MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Śpiewem i muzyką czarowali w JCK. Po koncercie "Lato, ejże ty"

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 czerwca 2012, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2012, 7:54
Autor: Petr
Fot. Petr
Melancholijny i pełen wzruszeń koncert sprawozdawczo–odbiorczy pt. „Lato, ejże ty” odbył się wczoraj, 27 czerwca w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze. – Ten koncert to podsumowanie muzycznej działalności artystów–amatorów w naszym centrum kultury. Oni sprawozdawali, my odbieraliśmy ich piękną twórczość – mówi Maria Szubart, animatorka kultury, kierownik ds. edukacji artystycznej w JCK.

Podczas wczorajszego koncertu w JCK przy ul. Bankowej mogliśmy wysłuchać min. aranżacji i bardzo osobistych interpretacji utworów kultowych Pink Floydów, Abby, Led Zeppelinów, U2 czy polskiego Lombardu. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy zajęć muzycznych w centrum kultury w Jeleniej Górze pokazali się z jak najlepszej strony dając uczestnikom wieczoru coś o czym nie da się zapomnieć – solidną dawkę wzruszeń i melancholii powodowanej śpiewem i muzyką prosto z serca; czarującymi i wykonywanymi z chęci wyrażenia ukrytego „ja” artysty.

– „Lato, ejże ty” organizowaliśmy już po raz czwarty. Koncert ten jest wydarzeniem niezwykle ważnym dla uczestników warsztatów w JCK odbywających się w sezonie edukacyjnym; często jedyną okazją do wyrażenia talentu szlifowanego na co dzień w salach naszego centrum. Nie da się ukryć, że imprezie towarzyszy wielkie wzruszenie. Artyści prezentują się przed swoimi rodzicami, przyjaciółmi, towarzyszami życia, którzy w nich wierzą i ich wspierają. I którym w największym stopniu chcą pokazać, że uczestnictwo w warsztatach w JCK nie idzie na marne - mówi Maria Szubart, animatorka kultury, kierownik ds. edukacji artystycznej w JCK.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

„Polsko–czeski Poranek Rodzinny” w niedzielę!  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

W Teatrze Animacji prapremiera “Cienia bestii”

Radix Poloniae

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%