MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spacer uczniów z Gimnazjum nr 3 do Bukowca

Wiadomości: Region
Piątek, 28 października 2016, 7:01
Autor: K–T
Fot. Użyczone/Krzysztof Tęcza
Uczniowie klasy II c z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze wybrali się na spacer do Bukowca. Autobusem MZK linii nr 3 dojechali pod pałac. Tam czekało już na nich przygotowane ognisko, przy którym mogli upiec kiełbaski i spróbować swoich sił w śpiewaniu.

- Ponieważ pogoda nie rozpieszczała, poprowadziłem grupę na spacer. Najpierw wdrapaliśmy się na wzgórze, na którym wzniesiono wieżę widokową. Po wejściu na nią okazało się, że widoki są całkiem przyzwoite –relacjonuje przewodnik Krzysztof Tęcza.

- W utrzymaniu dyscypliny czasowej przeszkadzały nam widoczne ze ścieżki grzyby. Co chwilę ktoś schodził, by zerwać piękny okaz. Największe były kanie. Udało nam się jednak w miarę szybko dotrzeć do Domu ogrodnika i Herbaciarni, jednak przy Kąpielniku musieliśmy zatrzymać się na dłuższą chwilę. Zmęczenie dawało znać o sobie. Nie mogliśmy jednak nie iść dalej, gdyż zaplanowaliśmy dotarcie do przystanku autobusowego w Mysłakowicach. Dlatego zwiedziliśmy jeszcze Opactwo i grotę znajdującą się nieopodal. Później pozostało nam już tylko delektować się ciszą panującą w lesie, pięknem przyrody i zapachem jesieni – opowiada Krzysztof Tęcza.

- Wycieczkę uczniowie zawdzięczają Magdalenie Wójcik, która miała odwagę, by poprosić o pomoc w jej realizacji w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy, działającej przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Jubileuszowy trening

Będzie kręcone!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 28-10-2016 15:34
to co teraz każda szkolna wycieczka będzie tutaj opisywana ? czy po prostu w dzisiejszych czasach szkoły tak rzadko coś dla uczniów organizują że jest to warte opisania ?
~ 28-10-2016 17:06
Serio ? Nie piszecie o połowie wydarzeń i imprez w mieście, a zamieszczacie artykuł o szkolnej wycieczce ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Tu też świętowali

Niebezpieczne wyzwania

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
224
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
4%