta wiele milionów złotych – mówił radny Grzegorz Kubik. - Jeżeli nawet nie będziemy jej sprzedawać, przyniesie nam ogromny dochód z części parkingowej – dodał jeden z wnioskodawców czwartkowej sesji. Rajcy argumentowali, że w wyniku tej decyzji Miasto nie będzie mogło sprzedać tego gruntu pod kolejną inwestycję spółki Winterpol – jeżeli ta byłaby zainteresowana. Z chwilą powstania stacji narciarskiej Biały Jar – Olimpijska oraz modernizacji wyciągu na Kopę zwiększy się zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w tym rejonie – mówił G. Kubik.

W odpowiedzi burmistrz Karpacza stwierdził, że jest pod olbrzymim wrażeniem argumentów radnych. - Przez kilkadziesiąt lat mieliśmy działkę, która leżała totalnie odłogiem, a w ciągu dwóch tygodni okazało się, że mamy perełkę – skarb warty miliony złotych, za który wybudujemy stadion, oczyszczalnię ścieków, deptak, jeszcze żłobka nam brakuje – mówił włodarz miasta pod Śnieżką. –
-
O wartości tej działki nie decydują radni i ich pobożne życzenia, tylko rynek. Obecnie ta działka przynosi nam korzyść – uwaga – 8 tysięcy złotych brutto rocznie – odpierał zarzuty R. Jęcek wyliczając ewentualne przychody, gdyby powstał tam parking – na 20 tysięcy rocznie. W przypadku sprzedaży działki burmistrz przewidywał, że mogłaby ona być warta maksymalnie 340 tysięcy złotych. - Do tych milionów daleka droga – mówił. Dodatkowo burmistrz odczytał pismo przesłane przez prezesa zarządu spółki Winterpol Marka Sobiesiaka, w którym inwestor dementuje jakoby był zainteresowany spornym terenem i nie ma nic przeciwko przekazaniu jej Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

Wśród zarzutów części radnych była też kwestia członkostwa Radosława Jęcka w Karkonoskiej Grupie GOPR. - Jestem w niej od 20 lat i jestem z tego bardzo dumny. Dopóki mi zdrowie pozwoli, będę w tej organizacji – ripostował burmistrz Karpacza.

Na sesji zjawiła się również liczna grupa przedstawicieli GOPR-u, która argumentowała, że niezwykle istotna w ich działalności jest kwestia czasu dotarcia do potrzebujących pomocy, dlatego ta lokalizacja jest najbardziej korzystna. Momentami burzliwa dyskusja pomiędzy przewodniczącą Rady Ewą Walczak, burmistrzem Radosławem Jęckiem a przeciwnikami decyzji Rady z 24 lutego 2016 r. - Grzegorzem Kubikiem, Wiesławem Czerniakiem, którzy to radni najczęściej zabierali głos – zakończyła się głosowaniem, w wyniku którego 8 radnych opowiedziało się za odrzuceniem propozycji uchylenia poprzedniej decyzji, a 7 radnych chciało wycofać się z przekazania działki nr 394 na rzecz GOPR-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Żłobek z wyróżnieniem

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~PL 18-03-2016 11:45
A na tej działce wybudować następną Biedronkę , bo jeszcze ich mało w około
~Real 18-03-2016 12:49
Patologia, chorzy ludzie. Najpierw za półdarmo sprzedali Kopę inwestorowi który ma wszystko w d... Z tego co pamiętam ci sami radni co są teraz za rozwojem Sobiesiaka, siedem lat temu oprotestowywali jego inwestycję. Teraz się już podoba. Poza tym "kibicują" właścicielowi Kopy. A nóż się zlituje i zacznie coś dłubać. "Miały chamy złoty róg"... ostał się tylko skansen PRL.
~z innejbajki 18-03-2016 13:05
Za spokojnie i za normalnie było ostatnio w Karpaczu. Zaangażowanie burmistrza w normalizację życia mieszkańców oraz "prostowanie" niekorzystnych decyzji poprzedniej władzy przebiegało planowo. A panowie radni - wieczni oponenci poprzednich burmistrzów - z braku poważnych decyzji spornych (bo właśnie nowy burmistrz naprawił to z czym oni walczyli zawzięcie za czasów poprzedniego włodarza) i uzależnieni od adrenalinki władzy; od dramatycznego zabierania głosu na sesjach, od uczucia specyficznej satysfakcji - "ale mu wygarnąłem", po prostu ... muszą .... MUSZĄ ---- podnieść sobie ciśnienie, podyszeć, i ruszyć "z byka" do ataku. Najlepiej w gronie świadków i w oku kamery. Nie ma znaczenia ich kompletne nieprzygotowanie merytoryczne - bo nie o realne argumenty tu chodzi.
~z innejbajki 18-03-2016 13:24
-- Nie o realne argumenty tylko męski atak dojrzałych osobników na młodszego, który (zaskakująco dla nich) zajął miejsce samca alfa. W oparach testosteronu, zaczynającego oddziaływać na innych (już siedmiu protestujących) warczą i tną na oślep. Pojedynek na argumenty ? - to dla maminsynków. Argumenty siły zawsze są górą i takie medialne.
~monik 18-03-2016 18:25
OCH Karpacza,Karpacz , czego Ci jeszcze brakuje na tej ziemi?Ciągłe spory ,że burmistrz nie dobry ,a to radni czegoś nie rozumieją -a jak słyszę w około wszyscy nam zazdroszczą tego ,co do tej pory się udało wykonać na tej małej karpackiej ziemi!@Ciszmy się zatem ,że GOPR -tak ważna wizytówka tego miasta ma poparcie Pana burmistrza -a radni ?-zawsze niedojrzałość i brak racjonalnego myślenia gdzieś tam wyjdzie >Brawo DLA RADNYCH MYŚLĄCYCH W TYM MIEJSCU!!!!!!!!!pozdrawiam
~tomtom 18-03-2016 18:32
Nie do końca rozwinięci radni na zdjęciu,Czerniak,Kubik i Dobiecki-Karpaccy pieniacze.
~tomtom 18-03-2016 18:38
A Czerniak z Kubikiem to przechodzą już samych siebie,nie rozumiem kto głosuje na takich ...?
~mak 18-03-2016 20:58
Jak juz Burmistrz ma plan i go konsekwentnie realizuje to tez sie Nie podoba.. nie sie wezma radni za robote i zaczna wykorzystywac glowy do myslenia....
~Ebebenge 18-03-2016 20:59
Pan Radek tak trzymac!!
~Julita 18-03-2016 21:19
Brawo burmistrz, brawo radni, brawo GOPR! Dziękuję, że jesteście z nami!
~Ekp 18-03-2016 22:09
Brawo burmistrz. A ci radni lubią walczyć najpierw pisali donosy na starego burmistrza co prawde mówiąc ciesze się ze przegrał wybory to teraz ten im nie pasuje. Żenada a co oni zrobili dla Karpacza oprócz szumu kompletnie nic. Wiec niech zamilcza na zawsze bo tylko zadymy robią. Oczywiście źle nie życzę nikomu ale ciekawe jak spojrzą goprowca w twarze kiedy ich tyłki będą zmuszeni ratować im w górach.
~Baba 18-03-2016 22:37
Pieniacze, często zmieniający poglądy. I główny pieniądze miejski Mietek co to napuszcza jednych na drugich zamiast iść do uczciwej roboty. Kubik, co nigdy z niczego zadowolony nie był, a co sam dobrego zrobił? Potrafi tylko donosy pisać i miasto na wydatki narażać, może ktoś go w końcu rozliczy. Czerniak, co na działkach mieszkał teraz wielki radny a roboty znaleźć nie potrafi. Demokracja jest bolesna, wystarczy populistyczna gadanie i robienie zamieszania wokół siebie i mogłoby na nich zagłosuje a oni z diet radnego źródło dochodów sobie zrobili, bo nic innego poza narzekanie i biciem piany nie potrafią. Raz głosują za innym razem przeciw tej samej sprawie, w tym zacietrzewieniu już nie pamiętają jakie.wczoraj mieli zdanie. Wstyd. A Goprowcom dziękuję za to, że czuwają.
~Baba 18-03-2016 22:48
Goprowcy narażają swoje zdrowie i życie nierzadko dla pijanych, czy bezmyślnie turystów, którym się wydawało.... Panie burmistrzu tak trzymać, działając konsekwentnie może Pan wiele dobrego zrobić a tym pieniacze nikt i takie dogodzić. Jak komuś słoma z butów wychodzi to mu żadne funkcje nie pomogą. Patrzeć na świat z perspektywy własnego podwórka jest łatwo i krytykować innych, bo samemu w życiu nic dobrego się jeszcze nie zrobiło. Bycie radnym to rola służebna, nie.zapominajcie o tym. Ludzie kiedyś nie zagłosują i z czego kredyty spłacić.
~ 18-03-2016 23:32
Pozdrawiam Burmistrza! Radek, trzymaj się - Marcin JR
~ROT 19-03-2016 7:44
Tak trzymać działka dla kolegów ! Tak trzymać ! Jak nie będzie Pan burmistrzem zawsze może być Pan naczelnikiem GOPR ! Koledzy o zasługach nie zapomną ! Prawda Radku ?
~Loko 19-03-2016 8:46
Jak zawsze Czerniak, Kubik... Co Ci Panowie osiągneli w życiu, co pokazali że potrafią robić, jakie doświadczenie maja... Żadne!!!! Jeden wieczny bezrobotny drugi kable Niemcom w domu kładzie i oni chcą decydować jak Karpacz ma wyglądać!!! Żenada!!!!
~tomtom 19-03-2016 10:53
Czerniak i Kubik i do tego Pajdzik-trójka Karpackich donosicieli na wszystko i na wszystkich. ...!!!
~Rufus 19-03-2016 12:58
Kundelki nie szczekajcie jesteście jełopami i tyle wasz hejt jest tak słaby jak rządy Jęczka. Pozdrawiam Burmistrza i układy ! - trzymaj się Radzio !
~Ji 19-03-2016 15:58
A Pajdzika gardło boli, że tym razem taki milczący? Toż on zawsze że wszystkiego niezadowolony. Co mu.w życiu wyszło poza włosami z głowy? No parkan sobie postawił z tej nędznej diety i świadczeń z opieki, które w.oświadczeniu wykazał.
~Ja 20-03-2016 2:28
No, pokarało nas tymi radnymi, niczego sami nie osiągnęli a wiecznie są przeciw, dla samej zasady. Kubik - ..., już się miastu przysłużył i dzięki niemu musimy oddać kupę kasy a teraz znów ta afera. Może tym panom pora powiedzieć koniec.
~DOLNA 20-03-2016 11:02
Donoszenie w Karpaczu stało się stylem na życie , podobno wielu z tego skorzystało i dobrze im się wiedzie
~Bzowy 20-03-2016 12:53
Jakie trzeba mieć o sobie mniemanie żeby z siebie takich idiomów robić na każdej sesji i nie wstydzić się potem na ulicę wyjść. Ludu karpacki pomyśl nim wybierzesz, chyba że myślisz tak jak oni. Jeśli tak to pora pakować walizki z wiać z Karpacza. Jak ostatni płacący podatki zgasł światło to skąd pieniądze na diety?
~Bzowy 20-03-2016 12:55
Myślałem o idiotach nie idiomach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porządki przy cmentarzu

Zmiana na skrzyżowaniu

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
304
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%