MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Specjalne służby więzienne szkoliły się w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 września 2016, 7:30
Aktualizacja: 10:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Mariusz Mrozewski
W jeleniogórskim Areszcie Śledczym około 40 funkcjonariuszy specjalistycznych Grup Interwencyjnych Służby Więziennej szkoliło się wczoraj (07.09). – Były to ćwiczenia zgrywające pomiędzy tymi grupami z trzech okręgów współdziałających: wrocławskiego, opolskiego i katowickiego – informuje kpt. Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Grupy interwencyjne Służby Więziennej (GISW) powołane zostały w marcu 2010 r. Muszą być one przygotowane na różne, wyjątkowo niebezpieczne zdarzenia, dlatego też konieczne jest podnoszenie ich umiejętności i przygotowania do działania.

- Powstanie takich grup uderzeniowych, mobilnych, dobrze wyposażonych i uzbrojonych stanowi jeden z elementów realizacji reformy służby ochronnej w służbie więziennej. Grupy te przeznaczone są również do wykonywania takich zadańm, jak np. zabezpieczanie i konwojowanie osadzonych tzw. „niebezpiecznych” lub innych wymagających wzmożonych działań ochronnych. Ponadto mają realizować zadania zmierzające do zapobiegania zdarzeniom nadzwyczajnym lub likwidowania ich skutków, m.in. poprzez prowadzenie codziennych czynności kontrolnych, takich jak kontrola osadzonych, cel mieszkalnych, miejsc pracy, osób przybywających na widzenia, itp. czynności – wymienia kpt. Mariusz Mrozewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Wernisaż w Galerii Korytarz

O rozpadających się górach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~brrrr 8-09-2016 13:56
Panie są w tej ekipie???
~ciekawość to ... 8-09-2016 16:43
A co to są ,,cele mieszkalne "" . To dla specjalnych gości. Co dziennie internet ,kontakt z np kobietą itp ???
~r 8-09-2016 20:37
i to jest słuszna koncepcja niech się przygotują na opiekę ryżego ruja ,Hajke i to całe peło...delegalizacja i do Sztumu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Grabarów” bezpieczny

VI Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu

Studium na początek

Spore zainteresowanie dopłatami

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
828
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%