MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spieszą z pomocą, gdzie wielka woda

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Niedziela, 23 maja 2010, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: KAM
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim pojechali z pomocą powodzianom we Wrocławiu. Strażacy pomagają zalanej wczoraj wrocławskiej dzielnicy Kozanów.

Strażacy w całej Polsce decyzją komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej zostali skoszarowani. Lwóweccy są we Wrocławiu, gdzie sytuacja jest dramatyczna.

– Do powodzi pojechało pięciu doświadczonych ratowników. Wiemy, że biorą udział w akcji we wrocławskiej dzielnicy Kozanów, która ucierpiała najbardziej – mówi bryg. Arkadiusz Motylski komendant powiatowy PSP w Lwówku Śląskim.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy strażacy wrócą do domu. Prognozy przewidują, że fala na rzece może utrzymać się jeszcze kilka dni. Strażacy śpią w specjalnie przygotowanej sali gimnastycznej w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, mają zapewnione wyżywienie a do powodzi pojechali wozem bojowym marki STAR, który idealnie sprawdza się w trudnych warunkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koperty życia już w Mysłakowicach

Pożegnali Słońce

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wojtas 1 23-05-2010 9:17
TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI CHŁOPAKI POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~emeryt z w-cha 23-05-2010 14:07
ja jeździłem z kompanią do warszawki....ciężko było...uważajcie na siebie, zwłaszcza na pootwierane studzienki kanalizacyjne, czasami proste sprawdzanie terenu przed sobą zwykłym kijem może uratować życie....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Wypadek przy baniakach  

Spotkanie z historią

Warsztaty modelarskie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
100
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%