MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spełniony poranek z Przyjacielem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 grudnia 2016, 7:24
Autor: Org
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze odbył się „Mikołajkowy Poranek Rodzinny z Kubą i Śrubą”. Licznie zgromadzone dzieci z rodzinami i opiekunami zostały przywitane przez Aniołki, przejęte nadchodzącymi świętami oraz tym, ile jest rzeczy do zrobienia. A przecież w tym czasie warto zachować spokój! A gdzie szukać spokoju?

Fantazje Kuby i Śruby poprzez ekran przeniosły uczestników do Tybetu, do klasztoru Szalonego Lina. Tam gorącą atmosferę zdarzeń pomogła wyciszyć nauka medytacji u Mistrza oraz… kije samobije, które zagoniły groźnego Dżina z powrotem do naczynia.

Z wolna opadły emocje, a wraz z nimi anielskie pogubione różowe i białe piórka na stołach, na podłodze, na schodach. I wtedy popłynęły słowa: „Płatki śniegu jak białe anioły opadają wolniutko na ziemię/ wszystkie dzieci spragnione dobroci mają ciche grudniowe marzenie/ My pragniemy by Święty Mikołaj przybył do nas w asyście aniołów/ By przytulił i nas obdarował/ by pocieszył gdy trzeba i pomógł./ Dajesz nam tak wiele, jesteś przyjacielem, Mikołaju.” Była to zachęta do wspólnego śpiewania piosenki o Mikołaju, a jej nauka odbyła się wartko i bez pomyłek.

I kiedy ozdabiano kolorowymi cekinami bombki przybył, jak w piosence, Święty Mikołaj w towarzystwie aniołków mniejszych, swych grzecznych, niewinnych asystentów. Każdemu dziecku mocno uścisnął dłoń, szepnął dobre słowo i wręczył podarki.

Po jego odjeździe w Miejskim Domu Kultury „Muflon” pozostała usłana cekinami podłoga i wspomnienie ciepłego spotkania, które daje nadzieję, że Przyjaciel Dzieci odwiedzi je w następnym roku, bez względu na to, czy będą grzeczne czy nie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

PiS ujawnił listy kandydatów

Skok w blok wystartował!

Kabaretki na Lodowcu

Kto strzelał do konia?

W Parku Zdrojowym z czeskimi muzykami

Odpust na szczycie

W obronie zwierząt

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%