MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Spłonął dorobek ich życia, proszą o pomoc

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 kwietnia 2018, 7:22
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Na początku minionego tygodnia na portalu Jelonka.com pisaliśmy o pożarze w jednym z budynków przy ulicy 1 Maja. Poszkodowana została m.in. 5–osobowa rodzina. To w ich mieszkaniu zaczął się pożar. Teraz apelują o pomoc.

Praktycznie spłonął cały dorobek życia rodziny Agnieszki Kaczmarek. Ona wraz z trzema synami zaraz po zdarzeniu została przewieziona na obserwację do szpitala. Na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało. Emocje ostygły i 5-osobowa rodzina chciałaby jak najszybciej zapomnieć o tym co ją spotkało. Jednak nie będzie to takie proste. W jeden dzień stracili wszystko: meble, ubrania, a na domiar złego nie mieli dokąd wrócić. Na szczęście w ich otoczeniu nie brakowało ludzi o otwartych sercach. Dzięki pomocy sąsiadów i właściciela lokalu rodzina ma już zapewniony dach nad głową. Pomocną dłoń wyciągnęli także mieszkańcy Jeleniej Góry, jednak to nadal „kropla w morzu potrzeb”.

- Potrzebujemy wszystkiego: żywności, pralki, lodówki, ciuchów dla dzieci, dla mnie, dla męża. Wszystko się przyda, nawet jakaś pomoc finansowa – apeluje o wsparcie Agnieszka Kaczmarek.

- Na 1 maja 82a można przywozić dla tej rodziny rzeczy. - Podaję mój numer telefonu (531 075 614), pod który można dzwonić w tej sprawie. Ja cały czas jestem na miejscu – deklaruje Izabela Pawłowicz, sąsiadka pani Agnieszki.

Każdy, nawet najmniejszy gest dla tej rodziny będzie niezwykle cenny, bo pomoże im wrócić do normalności, po życiowej tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 15-04-2018 8:42
Proszę o podanie wzrostu dzieci
~Jg 15-04-2018 15:16
Tak właśnie jakie rozmiary ubrań proszę podać
~Maciejowiczana z Maciejowej 15-04-2018 19:23
Oni chcą pieniądze a nie ciuchy . Ludzie popatrzcie na nich !
~YetiZdalekiejKamczatki 15-04-2018 20:46
Tylko w Polandji ludzie mogą mieszkać w piwnicach i nazywać swoje lokale mieszkalnymi. Gdzie jest to miłujące bliźniego państwo i rząd któremu 50% płaci się z miesięcznego wynagrodzenia w postaci składek ubezpieczeniowych, emerytalnych oraz w VATie za podstawowe produkty pierwszej potrzeby. Nie mówiąc już o tym że trzeba płacić za takie mieszkanie i media do niego podłączone wraz z utrzymaniem sieci! Ale co się dziwić skoro wybudowanie za swój koszt WC już podnosi standard mieszkania i trzeba o ok 300zł więcej płacić do czynszu.
~No i już 16-04-2018 0:00
A co było przyczyna pożaru?
~ 16-04-2018 7:22
do: ~No i już (0:00)
gorzała.
~ 19-04-2018 20:17
Tylko szkoda, że nikt nie napisał, ze ta rodzina wcale nia ma dzieci w domu. Tylko odebrane i umieszczone w domu dziecka z powodu złej opieki jaka miały w domu. Wiec to co jest napisane to naciąganie
~Marcin “slepy “Kisielewicz 8-06-2018 3:35
Dzieci niemieszkaja z nimi? Niema na nic ale na najeczki airmaxy jest 300pln Rzeczywiscie troche naciaganie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%