MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sparowały z Niemkami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 sierpnia 2019, 21:40
Aktualizacja: 23:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra rozegrały drugi mecz towarzyski w ramach przygotowań do I ligi. W środowym starciu z HC Roedertal (2. Bundesliga) podopieczne Dili Samadovej przez długi czas toczyły wyrównany pojedynek, jednak końcówka należała do przyjezdnych.

Spotkanie było rozgrywane systemem 2x20 minut, bowiem Niemki przyjechały na dwa mecze (najpierw grały z Karkonoszami, a po chwili z KPR-em Kobierzyce) i przybyły spóźnione. Początek meczu należał do przyjezdnych - w 13. minucie było 3:5, ale kolejne trzy trafienia były dziełem jeleniogórzanek i zrobiło się 6:5. Przed przerwą Niemki ponownie objęły prowadzenie i na odpoczynek oba zespoły udały się przy stanie 7:8. Po zmianie stron rywalki odskoczyły na 7:10, ale dzięki skuteczności Sabiny Kobzar zrobiło się 10:11. Jeszcze na 5 minut przed końcem było jedynie 12:13, ale końcówka to już dominacja Roedertal i mecz zakończył się po 40 minutach gry wynikiem 12:18.

W drużynie z Jeleniej Góry zabrakło na parkiecie Agnieszki Kowalskiej, która obserwowała mecz z trybun (przeziębienie). Po raz drugi z dobrej strony pokazała się pozyskana młodzież, a szczególnie Weronika Weber i Aleksandra Kuryłek. Kolejne sparingi Karkonoszy dopiero w dniach 23-25 sierpnia 2019 r., kiedy to ekipa Samadovej uda się do Pragi na silnie obsadzony międzynarodowy turniej.

Karkonosze Jelenia Góra - HC Roedertal 12:18 (7:8)

Karkonosze: Michalewicz, Grabarczyk - Kobzar 5, Kanicka 3, Weber 2, Kuryłek 1, Załoga 1, Kowalik, Bielecka, Klimaszewska, Starczyk, Dubiel, Zielińska, Wrotniewska, Drąg.
HCR: R. Nuhse - Ossen Kopp 5, Hasselbusch 3, Manksch 3, Pollakowski 3, Zoge 2, S. Nuhse 1, Loehnig 1, Boesen, Kreibich, Rammer, Huebbel, Novotna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Ktoś zniszczył choinki

Wyborcze obiecanki cacanki

W szkole o używkach

Dziewiątka zdobyła Karpacz

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Warsztaty telewizyjne w "Rzemiosłach"

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
913
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%