Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11620
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SOSW:Drugie podejście

Piątek, 29 marca 2019, 6:04
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2019, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: SOSW:Drugie podejście
Fot. Przemek Kaczałko
W Urzędzie Miasta Jeleniej Góry doszło do otwarcia ofert na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej o Zespół Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych. To drugie podejście władz miasta do wyłonienia wykonawcy. Tym razem wpłynęło aż 5 ofert.

Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum firm: LK Inwest z Wrocławia (lider) i KBUD z Prusic (partner) – 7 350 710,00 zł. Druga pod względem wysokości cena, to oferta konsorcjum Sawrem z Wrocławia (lider) i Sawrem z Legnicy (partner) – 7 697 155,50 zł. Wśród oferentów znaleźli się też: Castellum z Wrocławia (8,278 mln), konsorcjum Intrabud ze Świebodzic i KMB Budownictwo (8,364 mln) oraz Solar System z Jeleniej Góry (niemal 8,85 mln). Wszystkie oferty zakładają 84 miesiące gwarancji.

Obecnie trwa analiza możliwości finansowych budżetu miasta, więc na decyzję o unieważnieniu lub rozstrzygnięciu postępowania przetargowego - trzeba poczekać. Gdyby udało się rozbudować placówkę przy ul. Kruszwickiej, to zwolnią się budynki przy ul. Grottgera i Wolności. Według planów prezydenta, pierwszy z nich mógłby zostać wystawiony na sprzedaż, a w drugim znalazłoby się miejsce na przedszkole i żłobek.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Placówka dydaktyczna będzie budynkiem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek ma zawierać strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze zlokalizowano sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywa się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę dwukondygnacyjnej placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych o kubaturze - 6130,39 m3;
- przebudowę i realizację niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. przyłącza wodociągowego, instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznej linii zasilającej oraz instalacji elektrycznej zasilającej oświetlenie zewnętrzne.
- powiększenie placu przed wejściem do budynku;
- budowę parkingu z 20 miejscami parkingowymi przy wjeździe na teren zespołu szkolnego;
realizację, wzdłuż projektowanego budynku, drogi pożarowej o nośności 100 kM/oś;
- remont nawierzchni przejścia pieszego przez park;
- korektę linii ogrodzenia w rejonie projektowanego parkingu wraz z montażem bramy przy wjeździe na parking oraz furtki w ogrodzeniu terenów sportowych;
- wykonanie elementów małej architektury, murków oporowych oraz placu zabaw w sąsiedztwie sal przedszkolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
231
wymaga dużej restrukturyzacji
63%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
18%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Kultura
Słowiański wieczór kameralny
 
Kultura
Powiedzmy miłość
 
Aktualności
Biegają na orientację
 
Aktualności
Charytatywnie na Błoniach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group