MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Śpiewali i recytowali – w JCK–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 marca 2016, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Użyczone
W czwartek (10.03) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 18 uczestników jury wyłoniło 5 osób, które usłyszymy w kolejnym etapie.

Jury w składzie: Maria Szubart – animator kultury, Piotr Michalak – muzyk oraz Łukasz Duda – reżyser, oceniło uczestników, z czego trzy osoby pokazały swoje zdolności w Turnieju Poezji Śpiewanej, trzy w Turnieju „Wywiedzione przez słowa”, a pozostałe w Turnieju Recytatorskim.

W pierwszej kategorii przyznano dwa wyróżnienia, dla Wiktorii Pogorzelskiej oraz Dobromiły Młynarskiej, a nagrodę i tym samym awans do eliminacji rejonowych przyznano Natalii Rozum.

W drugiej z kategorii nie wyróżniono żadnego z uczestników, a wśród recytatorów wyróżniono Natalię Zdziechowicz i Martę Kostoń. Nagrody trafiły do Matesza Smejtały (III miejsce), Dominiki Daniszewskiej (II miejsce) oraz Aleksandry Nizwald (I miejsce).

Osoby nagrodzone oraz Marta Kostoń decyzją jury wystąpią w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 8 kwietnia br., również w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Kaflowe drzewo marzeń

Radix Poloniae

Senator zachęca do głosowania na maszty

Tak nie parkujemy

Silesia Sonans – start  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1004
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%