MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Śpiewali i recytowali – w JCK–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 marca 2016, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Użyczone
W czwartek (10.03) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 18 uczestników jury wyłoniło 5 osób, które usłyszymy w kolejnym etapie.

Jury w składzie: Maria Szubart – animator kultury, Piotr Michalak – muzyk oraz Łukasz Duda – reżyser, oceniło uczestników, z czego trzy osoby pokazały swoje zdolności w Turnieju Poezji Śpiewanej, trzy w Turnieju „Wywiedzione przez słowa”, a pozostałe w Turnieju Recytatorskim.

W pierwszej kategorii przyznano dwa wyróżnienia, dla Wiktorii Pogorzelskiej oraz Dobromiły Młynarskiej, a nagrodę i tym samym awans do eliminacji rejonowych przyznano Natalii Rozum.

W drugiej z kategorii nie wyróżniono żadnego z uczestników, a wśród recytatorów wyróżniono Natalię Zdziechowicz i Martę Kostoń. Nagrody trafiły do Matesza Smejtały (III miejsce), Dominiki Daniszewskiej (II miejsce) oraz Aleksandry Nizwald (I miejsce).

Osoby nagrodzone oraz Marta Kostoń decyzją jury wystąpią w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 8 kwietnia br., również w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Watra wraca w Otwartej Papierni

To grozi tragedią  

Sztuka sztucznej inteligencji w BWA

Orientalnie w Filharmonii

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Zaczytaj się z Jelonką.com

Chcą powtórki wyborów!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%