MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spacerkiem po Jabloncu

Wiadomości: JABLONEC NAD NISOU
Niedziela, 8 marca 2009, 8:55
Aktualizacja: 8:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W nadchodzący czwartek w Książnicy Karkonoskiej będzie okazja, aby zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Jablonca nad Nisou i jego okolic.

My już dziś zapraszamy na krótki „spacer” po uliczkach najbliżej położonego miasta partnera Jeleniej Góry. Jablonec dzieli od stolicy Karkonoszy nieco ponad 60 kilometrów (do Pragi jest ponad 150). Często nie zdajemy sobie sprawy z tej bliskości oraz z faktu, że granic już nie ma…

Choć wyraźne różnice są: Czechy kierowca wyczuje od razu po braku dziur w nawierzchni jezdni, idealnym odśnieżeniu nawierzchni. I mimo że – na pierwszy rzut oka – czeskie miejscowości na trasie do Jablonca oraz sama stolica powiatu robią wrażenie szarych i nieco zaniedbanych, ich urok jest niepowtarzalny. Warto tam pojechać, kiedy już stopnieją metrowe zwały śniegu, które – kiedy u nas po brei już nie było śladu – wciąż jeszcze zalegały na jabloneckich ulicach i placach.

A w czwartek, 12 marca, Miejska Biblioteka w Jabloncu i tamtejszy magistrat zapraszają jeleniogórzan na prezentację swojego miasta do Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej. Początek wydarzenia o godz. 16.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ago od kosmosu 8-03-2009 9:26
Na zdjęciu nr 9 widać nie wszystko, chyba jakieś specjalne szyby tam mają! :-) Piękne zdjęcia (to 9. także)!
~Łowca byków 8-03-2009 11:02
Kocham Polskę. I nigdzie nie ma tandetnej betonowej kostki brukowej oraz wiecznie pękającego czarnego asfaltu. Nasza kostka leży parę lat, następnie zlasowaną zmiata się i wywozi na wysypisko. Asfalt po kilku zimach można paznokciami zrywać z ulic i chodników, a wokół studzienek po jednej. U nas ważne, aby robota przetrwała przynajmniej okres gwarancyjny i rękojmię co oczywiście rzadko się zdarza. Następnie kilkanaście lat narzeka się na dziurawe ulice i chodniki, łatając je w kółko Kółkiem z Siedlęcina. Wreszcie nadchodzi czas na ogłoszenie przetargu na kolejny nic nie warty remont i tak prawdę mówiąc robi się tylko jedno. Nie buduje się nowych rzeczy. My łatamy wiecznie drogi, a sąsiedzi budują za te pieniądze kompleksy sportowe i inne atrakcje dla społeczeństwa.
~Rudebwoy 8-03-2009 11:22
Temu państwu duuuużo brakuje do Czech, oj baaaardzo dużo. Wstyd heh...
~energo 8-03-2009 12:17
Bliskość granicy i czeskich miejscowości nie ma znaczenia jeśli dla osób nie posiadając własnych 4 kółek, wycieczka do Czech jest w praktyce niemożliwa, bo nie ma tam czym dojechać.
~Ed 9-03-2009 0:05
Oczywiście, że można. PKS do Jakuszyc, kawałek pieszo, a później czeskim autobusem lub vlakiem. Jeździłem tak wielokrotnie, trasa pociągiem zimą z Harrachova do Jablonca jest piękna.
~do ~Ed 9-03-2009 14:02
To spróbuj jeszcze cwaniaku wrócić na 15:00 do Jakuszyc na ostatni PKS.
~Jo Jo 9-03-2009 19:20
Brawo- Panie Konradzie za inny temat niż te typu: zabił,spowodował wypadek,desperat... Moja rodzina ,która wyjechała na stałe za granice kiedy jej zaproponowałem "Jelonkę" jako portal o dawnym miejscu jej zamieszkania, po tygodniu stwierdziła,że jest w nim za dużo informacji negatywnych co czyni "Jelonkę" tabloidem żywiącym się sensacją. Wracając do fotografii z Jablonca to nie widać tam graffiti tak jak u nas, a raczej psedograffiti, bo to co jest na naszych ścianach to bazgroły pseudoartystów.
~do ~~~Jo Jo IP*.dialog.net.pl 9-03-2009 20:15
Pseudograffiti są także w Jabloncu - tutaj na zdjęciu 12. Co do portalu - a sam nie masz własnego zdania? Nie widzisz jak dużo jest w Jelonka.com artykułów traktujących o kulturze, teatrze, zabytkach, tramwajach, ścieżkach rowerowych, parkach, termach, itp.? Rozejrzyj się. Pozdr. ago

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Letnia integracja

Country pod Śnieżką

Odpust na szczycie

W Karpaczu działo się!

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
436
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%