MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Spółdzielnia igra z życiem lokatorów

Wiadomości: Region
Środa, 10 lipca 2013, 6:39
Aktualizacja: Czwartek, 11 lipca 2013, 8:45
Autor: Angela
Fot. Czytelniczka
Od kilku lat mieszkanie Darii Potaczek z Jeżowa Sudeckiego jest zalewane przez dziurawy dach, który w całości nadaje się do wymiany, bo zagraża życiu lokatorów. Tymczasem Jeleniogórska Spółdzielnia Rolniczo – Handlowa Samopomoc Chłopska poza zastraszaniem mieszkańców, nie robi z tym nic.

Chodzi o czterorodzinny budynek przy ul. Długiej w Jeżowie Sudeckim, gdzie pani Daria mieszka z rodziną od 1993 roku. Wynajmuje tu od spółdzielni 80-metrowe lokum tuż pod dachem.

- W tym roku zalało mnie już trzy razy, raz w maju i dwa razy w czerwcu – skarży się Daria Potaczek. – W minionym latach mieszkanie miałam zalane kilkanaście razy. Ledwo co zdążę zrobić remont, a już mam nowe zacieki na ścianach i sufitach w kuchni, łazience i pokoju. Poza mokrymi, zagrzybionymi ścianami, od wody cieknącej z sufitów psują się wszystkie sprzęty: lodówka, pralka, czajnik i inne. Od tych ciągłych zacieków uległa uszkodzeniu instalacja elektryczną i co jakiś czas przygasa i gaśnie nam światło. Jest to zagrożenie dla naszego życia, a ja mam troje dzieci. Przy większych wiatrach dachówki spadają na chodnik, kiedyś kilka z nich spadło tuż koło mojego syna, który wchodził do budynku – dodaje kobieta.

Lokatorka zaproponowała wykonanie remontu dachu na własny koszt w zamian za odliczenie wydanych pieniędzy z czynszu. Spółdzielnia jednak zlekceważyła pismo lokatorki i nawet nie odpowiedziała na nie.

- Zagroziłam, że jeśli nic nie zrobią z dachem przestanę płacić za czynsz, ale w związku z tym, że miałam już podobną sytuację kilka lat temu kiedy wymieniano instalację wentylacyjną i obciążono mnie jej kosztami, nie wiem co teraz będzie. Wówczas straszono mnie podwyżką czynszu i rzeczywiście ten czynsz mi podniesiono. Miesięcznie płacę około 600 zł, a w budynku nic nie jest robione. W ostatnim czasie przyszedł jakiś pan ze spółdzielni, pooglądał dach i powiedział, że spróbuje go jakoś zabezpieczyć, ale niewiele może zrobić, bo jak ruszy go, to cały się zawali. Sprawa skończy się w sądzie, bo nie mamy innego wyjścia. Kiedy dzwoniłam do prezesa to on na mnie krzyczał i straszył eksmisją – dodaje lokatorka.

Próbowaliśmy się skontaktować z prezesem spółdzielni Władysławem Szczurkiem, jednak mimo że dzwoniliśmy w różnych porach przez kilka dni i zostawiliśmy numer telefonu, nikt nie znalazł dla nas nawet kilku minut. Wczoraj prezes przekazał sekretarce, że nie będzie komentował sprawy i mamy napisać artykuł bez jego wyjaśnień. Do tej pory spółdzielnia nie odpowiedziała też lokatorce na pismo z 13.czerwca, mimo że termin ustawowy odpowiedzi wynosi czternaście dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Jak głosowali jeleniogórzanie?  

Ruszyła procedura ws. referendum

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 10-07-2013 8:22
do sądu podac i nie cackac sie! powodzenia
~ 10-07-2013 8:53
jest łagodniejsza droga - ubezpieczyć na max kwotę i po zalaniu ubezpieczalnia będzie wiedziała od kogo ściągnąć :)
~ 10-07-2013 9:02
i to kilka razy w roku a Pani będzie miała czas dla siebie i na dla dzieci :) . Życzę mniej takich zmartwień. Od momentu ubezpieczenia bardziej będzie się martwił pan prezes.
~ 10-07-2013 9:42
i to kilka razy w roku a Pani będzie miała czas dla siebie i na dla dzieci :) . Życzę mniej takich zmartwień. Od momentu ubezpieczenia bardziej będzie się martwił pan prezes.
~ 10-07-2013 10:31
za to ma płacić 600 zł? to przecież jest jawne oszustwo ,podac do sądu nagłośnić w tvn-ie polsacie ogólnopolskich mediach !!!
~J-23 10-07-2013 10:44
Rozwiazac te spoldzielnie ... na bezrobocie bo w du... im sie poprzewracalo
~lamapijesama 10-07-2013 12:20
Mieszkanie nie jest zalewane przez dziurawy dach, bo dach nie jest cieczą !!! Angela soszła s uma ???? Tłumacząc na polski - zgłupiała ???
~do 12.20 10-07-2013 15:33
no tutaj sie czepiasz, bo akurat wszyscy znamy jezyk potoczny
~Bury 10-07-2013 17:05
Tylko proszę nie uogólniać. Ludzie nie potrafią żyć w spółdzielni. Trzeba dobrej woli mieszkańców i znajomości przepisów. Oni i oni. Oni to my.Jak zburzymy wszystko, to zostaniemy na bruku. Ludzie, trochę rozwagi w ferowaniu wyroków.
~ 10-07-2013 17:19
Skutecznie bedzie wystapic do Inspektora Nadzoru Budowlanego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Nadbrzeżna gotowa

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%