MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Spadł śnieg, narobił zamieszania

Wiadomości: REGION
Czwartek, 15 października 2009, 9:05
Aktualizacja: 9:18
Autor: Mar
Fot. Mar
Nocne opady białego puchu mocno zakłóciły ruch na drogach. W nocy, w Mysłowie, na drodze Jelenia Góra – Bolków wskutek opadów śniegu stojące pojazdy ciężarowe zablokowały pas ruchu w kierunku Wrocławia. Podobnie było w Pasieczniku, na drodze nr 30 do Zgorzelca.

Droga w Mysłowie została odblokowana o 5 nad ranem, gdy kolumna stojących tam TIR-ów ruszyła po oczyszczonym asfalcie. Opady śniegu zablokowały ruch na stromym podjeździe pomiędzy miejscowością Marciszów i Pustelnik w powiecie kamiennogórskim. Mimo, że służby drogowe oczyściły ją rano, część samochodów ciężarowych nie jest w stanie jej pokonać i nadal blokują przejazd. Zablokowana była też droga z Kaczorowa do Kamiennej Góry. Nieprzejezdny był stromy podjazd pomiędzy Kaczorowem a miejscowością Świdnik.

Droga pomiędzy Janochowem, a szczytem Kapeli w stronę Jeleniej Góry jest przejezdna. Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki jazdy na tym odcinku są wyjątkowo złe. Jezdnia pokryta jest śniegiem. Kierowcy bez opon zimowych mogą mieć kłopoty z przejazdem w tym miejscu.

Do kilku kolizji doszło na autostradzie A4 w okolicach Bolesławca. Samochody wpadały w poślizg i lądowały na barierkach ochronnych. Ruch został ograniczony do jednego pasa w obydwu kierunkach.

Informacje za www.droginaszostke.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Nowy program "Moja woda"

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~lisek 15-10-2009 10:23
dlaczego nie piszecie o awariach prądu i wody. Nie ma prądu na Granicznej i Szrenickiej. W Zachełmiu nie ma prądu i wody.
~do lisek 15-10-2009 13:05
bo pisza o tym kto sie napił u sąsiada
~jadakisss 15-10-2009 15:14
a w szklarskiej porębie wiekszosc drug zasypana tylko 2 głowne drogi sa czarne i to tez niecałkowicie :D a pozatym jest tu ponad 30cm sniegu nie to co w jeleniej maks 5cm
~az71 15-10-2009 17:50
"Droga w Mysłowie została odblokowana o 5 nad ranem..." a te informacje to chyba z sufitu.
~erg 15-10-2009 19:21
Dzisiaj rano autobus PKS /planowy kurs do Wrocławia - godz.6.49/ zdążył się zepsuć już na Alei Jana Pawła II,prawie vis a vis kościoła.Przyjechał zastępczy za ok.pół godziny i dojechał do Wrocławia na 10.30. Przez godzinę zdążył dojechać do Kaczorowa...Tiry stojące skosem skutecznie blokowały pasy ruchu.Także konary ugięte pod ciężarem mokrego śniegu hamowały ruch.Brawa dla strażaków ,którzy piłami spalinowymi je odcinali.Niektóre drzewa były połamane jak zapałki.Koszmarny widok... Wracając z Wrocławia też autobusem PKS-u o 15.15 można było solidnie zmarznąć.Kierowca też jechał w kurtce.Ogrzewanie"spsute",czy oszczędzamy? Oj,coś ten tabor nie taki jak trzeba.Swoją drogą dobrze,że ten pierwszy "spsuł" się zaraz po wyjeździe,a nie pod Bolkowem...
kwakwa 15-10-2009 20:24
zima jak co roku zaskoczyła drogowców...
Man.Gusta 15-10-2009 21:25
Drogowcy zawsze mają nadzieję że zima przyjdzie później a to wow już jest ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Czyżby Andrzej Duda?

Podgórna zarośnięta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
706
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%