MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spoglądając wstecz i w przyszłość – spotkanie spod znaku Lipy Czarnoleskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 lutego 2013, 12:28
Aktualizacja: 18:41
Autor: Org
Literaci spod znaku Lipy Czarnoleskiej spotkają się w sobotę (16 lutego) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej jeleniogórskiego hotelu Fenix, by podsumować ubiegły rok i nakreślić zamiary na rok bieżący. Ta grupa, zainteresowana poezją i prozą, skupiona w Stowarzyszeniu W Cieniu Lipy Czarnoleskiej działa już siódmy rok. Jest organizacją non profit.

Od zarejestrowania się w październiku 2006 roku stowarzyszenie opublikowało 68 pozycji wydawniczych. Są to wydania pokonkursowe, almanachy wierszem i zbiory opowiadań różnych autorów, tomiki debiutanckie, kalendarze, materiały przygotowane na tematyczne konferencje.

Od powstania klub ten zorganizował ponad 50 spotkań autorskich, konkursy literackie, fora dyskusyjne, warsztaty literackie. Stowarzyszeniem, które ma siedzibę w jeleniogórskim osiedlowym Domu Kultury, kieruje wrocławianka Zofia Prysłopska.

Grupa skupia pół setki członków. Składka członkowska wynosi 5 zł rocznie. Zadania statutowe realizowane są dzięki funduszom pozyskanym w konkursach, adresowanych do organizacji pozarządowych, wyasygnowanym od sponsorów a także dzięki pomocy rzeczowej (m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej TWK, SIMET, HOTTUR) zaprzyjaźnionych instytucji, do których należą jeleniogórskie muzea, szczególnie Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze.

Już w tym roku pojawił się drukiem tomik debiutancki Urszuli Musielak – „Zwierzenia milczących drzew” , którego promocja odbędzie się w ODK 25 lutego o godzinie 17.00. W tegorocznym konkursie na inicjatywy kulturalne stowarzyszenie będzie zabiegać o wydanie powieści Roberta Bogusłowicza, która zawiera wątki osnute wokół historii (poczynając od końca II wojny światowej) i współczesności Jeleniej Góry i regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jesienna wymiana ciuchów w "Muflonie"

Lista Lewicy do Sejmu

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~paradise 15-02-2013 22:09
Brawo, tak trzymać! Pielęgnować i rozwijać talenty.
~ 16-02-2013 3:02
Kadencja urzędnika powinna trwać 2 lata. Urzędników należy przyjmować z konkursu, kto z nadających się na dane stanowisko (kryteriów przydatności nie wolno zawyżać) zażyczy sobie najniższej pensji.
~?// oj oj 16-02-2013 3:05
A tego faceta z miasta z desek POtrza prześwietlić..Coś tu....
~ 16-02-2013 20:47
Chwała takim Organizacjom i Ludziom, którzy bezpłatnie poświęcają swój czas i swoje siły, aby ludziom starszym lub niepełnosprawnym zapełnić pustkę i samotność, dać poczucie przynależności do grupy, co pozwala im podnieść poczucie własnej wartości oraz celu życia. Każdy z nas będzie kiedyś stary - bezduszni urzędnicy oraz Władze z Magistratu, którym los ludzi starych i niepełnosprawnych - jak wszyscy widzimy - JEST ZUPEŁNIE OBOJĘTNY też będą starzy. Wtedy zrozumieją. Szkoda, że trzeba na to czekać. Bo ludzie juz cierpia samotnosc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie bezpieczniej

Dożynki gminne we Wleniu

Gminne Dożynki w Wojanowie

Praktyki w Austrii dla dolnośląskich uczniów

Giełda pod Muzeum

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%