Zalogowanych: 8

III-liga koszykarzy: Spartakus wraca na fotel lidera

Niedziela, 11 grudnia 2011, 18:34
Aktualizacja: 18:35
Koszykarze Spartakusa Jelenia Góra odrobili zaległości ligowe i w ostatnią sobotę, 10. grudnia wygrali we Wrocławiu z Gimbasketem 97:49. Mecz z młodymi wrocławianami miał wyrównany przebieg tylko w pierwszej kwarcie.

Podopieczni Joanny Kawalec zgodnie z oczekiwaniami wrócili z Wrocławia z kolejnym kompletem punktów. W obecnym sezonie tylko WKS Śląsk Wrocław zdołał poskromić jeleniogórskich koszykarzy. Mecz z Gimbasketem rozpoczął się dość niespodziewanie od prowadzenia gospodarzy 23:21 po pierwszej kwarcie. W kolejnych odsłonach przewaga jeleniogórskiego zespołu była niepodważalna. Wygrane kwarty 22:12, 27:6 oraz 27:8 pokazały wrocławskiej młodzieży elementy, nad którymi muszą pracować by rozwijać koszykarskie umiejętności.

Pierwotnie mecz z Gimbasketem miał się odbyć w Jeleniej Górze, ale z powodu problemów zdrowotnych wielu graczy, wrocławianie poprosili o zmianę terminu, a następnie w związku z brakiem dostępu do hali przy ul. Sudeckiej w dniu 10. grudnia, mecz postanowiono rozegrać w stolicy Dolnego Śląska. W Jeleniej Górze obie ekipy spotkają się 25. lutego 2012 roku.

Następne spotkanie Spartakus rozegra 17. grudnia w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, gdzie rywalem będzie WSTK Wschowa.

Gimbasket Wrocław – KSW Spartakus Jelenia Góra 49:97 (23:21, 12:22, 6:27, 8:27)

Spartakus: Jaszczur 18, Samiec 17, Rachmiel 15, Nowicki 15, Kiciński 11, Tokarewicz 8, Milancej 6, Adamczyk 5, Gniadzik 2.