MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Spisek w partyjnych dołach

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. Agnieszka Gierus
Wiesław Tomera nie jest już szefem klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

Radny chciał kandydować na posła, ale władze PO nie przyjęły jego propozycji.

– Chciałem wzmocnić reprezentację jeleniogórskiej PO i przyczynić się do lepszego wyniku – mówi Wiesław Tomera. – Niestety, bez podania przyczyny Zarząd Regionu nie umieścił mojego nazwiska na liście kandydatów. Pisałem do przewodniczącego Donalda Tuska oraz sekretarza generalnego Grzegorza Schetyny, ale bez rezultatu. W tej sytuacji odebrałem to jako brak zaufania do mojej osoby ze strony władz partii. A bez zaufania nie mogę sprawować funkcji przewodniczącego klubu radnych.

Trudno doprawdy zorientować się, co było powodem nie przyjęcia kandydatury radnego Tomery. Każdy z członków PO przedstawia inną wersję. A że kandydatura wpłynęła za późno, a że nie było kompletu dokumentów, a że byli lepsi, itp.

To nie jedyne sensacje na liście kandydatów PO do Sejmu. Jak już informowaliśmy zabrakło na niej miejsca dla posłanki Beaty Sawickiej, która od 2001 roku wraz z grupą osób budowała PO w Jeleniej Górze. Pojawiły się za to nazwiska mało znanej radnej Grażyny Rehlis-Pawlukiewicz, oraz... piłkarki ręcznej Marty Oreszczuk, która do tej pory z partią nie miała nic wspólnego. Jest też Rafał Mazur – radny z Piechowic.

Trzecie miejsce natomiast przydzielono Marcinowi Zawile. Jeszcze rok temu nie był on związany z PO a z niewiele znaczącą w Jeleniej Górze Partią Demokratyczną. Dyrektor Grodzkiej Biblioteki Publicznej wskoczył na Platformę tuż przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi i został radnym sejmiku dolnośląskiego.

Skąd tak zaskakujące decyzje? Nie jest tajemnicą, że jeleniogórskie PO trzyma w ryzach sekretarz generalny partii Grzegorz Schetyna. Członkowie partii mówią, że to właśnie on rozdaje karty w stolicy Karkonoszy. Beata Sawicka podpadła szefowi, więc musiała zadowolić się miejscem na liście do Senatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena w ruchu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~baff 2-10-2007 7:28
kogo to obchodzi,te gierki polityków w krótkich spodenkach gdzieś tam na peryferiach polski.
~k22 2-10-2007 7:39
Wiesiek walcz już nie o siebie ale o postrzeganie miasta z pozycji Wrocławia i Warszawy.Trzymamy kciuki.
~J23 2-10-2007 8:08
kogo obchodzi była posel Sawicka(w poprzednim wcieleniu Cielebąk),dobrze iz ta była posel juz nie kandyduje so Sejmu , bo do Senatu jako 3 to sie napewno nie dostanie. Czego jej w imieniu mieszkanców Jeleniej Góry życzymy!!!
~witia 2-10-2007 8:42
Marta Oreszczuk kandyduje do koła gospodyń wiejskich czy do sejmu? W każdym wypadku gratuluję znanej i zasłużonej działaczce!!!
~ciekawska 2-10-2007 8:51
Posłanka Beata Sawicka zatrzymana przez CBA w sprawie korupcji na Helu, podał TVN24. Czy chodzi o naszą Panią poseł?
~do "witia" 2-10-2007 9:15
witia,ty ruski czy nasz?Czy to ty jesteś prezesem TZZiOŚ ?
~Bar–tuS 2-10-2007 10:28
Po pierwsze mam wrazenie ze pan Tomera byl i jest dla wielu karierowiczow z jeleniogorskiej PO niewygodny, ponadto wydaje mi sie ze jeleniogorskie PO w tych wyborach nie ma zadnych szans. Nie chodzi tu tylko o (jak donosi dzisiejsza prasa) lepkie raczki niejakiej Beaty S. ale takze zenujaco slabe rzady prezydentow i niekompetencje upartyjnionych urzednikow magistratu. Czekam tylko na odpowiedz na jedno pytanie: czy po wyborach do parlamentu pan Tomera opusci radnych PO i zalozy wlasne kolo i czy moga byc to podwaliny pod nowa orgnizacje/stowarzyszenie w naszym miescie?
~kefir 2-10-2007 10:28
Ale Ci politikierzy – same oszalamiające nazwiska , bez wyobrażni i wkladu w rozwój gospodarczy miasta . Tomera bez posady i wsparcia partii marnie by zginąl, Sawicka zaplatala sie na dobre dochody do sejmu ale nie orientowala sie co tam się robi.Teraz pozbierano nowe orientacje bezradnej p. Grazyny i pilkarki ręcznej – na bramce chyba stanie Zawila. Co najciekawsze to wsztscy prezentują garnek budżetowy.– czyli siedzieć i brać.Przez to grozi nam nieslychanie dynamiczny rozwój miasta.
~Rudy_GUSTAW 2-10-2007 10:37
Ciekawe o jaką firmę chodziło w tym przetargu? Może to firma z jg ?
~hugo 2-10-2007 13:14
tomera cos robil ale przyjda inne wyrwisepy laicy ktorzy go..wno wiedza tylko znaja dokladnie numer swojeg konta.te panstwo polityczne jest po prostu do dupy kazdy kraj sie z nas smieje az wstyd gdzies wyjechac bo maja cichy ubaw ze to polaczek z tak smiesznej polski........jedz tu na wakacje polaku.wstyd...
~a może tak 2-10-2007 15:58
Tomera nie chce świecić ciągle oczami przed ludźmi kiedy jest zaskakiwany przez Obrębalskiego uchwałami, tóre jako partyjny kolega widzi pierwszy raz na sesji; nietrudno zrozumieć Obrębalskiego – wszak to sama, chodząca, mądrość
~waldek_a 2-10-2007 21:04
Wiesiek, ty chyba wiedziałeś co się święci. Znakomita decyzja, przecież to już nie ta platforma, którą zakładałeś. Obrębalski to pomyłka,Papaj na usługach Sawickiej i Marka. Szkoda Ciebie i Jurka Ł.w tym Kole.
~a może ktoś wie dlaczego nie 2-10-2007 22:29
otwierają Statoila na Sudeckiej?
~nire będę przeklinał 3-10-2007 16:11
Tomera idzie w PIS....
~do ;Hugo: 3-10-2007 20:54
Masz chłopie rację , gdyby kazdy radny angażował się tak jak Tomera to JELONKA wygladała by inaczej. Widać ,ze zagraża "układowi" skoro nie wystawili go do Sejmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Pamięci poległych

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
143
Tak
38%
Nie
54%
Nie wiem
8%