MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spłynęła światłość na magistrat

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Czwartek, 10 lipca 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Marcin Kaszuba
Fot. M. Kaszuba
Po raz pierwszy rozbłysnęły reflektory oświetlające lwówecki ratusz i nie jest to atrakcja zbliżającego się wielkimi krokami Lata Agatowego – iluminacja zawitała na stałe.

To jeden z kończących etapów remontu lwóweckiego magistratu, jednego z najstarszych tego typu gmachów na Dolnym Śląsku. Remontowane będzie po Lecie Agatowym piętro budynku. Także po zakończonej giełdzie minerałów kontynuowane będą dalsze prace nad montowaniem oświetlenia.

Halogeny ulokowane będą w kostce brukowej i oświetlą magistrat od dołu, co powinno dać równie dobry efekt. Dotychczas iluminowana była tylko wieża ratusza, ale przestarzałe reflektory nie nadawały się do dalszego użytku i zastąpione zostały nowoczesnymi, które pięknie oświetlają serce lwóweckiego rynku.

Podobny system iluminacji jest właśnie montowany w Jeleniej Górze. Obejmie cały trakt śródmiejski. Obecnie ekipy dotarły już do Bramy Wojanowskiej i kościółka św. Anny. Cały system ma być gotowy we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

O świetlicy mogą pomarzyć?

Co z tym SOR–em?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Ciekawski II 10-07-2008 13:05
Loooj!!! A juz się ucieszyłem, ze dużą grupę JAŚNIE OSWIECONYCH URZEDASÓW co maja prawio baaaardzo głęboko ... wymieniono, na kogoś, ko umie czytać...Albowiem dalszy żywot w tych warunkaj, jakie istnieja w Urzedach, gdzie każdy pierdzistołek ma własna interpretacje przepisów z oczywista szkoda dla zwykłych zjadaczy chleba przekracza ludzkie możliwości!!!! BOŻE - TY TO WIDZISZ I NIE KLNIESZ !?!?!?!
piipi 10-07-2008 15:05
~czynownik 10-07-2008 16:08
Szkoda,że nie spłynęła światłość na magistrat w Jeleniej Górze. Słońce Italii coś słabo swieci.
~hirsch 10-07-2008 16:08
a wewnatrz panuje ciemnota...
~Łowca byków 10-07-2008 20:27
~Ciekawski II, masz rację w 100%. Ich błędne interpretacje przepisów i za tym idące decyzje nikogo nie kosztuja tylko petentów. Wisi im to, że ktoś po takich posunięciach traci z każdym dniem zapał do działania. Urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za popełnione błędy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Do parku narodowego z psami czy bez?

Było o budowie obwodnicy Bolkowa

Tak się nie robi!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
920
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%