MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śpiewem i muzyką czarowali w JCK. Po koncercie "Lato, ejże ty"

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 czerwca 2012, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2012, 7:54
Autor: Petr
Fot. Petr
Melancholijny i pełen wzruszeń koncert sprawozdawczo–odbiorczy pt. „Lato, ejże ty” odbył się wczoraj, 27 czerwca w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze. – Ten koncert to podsumowanie muzycznej działalności artystów–amatorów w naszym centrum kultury. Oni sprawozdawali, my odbieraliśmy ich piękną twórczość – mówi Maria Szubart, animatorka kultury, kierownik ds. edukacji artystycznej w JCK.

Podczas wczorajszego koncertu w JCK przy ul. Bankowej mogliśmy wysłuchać min. aranżacji i bardzo osobistych interpretacji utworów kultowych Pink Floydów, Abby, Led Zeppelinów, U2 czy polskiego Lombardu. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy zajęć muzycznych w centrum kultury w Jeleniej Górze pokazali się z jak najlepszej strony dając uczestnikom wieczoru coś o czym nie da się zapomnieć – solidną dawkę wzruszeń i melancholii powodowanej śpiewem i muzyką prosto z serca; czarującymi i wykonywanymi z chęci wyrażenia ukrytego „ja” artysty.

– „Lato, ejże ty” organizowaliśmy już po raz czwarty. Koncert ten jest wydarzeniem niezwykle ważnym dla uczestników warsztatów w JCK odbywających się w sezonie edukacyjnym; często jedyną okazją do wyrażenia talentu szlifowanego na co dzień w salach naszego centrum. Nie da się ukryć, że imprezie towarzyszy wielkie wzruszenie. Artyści prezentują się przed swoimi rodzicami, przyjaciółmi, towarzyszami życia, którzy w nich wierzą i ich wspierają. I którym w największym stopniu chcą pokazać, że uczestnictwo w warsztatach w JCK nie idzie na marne - mówi Maria Szubart, animatorka kultury, kierownik ds. edukacji artystycznej w JCK.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali Słońce

Warsztaty modelarskie

Propozycje Kina Lot  

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

Kolejna przygoda z Rytmem i Melodią

Okolicznościowa wystawa w Muzeum Przyrodniczym

Studium na początek

Finał z przytupem

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
97
Tak
65%
Nie
34%
Nie wiem
1%