MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Spada bezrobocie, ale ubywa mieszkańców

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 maja 2014, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 2 maja 2014, 7:34
Autor: Zeb
Fot. Zeb
Według najnowszych danych Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze stopa bezrobocia obniżyła się do 8,7 proc. To najlepszy wynik na Dolnym Śląsku po Wrocławiu. W mieście spada jednak liczba mieszkańców, niewiele też oddaje się do użytku mieszkań.

Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze opublikował dane na temat bezrobocia w marcu. Bezrobotnych jest coraz mniej. O ile w styczniu bez pracy pozostawało 3, 9 tys. osób, to w marcu już tylko 3,1 tys. Bezrobocie w mieście wynosiło zatem 8,7 proc. Należy się spodziewać, że dane z następnych miesięcy będą jeszcze lepsze.

Ale Jeleniej Górze ubywa niestety mieszkańców. W roku 2012 było nas jeszcze 82, 846 tys., na zakończenie ubiegłego roku o 227 osób mniej. Jeśli miasto ma stosunkowo niewielkie bezrobocie, dlaczego ludzie z niego wyjeżdżają? To z jednej strony efekt naturalny - ludzie osiedlają się na obrzeżach miasta, tuż za jego granicami, w sąsiednich gminach. Gdy w Jeleniej Górze liczba mieszkańców maleje, wzrasta w tym samym czasie liczba mieszkańców Jeżowa Sudeckiego czy Mysłakowic.

Część „winy” za zmniejszanie się liczby mieszkańców Jeleniej Góry ponosi również zastój w budownictwie. Według najnowszych danych GUS, w pierwszym kwartale tego roku oddano w mieście do użytku zaledwie… cztery mieszkania! Dla porównania, w roku 2013 było ich 85 a w 2012 - 334.

W Jeleniej Górze na mieszkania komunalne oczekuje ponad 2 tys. osób. Wśród nich są i takie, które mieszkania kupiłyby, ale pod warunkiem, że byłyby one dobrze zlokalizowane. Z jednej więc strony można jeszcze nabyć na wolnym rynku lokale nowe, ale nie najlepiej położone - przy ruchliwych ulicach i bez parkingu. Z drugiej strony, brakuje mieszkań atrakcyjnie usytuowanych. Młodzi ludzie chcieliby mieszkać w ciszy, w budynkach otoczonych zielenią, a jednocześnie niedaleko centrum. Nic więc dziwnego, że czekają na nowe inwestycje na przykład na terenach po byłych jednostkach wojskowych - przy ul. Sudeckiej i „Pod Jeleniami”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Dachowanie w Radomierzu

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~1! 1-05-2014 7:38
Ludzie wyjeżdżają, to też spada stopa bezrobocia
~soc-lib 1-05-2014 7:43
Wszystkim pracującym w mieście i na wsi na święto 1 MAJA życzę optymizmu,zmiany na lepsze ,wyrwania się z objęć korporacji.Niech się święci 1 Maja.
~ 1-05-2014 7:52
Ja wraz z 3 osobową rodziną w 2013 wyniosłem się z Jeleniej do nowiutkiego domku w Staniszowie. Ale pracujemy w Jeleniej.
~spada 1-05-2014 8:07
spada bo nikomu nie chce sie czekac tyle czasu w kolejce zeby sie zarejestrowac i ma w 4 literach ubezpieczenie....
~~`~ 1-05-2014 8:34
Wszyscy wyjeżdżają i ja też to zrobię , nie ma co liczyć na lepsze rządy bo ich już nie będzie.Tak samo z pracą , też jej nie będzie. Trzeba stąd wiać, kiedy jeszcze jest możliwość.
~logika 1-05-2014 8:49
przeciez to logiczne.nie ma pracy to ludzie wyjezdzaja. najlepsze sa dane ile ludzi pracuje w porownaniu do bezrobotnych
~Paw 1-05-2014 8:57
Do tego UP nikt nie chce jechać bo nie ma tak na prawdę po co! Kpiną jest, że nie możemy się ubezpieczyć przez internet. Szkolenia w UP to też fikcja. Cyrk na kołach. Ludzie stąd uciekają i taka w tym smutna prawda.A za komuny było ludziom tak źle.
~prywaciarz 1-05-2014 9:05
Urząd pracy nie ma głosu, bo za przeproszeniem g*wno robi, żeby samemu bezrobociu przeciwdziałać. Osoby pracujące tam myślą, że są tam za karę. Nie udało się od nich uzyskać nic, co pomogłoby w znalezieniu pracy, lub zwiększeniu kwalifikacji. Poza tym nie ma co się tak cieszyć z tymi statystykami, bo podskoczyły dzięki sezonowemu zatrudnieniu pracowników budowlanych (itp.) na minimalną krajową, jesienią wszystko wróci do normy.
~doda 1-05-2014 9:10
Mysłakowice czy Jeżów to biedny się nie osiedla a bezrobocie spada bo więcej ludzi zaczyna szperać po śmietnikach .Dobrobyt
~ 1-05-2014 9:14
Nie ma zdziwienia że rodziny czekają na mieszkania komunalne. Osobiście znam rodzinę która przez wiele lat mieszkała w kamienicy na Wojska Polskiego 14 zajmując około100m mieszkanie. Lokatorzy mieli z nimi tylko kłopoty,pijaństwo, burdy,złodziejstwo. Mieszkanie zostało całkowicie zdewastowane i zadłużone na kwotę ponad 60tyś. W zamian za to rodzinka ta otrzymała z zasobów komunalnych piękne mieszkanie dwupoziomowe nówka sztuka a mieszkanie które opuścili stoi od niemal roku puste i niszczeje nadal z przykręconymi do ram okiennych płytami osb w miejsce wybitych szyb. Widok takich okien na parterze przy głównej alei to rozkosz dla oczu. Jeżeli tak wygląda gospodarka zasobami mieszkalnymi przez ZGM to niema co się dziwić że ten państwowy moloch żą datylko dopłat z budżetu miasta.
~Paw 1-05-2014 9:16
W Jeleniej nie pomoże żadne UP, ani Agencje pracy[placące nawet nie głodówki] Tu nic nie ma, nawet, gdzie zatrudniać. Chyba, że do nowych galerii. Zao...liście i ten rejon. Wyganiacie nas z własnego kraju, to PORAŻKA, WSTYD I HAŃBA. UP do likwidacji bo jest po prostu zbędne, to tylko podtrzymywanie etatów. Ubezpieczenie należy się każdemu obywatelowi, bez łaski!
~Gość 1-05-2014 9:20
jakie miasto tacy ludzie ,zenada ze jeszcze ktokolwiek chce tu pracowac za te marne grosze ,ciekaw jestem jak teraz panie z urzedu pracy wykarza sie energia jak ich uposazeni bedzie liczone od efektywnosci prcy i poszukiwania zajecia dla bezrobotnych ,bezrobotnych tez ubedzie bo nikt juz nieda wiary ze w tej dziorze cokolwiek sie zmieni ,a Zawila wieze krzywoustego wezmie w ajecje i bedzie zatrudnial bezrobotnych na staz za marne grosze .a tak pozatym to zdrowia i ciezkiej pracy w te majowe swieto zycze wszystkim jeleniogorzanom
~18 sqandal 1-05-2014 9:28
... i tu ma się przed calym krajem ratusz jeleniogórski pochwalić , < niskie bezrobocie . żenada nic więcej kto nie zna realiów Jeleniej Gory to może i w to uwierzy ale mieszkający tu obywatele nie dadzą się nabrac na te plewy . Artykuł wkurzający nic więcej , miłego swiętowania < święta pracy > ktorej jak nie ( pracy ) bylo tak i nie ma !
~ 1-05-2014 9:30
No to trzeba być naprawdę naukowcem aby wykryć taką zależność i cieszyć się z tego.
~wilk 1-05-2014 9:56
Drogie owieczki liczcie tylko na siebie.
~Iga 1-05-2014 9:59
Jelenia miasto ! No, a stopa bezrobocia w powiecie jeleniogórskim ? Czy aby nie około 21% To, że jestem zameldowana w tym mieście nie oznacza, że jestem tu na stałe. Ile naprawdę jest w Jeleniej Górze mieszkańców, nie wie nikt. Ja oceniam na jakieś 55 tys. Po odjęciu studentów z okolicznych miejscowości, pewnie jeszcze mniej ! Polecam: Szkolnictwo zawodowe Jelenia Góra Dolny Śląsk: http://youtu.be/4rZA5kvurLs W filmie spory rozdział dotyczy emigracji.
~Marcel 1-05-2014 10:50
Uciekajcie z Jeleniej do Goerlitz ta od reki dostaniecie komunalne mieszkanie a jest w czym wybierac. A tutaj nic was nie czeka tylko bieda a władze wszystko sprzedaja bo ich czas sie konczy
~Duch Gór 1-05-2014 11:01
Jak nie będzie co sprzedawać, to będą podwyżki!
~toni 1-05-2014 11:07
do Jg przyjezdzam raz w roku ,jest coraz gorzej BIEDA,BIEDA BIEDA ubustwo widac wszedzie .Zastanawiam sie jak te sklepy w centrum deptaka egzystuja .Drozyzna okropna ,nie zaluje swojego wyjazdu swoje zycie wzielam w swoje rece bo UP niemial zadnych ofert pracy sytauacja mnie zmusila na wyjazd z tego kraju.Zyje spokojnie i chce by corka miala lepsza przyszlosc i lepsze zycie,i choc teskni sie za swoim miatem skad sie wyjechalo trzeba patrzec na rzeczywistosc ....
~dj 1-05-2014 11:09
no i dobrze,wszystko wraca do normalności,jelenia to miasto mogące pomieścić i dać pracę góra 50-60 tys. mieszkańców,za komuny była sztucznie przeludniona bo nasprowadzali tu wojska z rodzinami z całej polski,ludności z wiosek i miasteczek do pracy w cewiskozach i innych bezproduktywnych molochach.dziś pracy w przemyśle i wojsku jest tu niewiele więc kto nie da rady znaleźć pracy musi wyjechać tak jak kilkadziesiąt lat temu wyjeżdżali z podrzeszowskichi podkieleckich prowincji do jg.
~do toni 1-05-2014 11:22
komu bieda temu bieda płaczko,owszem są i biedni,są średniacy ale są i tacy którzy mają dniówkę większą niż ty za pół roku na zmywaku.Nie uogólniaj bo kapitalizm to niestety albo stety duże podziały w warstwach społecznych,nie tak jak za komuny że wszyscy mieli g.. ale z to porówno.
~Iwo 1-05-2014 11:23
Dlaczego nie podaje się istotnych danych statystycznych : Ilu jest bezrobotnych na jedną ofertę pracy oraz ile małych firm zbankrutowało w ostatnim roku???
~RoN 1-05-2014 11:33
Mieszkań brakuje. najlepiej jest rzeczywiście "Pod Jeleniami"
~oko 1-05-2014 11:35
zaklamanie po -psl GORNICY juz wam zlodziejskie stolki polamia jestem z nimi takiego zaklamania nawet za komuny nie bylo ... biedni na wybory ...inaczej smacznego na smietnikach ..........................................
~patriota 1-05-2014 12:02
"Ubywa mieszkańców i dzięki temu pada bezrobocie" to jest właściwe postawienie tezy !!! Urząd Pracy zmniejsza bezrobocie poprzez tworzenie stanowisk pracy we własnym urzędzie na które zatrudniane są osoby z "właściwego klucza" ... i to tyle co robi w walce z bezrobociem.
~patriota 1-05-2014 12:05
W marcu zmniejszyło się bezrobocie w stosunku do stycznia i lutego, to proste - ludziska wyjechali do roboty za granicę oczywiście wcześniej wyrejestrowując się z UP
~xunia 1-05-2014 12:14
hahahaah brakuje mieszkań ....dobre!! Bo co w atrakcyjniejszym miejscu lub ładniejsze to UM sprzedaje w przetargach i wcale nie za grosze ! A tak na marginesie to może Complex by nam w końcu wyjaśnił co się dzieje z pieniądzmi za wykup mieszkań po 1% ,w skali kilku tysięcy co z tej oferty korzystali była by niezła kwota i np.parę budynków komunalnych można by wybudować lub kupić wielka taczkę i wywieść większą cześć naszych rajców
~x27 1-05-2014 12:37
Kto tak powiedział, że w Jeleniej Górze mieszka 82tys. ludzi? Tutaj jak mieszka z 50tys. to będzie dobrze. Reszta to tylko zameldowana :) Ludzie to tylko tutaj na weekendy przyjeżdżają z Niemiec, Holandii lub z Wrocławia po to, aby zabrać rzeczy. Jelenia Góra to wymierające miejsce. Tutaj to jedynie mieszkają na stałe emeryci, byli wojskowi i policjanci, renciści, urzędnicy i pracownicy galerii, biedronek, salonów gsm itp. oraz skromna gastronomia gdzie się haruje za nędzny grosz. A zarejestrować się w UP to jest masakra, co tłumaczy liczbę bezrobotnych, bo ludzie zamiast przechodzić przez ten koszmar biurokratyczny to wolą stąd po prostu wyjechać. Więcej zdrowia psychicznego można w ten sposób zaoszczędzić i godnie zarabiać.
~kola6 1-05-2014 12:49
Sami pesymiści,nikomu nic się nie podoba to wynocha stąd.Tylko wyjdźcie za miedzę Zabobrza i zobaczcie ile w Jeżowie wybudowano nowych domów tak jest w koło Jeleniej.Wiadomo każdy chciałby żyć jeszcze lepiej ale na to wszystko trzeba zapracować nie tylko my jako jeleniogórzanie ale także jako polacy.
~sajmon 1-05-2014 13:13
lol :) czyli program zwalczania bezrobotnych działa. zagłodzić i sami powymierają :)
~pimek 1-05-2014 13:23
~kola6~ wyganiać możesz swoją rodzinę z chałupy . Ludziom jak coś dolega , mają prawo o tym mówić i nikt im ust nie zamknie .
~ 1-05-2014 13:34
pomimo pesymizmu przed mowcow,zycze milego wypocznku na dlugi weekend.
~tańka 1-05-2014 13:37
Jelonka.com ośmiesza się takimi propagandowymi wiadomościami. Kto w tym mieście mieszka ten wie jak jest. Bezrobocie spada, bo urząd szybciutko wykreśla tych którzy spóźnią się z podpisaniem listy. Poza tym rejestracja w UP nie ma sensu, bo i tak ofert pracy tam nie ma. A liczba zameldowanych w tym mieście, to nie to samo co liczba mieszkających w nim!
~poGROMCA 1-05-2014 13:55
LUDZIE ZREDUKOWAĆ ETATY W PUP kompletnie nic nie robią urzędasy i urzędniczki kupa stażystów i etaty po znajomości starostwa urzędu miejskiego i wiele innych wchodzisz z numerkiem podpiski i zwro oferty o prace albo oferty nieaktualne i zdziwienie urzędniczki kawka słodkie bułeczki ploteczki i rozmowy przez komórki no i net darmowy jest i 8godzin zleci za godną pensje z ubezpieczeniem a petenta w dupie mają !!!
~Merkel 1-05-2014 14:01
Trzeba byc chorym zeby zyc w tym miescie i zarabiac 1600 zl,to jest tak jak by skore powoli obrywac z czlowieka,,,Polsko pozwol zyc ,,ale za granica.
~zarty 1-05-2014 14:39
o tak , bo teraz pracodawcy zatrudniaja na tzw staż z urzedu pracy ;/
~sajmon 1-05-2014 14:44
Bezrobotnym jestem od 1998 r. lol :) 10 lat byłem zameldowany w UP teraz nawet tam się nie wybieram bo po co. Nawet nie mam żadnych dokumentów stwierdzających moją tożsamość. Znikłem dla władz. Nauczyłem się żyć poza marginesem społecznym wykluczony ze społeczeństwa. Moje dochody od 16 lat to zero. Z opieki państwa nie korzystam bo jak to stwierdzili brak znamion patologi lol :) Nie mam rodziny w opiece i nie jestem mniejszością narodowo kulturową. Czego to mnie nauczyło ? Hmmm ??? Chyba tylko nienawiści do bydła ludzkiego i do własnego kraju.
~oli529 1-05-2014 14:50
Sajmon masz tak samo jak ja :-)
~Merkel 1-05-2014 15:24
Trzeba byc chorym zeby zyc w tym miescie i zarabiac 1600 zl,to jest tak jak by skore powoli obrywac z czlowieka,,,Polsko pozwol zyc ,,ale za granica.
~Tromk 1-05-2014 15:26
Popieram moich dwóch przedmówców
~Tromk 1-05-2014 15:28
przepraszam trzech
~pifpifpaf 1-05-2014 15:40
Podajcie dane nie z PUPy, ale z życia! tutaj bezrobocie realne to 50% taka jest prawda! Podawajcie dane rzetelne a nie z papierków.
~xyz 1-05-2014 15:43
miasto sprzedaje działki ... ceny zaporowe obostrzeń tysiące...nic dziwnego ze wszyscy z tego miasta uciekają jak poza nim można się wybudować taniej i lepiej i tak jak ja chce a nie miasto ze swoja chora wizja...
~Bambo 1-05-2014 15:57
Co za bzdury i to już w tytule: "spada bezrobocie, ale ubywa mieszkańców". Winno być: "spada bezrobocie, bo młodzi mieszkańcy wyjeżdżają" - masowo z tego grajdoła (żeby nie napisać zadupia Polski). Była już na tym portalu mowa o niejakim "jelonkowym", który reklamował atuty JG. A tu co?.... Winnemu temu stanu rzeczy jest brak zakładów pracy (nie mylić z miejscami pracy w galeriach i podobnych miejscach, bo tam pracują galernicy). Młodzi wyjeżdżajcie jak najdalej stąd.... i od Polski. No i na koniec: Administracja pisze na podstawie statystyk, a ludzi wykazują inicjatywę (wyjeżdżają) do tego też trzeba odwagi. Wskazuje to na to, że administracja jest stanowczo rozbudowana i kumuluje zbyt duże koszty. Nic nie robi, aby zmienić tą sytuację.
~ 1-05-2014 15:59
nie Jelenia Góra - tylko Biedna Góra - wstyd w takim mieście zrobić taki rozpiździej.......
~cze 1-05-2014 16:04
nie pójde do pracy nigdy,jak Karol Marks
~Bezdomny 1-05-2014 16:34
Pisanie,tego typu artykułów wymaga dużej wiedzy i nie można się opierać tylko na danych z urzędu pracy.Bezrobocie podawane przez urząd,jest to bezrobocie rejestrowe,które nie oddaje prawdy o tym społecznym zjawisku. Realne bezrobocie JEST wyższe,może sięgać nawet 30%. Dlaczego? Bo stopa bezrobocia to liczba określająca stosunek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach i gotowych podjąć pracę do ogółu pracujących.Duże ukryte bezrobocie panuje na obszarach wiejskich.Tymczasem z badania CBOS wynika, że zarejestrowanych jest tylko 59 proc. niepracujących Polaków. Pozostałe 41 proc., choć deklaruje, że nie ma pracy, nie rejestruje się w urzędach. Co ciekawe, z zestawienia wynika też, że osób, które nie rejestrują się w urzędach pracy, przybywa. Urzędy nic nie mają do zaoferowania.
~ 1-05-2014 16:43
Skoro ludzie wyjezdzaja to logiczne ze spada stopa bezrobocia.
~Bezdomny 1-05-2014 16:51
Pozostaje jeszcze pytanie: czym jest BEZROBOCIE? Co do definicji, to sytuacja, w której ktoś należy do zasobu siły roboczej, nie ma pracy, szuka jej i może ją podjąć w najbliższym czasie. A co z 74% osób pracujących na część etatu, którzy woleli by pracować na cały etat, ale takiej pracy nie mogą znaleźć? A co z pracującymi dorywczo, którzy chcieliby mieć stałe zatrudnienie? A co z osobami niepełnosprawnymi – formalnie nieaktywnymi - które chciałyby i mogłyby pracować, lecz obawiają się utracić renty niezbędnej by móc kupować leki lub kontynuować rehabilitację? Ile jest więc „tak naprawdę” osób bezrobotnych w Polsce? Na każdą statystykę trzeba patrzeć ze świadomością jej niedoskonałości…
~` 1-05-2014 17:09
Bezrobocie spadło bo ludzie uciekają za granice. Bezrobocie spadło bo ludzie się nie rejestrują bo mają dość kretyńskich szkoleń. Bezrobocie spadło bo dużo ludzi idzie na emeryturę a nowych ludzi nie ma. Wszystko spada tylko paru cwaniakom rosną portfele.Oni się cieszą że w końcu ten kraj przestanie istnieć. Oni mają z tego ubaw.
~b 1-05-2014 17:16
Co tam bezrobocie, co tam wyludnianie, grunt, że władzy żyje się dobrze.
~Zabobrze 1-05-2014 17:58
z mojej klatki 3 młode osoby w Anglii. Doliczyć ich by trzeba do bezrobotnych gdyby nie wyjechali. Rośnie a nie spada
~michałł 1-05-2014 18:17
Ludzi wypędzają od 25 lat bezrobocie jest wysokie a gdyby ludzie nie wyjechali to dzisiaj bezrobocie sięgało by 40 % jak w Nigerii tak rządzą osdzuści podający sie za Polaków TO OBCY którzy prowadzą celową politykę wyniszczenia narodu Polskiego POLACY wystawiajcie prawdziwych Polaków do wyborów i glosujcie na nich aby wladza wrucila w prawe ręce Polaków a w Polsce zacznie się szybko dobrobyt ,rozliczyć zlodziei odebrac co ukradli
~ 1-05-2014 18:33
Czyli dalej stajemy sie miastem nieudolnie rzadzonym. Zamiast stawiac na infrastruktore drogowa stawia sie na galerie i bzdety. Takimi drogami inwestorzy tutaj nigdy nie dojada. Moze rozwalajaca sie linia kolejowa, czy ciasne i niewydolne drogi zmienia sie w przepustowe arterie komunikacyjne tylko droga cudu. Niestety, wlodarze postawili na besensowne posuniecia i wlasne zyski niepoparte dzialaniem w kierunku infrastruktury i jej doskonaleniem. Po tych ciasnych i dziurawych drogach zaden duzy inwestor nie osiadzie w tym zadupiu i mecce galerii handlowych bez dojazdu drogami o duzej przepustowosci.
~ 1-05-2014 18:59
Czyli... cofamy sie wstecz. Zarzad miasta ma sie dobrze, mieszkancy pozostaja w zaciskajacej sie z powdu wzrostu kosztow zycia petli niemocy. Ci ktorzy tyraja na winnych zapadania sie gospodarki miasta,stali sie armatnim mieskiem dla dobrze zyjacych winowajcow tego stanu rzeczy. Tymczasem zamiast budowy przepustowych polaczen z reszta kraju, buduje sie galerie i nne bzdety pograzajace okreg do rangi zadupia bez przyszlosci. Kto ma tutaj prace, jest ona slabo wynagradzana w porownaniu do zarobkow ludzi zyjacych z nieprodukcyjnych profitow.Namnozylo sie ludzi nie dajacych zyskow swoja"praca"i obciazaja soba garstke tych co na nich pracuja. Niestety,utworzyla sie w regionie warstwa nierobow ktorych musi utrzymac mala ilosc pracujacych ludzi bezposrednio dajacych dochod z wlasnej pracy.
~ 1-05-2014 19:00
Czyli cofamy sie z postepem i nadzieja . Jelenia Gora staje sie grajdolem, ktory zostal na leb pobity w rankingu przez Boleslawiec. Miasto stalo sie zadupiem bez przyszlosci i preznego rozwoju. To miasto starcow z ktorych bezradni rzadzacy zdzieraja skore by pozyskiwac fundusz na zamozne zycie we wlasnych kregach, jednoczesnie nic nie robiac w kierunku pozyskania pracodawcow i tym samym wiekszego zatrudnienia. Polityka trwania w bezruchu
~Wygnany 1-05-2014 19:32
To smutne, sam dołączyłem nie tak dawno do osób pracujących na wyspach i mimo tęsknoty za domem, nie wrócę do Jeleniej. Tu z wypłaty stać mnie na utrzymanie domu, pełną lodówkę, ciuchy i na to żeby jeszcze coś odłożyć, żyję się inaczej ale przynajmniej godnie. Pozdrawiam rząd który nie widzi i nic nie robi żeby zatrzymać młodych ludzi i żeby państwo na tym zarabiało, a nie trzeba wiele wystarczy obniżyć podatki i koszty utrzymania pracowników co spowoduję zatrzymanie kombinowania i uchylanai od płacenia ZUS'u czy podatków bo nikt przy mniejszych stawkach nie zwróci na to uwagi i nie będzie mu się po prostu chciało co jednoznacznie spowoduje większy wzrost do kasy państwa.
~do WYgnany 1-05-2014 21:06
Też mieszkałem w UK, ale ile tak się da! Za duża tęsknota men!
~PjakPaw 1-05-2014 21:47
Jelonkowe posty dają do zrozumienia jedno, region jest zniszczony, władza uparcie nie robi nic, a jak coś robi to chyba dla siebie bo na pewno nie by zatrzymać i poprawić byt mieszkańców. Wylewać żale i pomyje sobie tutaj możemy, ale nic to nie zmieni. A UP to niereformowalny relikt, nadający się tylko do rozebrania.
~edwardM 1-05-2014 22:04
Totalna hipokryzja -(ile przybyło miejsc pracy) trzeba być urzędnikiem Powiatowego Urzędu Pracy żeby błysnąć taką inteligencją.
rymcycymcy 1-05-2014 23:11
A ja ...wbrew trendom obowiązującym, nie dołączę do szczęśliwych na wyspach ! :) ...tak nie powinno być, że jadąc i ciężko pracując na wyspach stać nas tylko na pełna lodówkę, ciuchy i samochód małolitrażowy z kierownicą po stronie, gdzie zwykle siedzi w aucie baba ! :) ...Tony Bler jak się ogarnie trochę, to może zauważy nasze potrzeby w końcu ! :)
~swojak 1-05-2014 23:15
Nic tylko pióro zabrać i obciąć łapy , za pisanie TAKICH bzdur !
~to sem jo 2-05-2014 8:06
czyli jakby wzroslo to motloch tutaj piszacy bylby szczesliwy...
~1! 2-05-2014 8:07
Dla urzędników bezrobocie spada, ale nas szarych ludzi rośnie. Przecież kolejki do PUP w Jeleniej Górze są masakryczne. Parę minut po godzinie 8:00 nie ma już numerków: http://demotywatory.pl/4278036/Urzad-Pracy-w-Jeleniej-Gorze. Jak widać po tym przykładzie bezrobocie jest coraz większe, a realnie sięga ono 20-30%, a te 8,7% są wyssane z palca.
~słoik z JG 2-05-2014 8:10
Iga, pełna racja. Po dziesięciu latach od skończenia szkoły średniej w Jeleniej, z mojej byłej klasy ostało się w Jeleniej jakieś 5 (pięć!) osób. Nawet ci co mieszkają, pracują w Karpaczu. Lekką ręką, znam z trzydzieści osób co są fikcyjnie zameldowani w Jeleniej a pracują we Wrocławiu i dalej. Jak ktoś nie wierzy, to zapraszam na szóstą w poniedziałek do Strzegomia i Jaroszowa: cała kawalkada samochodów z tablicą DJ do Wrocławia.
~co za 2-05-2014 8:38
co za ****** w tym ratuszu. 90% ludzi co sp**** za granice bądź z tej zasranej czerwonej doliny dalej ma tu meldunek. I na tym bazują te wyliczenia. zasrana czerwona dolina... czas spadac.
~ 2-05-2014 16:22
Spada bezrobocie ale miejsc pracy nie przybywa. Powinny być robione badania ile w jg przybywa miejsc pracy, a nie ile urząd zarejestrował spadku. Spadek w urzędzie wiąże się z wieloma czynnikami i akurat otrzymanie roboty w JG jest tu na ostatnim miejscu:) O czym niemal każdy dobrze wie:) Urzędnicy powinni być oceniani na podstawie tego ile pracy tu na miejscu dali bezrobotnym a nie z tego,że ktoś pojechał gdzie indziej, albo został zwyczajnie wykreślony.
~ona44 3-05-2014 15:15
uwaga na wyjazd do pracy za chlebem do niemiec.faktycznie malo pracy jest i ciezej o nia coraz bardziej nawet z dobrym niemieckim.rynek niemiecki jest juz zapchany polakami i innymi nacjami.wiec jak macie prace za 1200zl w jeleniej to sie jej trzymajcie.rozkladajcie rachunki na raty itd.bo za granica wcale nie tak różowo jak sie nam w jeleniej gorze wydaje...
~..._ _ _... 3-05-2014 15:40
To oczywiste, ze bezrobocie spada, bo mieszkancy wyjezdzaja za praca, nie praca dla ,,idei"...
~..._ _ _... 3-05-2014 16:11
Do ona 44 15:15. 1200zl, to sa oplaty i chleb z ulepszaczami. Praca dla Polakow, ktorzy nie naduzywaja alkoholu i nie kradna jest b.duzo w Niemczech, a jezyk niemiecki jest zbyteczny- wystarczy ze jedna osoba w grupie zna...
~Ón 6-05-2014 12:20
do Ona44 A ty co, boisz się o konkurencję przy dziadkach? Niech każdy sam decyduje.
~kama 8-05-2014 1:04
W Jeleniej nie ma perspektyw dla młodych ludzi i nie tylko.Brak pracy a jak już się jakaś znajdzie to za śmieszne pieniądze albo jest się pomiatanym i wykorzystywanym. A mieszkania stoją puste bo ich ceny są kosmiczne...Koszty wynajmu czy kupna mieszkania są tak wygórowane i nieadekwatne z wyposażeniem i standardem.Na obrzeżach miasta czy w okolicach sa tansze mieszkania ale czesto pojawia sie problem z dojazdem..A to co się dzieje w UP to jest poprostu CYRK... numerki i ten "sygnał informujący" jak na stacji PKP... Nie ma co sie dziwić ze tyle ludzi wyjezdza...i juz nie wraca..skoro gdzie indziej jest wiecej miejsc pracy,normalne warunki zatrudnienia,wieksze zarobki i lepsze zaplecze socjalne...Swiadczenia,dofinansowania i inne programy wspierajace i działajace na rzecz społeczenstwa
~chan 1-12-2017 10:45
już niedługo się radykalnie zmieni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Śmierć na żwirowni

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%