MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Śpiewał dla dzieci. Stanisław Soyka w Kościele Łaski

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 grudnia 2011, 9:37
Aktualizacja: 9:39
Autor: Petr
Fot. Tomasz Raczyński
Stanisław Soyka, jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów jazzowych i popowych; kompozytor, instrumentalista i aranżer zaśpiewał wczoraj w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze specjalnie dla wychowanków Domu Dziecka NADZIEJA.

Wczorajszy koncert Stanisława Soyki, który odbył się w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze przygotowała Agencja SOLO w ramach imprezy świątecznej pt. „Podziel się”, organizowanej rokrocznie z myślą o wychowankach Domu Dziecka NADZIEJA. Jak było?

– Soyka jak zwykle śpiewał fenomenalnie. Podczas koncertu nie zabrakło utworów z nowych krążków artysty inspirowanych wierszami Agnieszki Osieckiej i Czesława Miłosza. Nastrojowo i nostalgicznie, trochę w adwentowym klimacie, no po prostu pięknie. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć – mówiła nam wczoraj Marta Bałut, jedna z obecnych.

Na koncert Soyki w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze nie można było kupić klasycznych biletów. Wejście gwarantowało przyniesienie darów dla wychowanków NADZIEI. Publiczność nie zawiodła, świątynię odwiedziły tłumy jeleniogórzan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~R.Kiełek 17-12-2011 10:53
Gratulacje ! dla pomysłodawców tego pięknego charytatywnego koncertu...byłem na nim...i widziałem..przeżywając to co śpiewa Stasiu Sojka...artysta o nieprawdopodobnej wrażliwości i wiary w Boga to po prostu wyraża w swojej scenicznej twórczości..Po koncercie osobiście mu podziękowałem wręczając swoją książkę z odpowiednią dedykacją...Takich koncertów powinno być więcej w naszym mieście...to jednoczy mieszkańców i wywołuje zwykła ludzką wrażliwość...
~Krzyś 17-12-2011 15:38
Zgadzam się z przedmówcą...
aristo 17-12-2011 20:48
Czy wręczenie komuś swojej książki i to publicznie nie jest po prostu przejawem pychy i niedowartościowania? Jednak bóg jest miłosierny, skoro dzieciom skazanym przez siebie na dom dziecka zesłał w rekompensacie bogobojnego artystę. Jestem pod wrażeniem wspaniałomyślności i boga i artysty.
aristo 17-12-2011 21:05
Czy wręczenie komuś swojej książki i to publicznie nie jest po prostu przejawem pychy i niedowartościowania? Jednak bóg jest miłosierny, skoro dzieciom skazanym przez siebie na dom dziecka zesłał w rekompensacie bogobojnego artystę. Jestem pod wrażeniem wspaniałomyślności i boga i artysty.
~R.Kiełek 18-12-2011 17:25
Do p. aristo...Swoją wdzięczność za wspaniały koncert wyraziłem dyskretnie i na zapleczu...W związku z tym że jestem przyjacielem dzieci - i wieloletnim wolontariuszem działającym na ich rzecz...postanowiłem przekazać swoją książkę panu Stasiowi bo właśnie w niej piszę o kulisach wolontariatu i różnych formach pomagania dzieciom..zachęcam do podejmowania takowej działalności .wskazując drogę dla ludzi poszukujących sensu życia...Czy to można uznać za znak pychy ? Pan Stanisław odebrał ten prezent z wielką radością...
aristo 18-12-2011 18:56
Generalnie mam szacunek i podziw dla Takich osób jak Pan. Jeśli wręczenie nie było publiczne to zwracam honor, jednak to Pana wpis nie był precyzyjniejszy. Natomiast w całości podtrzymuję swoje zdanie w sprawie miłosierdzia boskiego. Pozdrawiam, życzę sukcesów i satysfakcji z działalności na rzecz innych, a zwłaszcza dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

26. edycja "Prezentacji"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Teraz mazur z "Halki"  

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2221
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%