MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków ochotników

Wiadomości: Region
Czwartek, 8 maja 2014, 8:48
Aktualizacja: 8:55
Autor: UMWD
Fot. Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego
Na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo oraz zabezpieczają miejsca wypadków i klęsk żywiołowych. Strażacy ochotnicy, bo o nich mowa, są wszędzie tam, gdzie życie i mienie Dolnoślązaków jest w niebezpieczeństwie. Aby jeszcze lepiej mogli wypełniać swoje zadania, samorząd województwa przeznaczył 1,5 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia technicznego dla jednostek OSP w regionie. Pomoc trafi m.in. do Janowic Wielkich, Siedlęcina, Kłodzka, Marciszowa, Międzyborza i Raciborowic.

Wczoraj (7.05.) z rąk Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, symboliczne czeki odebrali wójtowie i burmistrzowie gmin, które otrzymały dofinansowanie. W uroczystości wzięli również udział Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Jerzy Łabowski oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Bogdan Wilczak.

W latach 2008-2013, przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, zakupiono 111 wozów pożarniczych, w tym 37 lekkich, 65 średnich i 9 ciężkich oraz udzielono 72 dotacje na zakup sprzętu przeciwpożarowego. Tegoroczna edycja konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim” to dotacje dla 22 gmin. 19 jednostek otrzymało dotacje na zakup samochodów pożarniczych, 3 gminy zakupią sprzęt przeciwpożarowy. Łączna kwota dofinansowania wszystkich 7 edycji konkursu to ponad 12,5 mln zł.

- Życzę Państwu, aby sprzęt zakupiony przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, był używany jak najrzadziej. Jeśli jednak zajdzie konieczność jego użycia, jestem pewien, że będzie on doskonale służył miejscowej społeczności oraz będzie dowodem na to, że inwestycje w bezpieczeństwo są zawsze dobrze wydanymi pieniędzmi – mówił w trakcie spotkania marszałek Cezary Przybylski.
Więcej na: www.umwd.dolnyslask.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Mają w nosie pieszych

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~acdc 8-05-2014 22:22
Siedlęcin dostanie Nowego Żuka :)
~zbych 10-05-2014 0:05
Ochłapy rzucone przez Dutkiewicza i jego słupa Przybylskiego. Może niech pan marszałek opowie lepiej o tunelu pod wrocławskim lotniskiem, który buduje się za pół miliarda, podczas gdy u nas zamykają linię kolejową do Lwówka, bo nie ma kilkudziesięciu milionów na remont?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Sentymentalny powrót Watry

Jest nowy skwerek

Ważne zmiany w podatkach  

Będą opłaty za billboardy

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
340
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%