MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Spór na linii Karkonosze – Lotnik? Prezes wyjaśnia

Wiadomości: Jeżów Sudecki/ Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 12:46
Aktualizacja: 12:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W miniony weekend (25–26.06) na stadionie przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim odbył się dwudniowy turniej im. Dawida Badeckiego – byłego zawodnika obu klubów. W wypowiedzi dla naszego portalu prezes Lotnika Tadeusz Chwałek nie krył rozżalenia, że w imprezie nie wzięli udziału przedstawiciele jeleniogórskiego klubu, jednak jak się okazuje – nie była to prawda...

Przypomnijmy, podczas pierwszego dnia turnieju, kiedy to na boisku rywalizowały skrzaty oraz żacy, prezes Lotnika Jeżów Sudecki powiedział: „Jestem zawiedziony, że taki mocny, potężny klub jak Karkonosze odmówił nam w ostatniej chwili i nie przyjechał. Mają blisko, Dawid tam grał i jest to przykre, że przyjeżdżają drużyny z Legnicy, jutro z Wrocławia, a Karkonoszy nie ma”.

- Wypowiedź prezesa Chwałka jest kompletnie nieprawdziwa. Po pierwsze nikt z zarządu Lotnika nie kontaktował się z zarządem Karkonoszy w sprawie organizacji turnieju, jego scenariusza, nikt nie składał żadnych zaproszeń. Druga sprawa to jest to, że w niedzielę trzy nasze drużyny brały udział w turnieju, który upamiętniał Dawida – poinformował nas prezes Karkonoszy Tomasz Kowalczyk.

W turnieju zagrały dwie drużyny orlików Karkonoszy, a ekipa młodzików wygrała w swojej kategorii (mecze tych kategorii rozgrywano w niedzielę). W zastępstwie za Jacka Kołodziejczyka prowadził tych chłopców Krzysiek Pietrzyk i nasz zawodnik został piłkarzem turnieju. Natomiast w meczu seniorów – przyjaciół, którzy z Dawidem grali i trenowali – brał udział Paweł Nejman jako nasz reprezentant i na tę okoliczność zabrał nawet komplety meczowe Karkonoszy, więc jest to całkowita nieprawda – kontynuuje prezes.

Nie wiem z czego to się wzięło, czy pan prezes próbuje jakieś swoje interesy załatwiać przy okazji tego turnieju i dyskredytuje w ten sposób Karkonosze, a chce nabić punkty na rzecz Lotnika? Uważam, że to jest kompletnie nie na miejscu, żeby pamięć po Dawidzie wykorzystywać do tego typu rozgrywek – dodał Tomasz Kowalczyk.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że ekipa żaków, której zabrakło w sobotę w Jeżowie Sudeckim – przebywała w tym czasie w Przechlewie, ponad 400 km od Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Awans biało–niebieskich juniorów

Potok w drugiej rundzie

Ciekawe starcie w Łomnicy

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jaaaa 27-06-2016 13:37
Ponad 400 km od Jeleniej Góry rocznik 2009 zajął II miejsce a rocznik 2007 uplasował się na X.
~Czytamy ze zrozumieniem 28-06-2016 7:18
Skoro nikt nie składał żadnych zaproszeń ta jak znalazły się na turnieju drużyny Karkonoszy . Sam sobie zaprzecza Pan Prezes.
~Moral 28-06-2016 16:57
Wszystkie zaproszenia na turniej były kierowane bezpośrednio do trenerów młodzieży - oficjalne pisma ??? Kogoś tu w ksk ponosi - klub kogucik - wymagania jak w Realu. Drugiego dnia ksk było obecne wiec generalnej wielkie halo o nic. Jelonka tez sie wykazała. Nie informuje o większości ważnych wydarzeń sportowych ale takimi pierdołami ma czas sie zajmować. Żal
~do wyżej 28-06-2016 21:41
... to trzeba było powiedzieć, że nie wzięli udziału w turnieju żaków, a byli obecni w niedzielnych rozgrywkach i mieli swoich reprezentantów w meczu pokazowym, a nie być zbulwersowanym, że taki wielki klub a nie wziął udziału w upamiętnieniu Dawida. Ewidentna manipulacja. Czy wszystkie kluby wzięły udział w obydwu dniach turnieju i miały swoich przedstawicieli w mieczu pokazowym seniorów? Trzeba po prostu podawać fakty a nie wąski wycinek ukierunkowany na postawienie kogoś w złym świetle.
~Fakt 28-06-2016 22:16
Bicie piany o nic. Wywiad był w sobotę ( kiedy nie przyjechało KSK), a drugiego dnia turnieju juz byli ( o czy prezes jeszcze nie wiedział) Nie wiem czy takie pierdoły to temat dla tego portalu i tej rubryki, ale ważniejsze jest kto był a nie kogo nie było...
~DB dla KSK 2-07-2016 22:15
Tyle ile pomógł Dawid i jego ojciec karkom, nikt chyba tyle nie zrobił. Dlatego KSK powinno grać w Jeżowie a nie w Przechlewie. Ile kasy ta wyprawa kosztowała rodziców (nie liczę, żeby klub coś dołożył). W Jeżowie można było pograć za drobne wpisowe i dobrze się pobawić a przy okazji wspomnieć DAWIDA!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Wpadka na inaugurację

Pucharowe derby dla Victorii

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
99
Tak
44%
Nie
49%
Nie wiem
6%