MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śpiewali w języku naszych sąsiadów

Wiadomości: Region
Niedziela, 27 maja 2018, 6:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 7:21
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W ostatni piątek (25.05) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się VII Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.

W konkursie brały udział dzieci z klas I-VII: ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach, Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, Szkoła Podstawowej w Czernicy, Szkoły Podstawowej w Podgórzynie i Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Każda szkoła mogła wytypować po 6 wykonawców lub 6 duetów. Wykonawcy byli oceniani w dwóch grupach (klasy I-III i IV-VII).

- Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci do nauki języka naszych sąsiadów, ale także przybliżenie kultury krajów niemieckojęzycznych – mówi organizatorka konkursu Agnieszka Stępień. - Wspieramy najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwiamy prezentację ich umiejętności – dodaje. Uczniowie zmierzyli się m.in. z repertuarem: Lichterkinder, Neny, Juli, Vanessy Mai, Glasperlenspiel, die Prinzen, Yvonne Catterfeld.

Jury w swojej ocenie kierowało się: walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym, osobowością sceniczną, poprawnością językową. Nagrody to:bony podarunkowe, plecaki, słuchawki, pen drive książki, słowniki, podręczniki, fiszki, torby, gadżety.

- Organizując konkurs myślę zawsze o dobrej zabawie – mówi A. Stępień.- Cieszy mnie, że w tym roku mamy więcej szkół i że dzieci tak chętnie śpiewają w języku niemieckim. Sięgają po coraz ambitniejszy repertuar i sprawia im do dużo radości. Poprzez takie konkursy wyłaniamy utalentowane dzieci i zachęcamy je do dalszej pracy.

Wśród uczniów klas I-III wygrała Weronika Matuszak (SP Czernica) „Ich sterbe für dich“
przed Leną Wietecką i Kornelią Sidorowską - (SP Sosnówka)„Samba, Rumba, Cha cha cha“
i Cecylią Plewą i Julią Sidorowską - (SP Sosnówka) „Grosse Chaoten“. W gronie uczniów klas IV-VI najwyżej oceniono występ Mateusza Franasa- (SP 2)„80 Millionen” i Kornelii Filuś- (SP Podgórzyn) „Wie schön du bist“. Drugą nagrodę wyśpiewała Amelia Kulaszko- (SP 6) „Ist da jemand?“ a trzecią Martyna Jeziorska- (SP 6) „99 Luftballons”.

Ogłoszenia

Czytaj również

W obronie zwierząt

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

Country pod Śnieżką

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~xd 27-05-2018 7:05
Oczywiście w Niemczech w szkołach odbywają się konkursy piosenki polskojęzycznej?
~pff 27-05-2018 16:08
do: ~xd (7:05)
Ten sam zarzut można skierować do rownież w sporej czesci niemieckojęzycznej Szwajcarii i w calosci niemieckojęzycznych Austrii, włoskiego Tyrolu Południowego i francuskiej Lotaryngii
~I know 27-05-2018 14:09
Mnie też śpiewanie sprawia dużo radości.Warto znać języki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na szczycie

PiS ujawnił listy kandydatów

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Edukacja przez zabawę

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
443
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%