MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Spektakl "Na otwartym sercu" oklaskiwany w Łodzi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 października 2017, 12:29
Autor: UM
Fot. Użyczone/ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji powrócił niedawno z Festiwalu Animacji Filmowej i Teatralnej organizowanego w Łodzi, w ścisłej współpracy z Łódzką Szkołą Filmową. Zaprezentował tam jedno ze swoich przedstawień, spektakl kabaretowy „Na otwartym sercu”.

- To było dla nas ważne spotkanie i konfrontacja artystyczna – powiedział Bogdan Nauka, dyrektor ZTA w Cieplicach. – Zebraliśmy znakomite recenzje, nasz spektakl będący połączeniem animacji wielkich kukieł i gry aktorów był odbierany ze sporym aplauzem, a wyrazy życzliwości przekazywali nam nie tylko jurorzy, ale też – co szczególnie wysoko cenimy – widzowie.

- Ten festiwal był dla nas również okazją do podpatrywania innych. Eksperymenty animacyjne bowiem są rozgrywane w rozmaity sposób i ta sztuka wciąż zyskuje na środkach wyrazu. Ze szczególnym zainteresowaniem oglądaliśmy m.in. spektakl, w którym jedną, niezbyt wielką, bo ok. 30 cm wysokości kukiełkę animowało… 5 osób! Można sobie wyobrazić, jak precyzyjne były jej ruchy, ale też jaki był wokół niej tłok, bo przecież nie wszyscy aktorzy mogli przy niej pracować w pozycji stojącej. Myślę, że nasze obserwacje uda się nam wykorzystać także w naszej pracy w Jeleniej Górze - dodał dyrektor.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zaczytaj się z Jelonką.com

Galeria na... płocie

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Spotkali się z Beatą Kempą

26. edycja "Prezentacji"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
954
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%