MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

SOR tymczasowo przeniesiony

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 listopada 2017, 14:08
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017, 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy, Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej jest w trakcie rozbudowy. Zgodnie z zapowiedziami, na czas adaptacji nowej przybudówki, SOR został przeniesiony w miejsce oddziału dziecięcego.

Dyrektor szpitala nie kryje zadowolenia, że przenosiny obyły się bez problemów, bowiem ze strony pacjentów nie docierają zastrzeżenia. - Przebudowa polega dobudowie w patio powiększonego SOR-u i nadszedł czas, kiedy trzeba było je połączyć, więc przenieśliśmy SOR na oddział dziecięcy, który z kolei został przeniesiony na oddział laryngologiczny – powiedział Tomasz Dymyt, dyrektor WCSKJ. Laryngologia trafiła na oddział pulmonologiczny, a część alergologiczna na oddział okulistyczny. Po zakończeniu prac wszystko wróci na swoje miejsce.

Według planów, pierwszy pacjent na nowy SOR trafi w lutym 2018 roku. Jak podkreślił dyrektor, na SOR-ze do tej pory nie było łóżek wstępnej intensywnej terapii, bowiem nie było na to miejsca. - Szpital nie był budowany w taki sposób, aby był tu SOR. Kiedyś to były izby przyjęć poszczególnych oddziałów, a później uruchomiono Szpitalny Oddział Ratunkowy – przypomina T. Dymyt. Teraz pomoc będzie mogła być udzielana w znacznie lepszych warunkach, a poza większą ilością miejsca, będzie też nowy sprzęt.

WCSKJ pozyskał ze środków ministerstwa pieniądze na budowę lądowiska i przebudowę SOR-u, ale też kolejne dwa miliony złotych z tego źródła zostanie przeznaczone na zakup sprzętu. W sumie inwestycja opiewa na kwotę 7 milionów złotych, a poza tym rusza budowa pawilonu onkologicznego, której wartość to kolejne 10 milionów złotych. - Wiele się dzieje, w sumie pozyskaliśmy około 30 milionów złotych na inwestycje – zaznaczył T. Dymyt.

Nie każdy pacjent przewożony jest przez zespół ratownictwa medycznego, zatem gdzie należy się teraz kierować? - Dotychczas pacjenci zgłaszali się tam, gdzie jest przybudówka, do której dojeżdżała karetka, a obecnie wejście jest za tą przybudówką - jest stosowne oznaczenie i nie stanowi to problemu - wyjaśnia dyrektor szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Boże Ciało w Bazylice Mniejszej

PZN na kręgielni

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~uzi 14-11-2017 14:36
Przenosiny to jedna wielka prowizorka... Sprawnie wyszło, bo ludzie się zarzynali. Jak można na żywca bez planu przenieść oddział? Działaniem dyrektora, ordynatora i oddziałowej powinien zająć się prokurator! Panie dyrektorze (o ile Pan to czyta, a może ktoś życzliwie doniesie), gdzie jest pomieszczenie socjalne dla pracowników SOR? Siedzieliśmy cicho, ale się skończyło! Jesteśmy pracownikami i ludźmi, należy nam się w czasie pracy przerwa na posiłek, który chcemy zjeść w godnych warunkach. Tylko w jeleniogórskim szpitalu pomieszczenie socjalne jest połączone z pokojem sekretarek medycznych. Przez rozbudowę zwiększycie ilość łóżek na oddziale, a zwiększy się ilość personelu? Pracownika nie da się rozciągnąć...
~ 14-11-2017 14:50
A moze tak by zrobic kase w nowym pieknym uzedzie skarbowym.
~ 14-11-2017 14:51
A po co niech pobiegaja po miescie .
~ 14-11-2017 14:53
Na poczcie stalem godzine aby oplacic 35 zl za zaswiadczenie,ze nie zalegam z podatkiem
~ 16-11-2017 23:58
do: ~ (14:53)
A co urząd nie ma kasy
~No ręce opadają 14-11-2017 15:57
W szpitalu panuje jeden wielki burdel. Przyszłam odwiedzić chorego na laryngologię, która przeniesiona jest na 5 piętro. Wchodzę na oddział i pytam pielęgniarkę gdzie leży pacjent x. - U nas taki nie leży, pada odpowiedź. - Chwilę, ale przecież tu jest laryngologia, pytam zdziwiona. - Proszę iść na drugą stronę. Okazało się, że laryngologia nie jest po drugiej stronie, bo tam jest oddział neurologiczny, a w przedniej części oddziału pulmonologicznego. W szpitalu oczywiście brak stosownych informacji, choć personel z uporem maniaka twierdzi zupełnie coś innego. Ponoć była informacja, ale po drugiej stronie otwartych drzwi, bo rozwożono posiłki. Nadal twierdzę, że stosowne informacje powinny znajdować się na korytarzach, tablicach informacyjnych i w windach, w których ludzie docierają na oddziały.
~ 14-11-2017 17:54
czyli jak zwykle...a nawet gorzej
~nfz 14-11-2017 18:05
zauważył ktoś jak się nazywa ten statek, który jest namalowany na ścianie w sorze dziecięcym? (zdjęcie 5) Dodam, że ten statek zatonął ;)
~Sarna 15-11-2017 9:06
do: ~nfz (18:05)
Fakt, ten obraz jest cudny, ktoś kto się na niego tam zgodził miał jaja
~1-2-3 14-11-2017 18:29
A będą szyny do złamanych kończyn?
~😠 14-11-2017 18:48
Co za Naród ciągle pod górę,czytać tego nie idzie, nieudacznicy i życiowi trójkowicze.
~Ja 14-11-2017 19:36
Ostatnio zdarzyło mi się trafić na SOR, i chciałabym bardzo pochwalić personel, ratownicy którzy do mnie przyjechali, byli super sympatyczni pacjent wiadomo narzeka, czasem ciężko z nim rozmawiać pewnie było ze mną podobnie, a ta para wysłuchała, wypytała i byli MEGA uprzejmi! jak wjechaliśmy na SOR było to samo! byłam ogromnie zdziwiona bo kiedyś każda pielegniarka marudziła a na lekarza się długo czeka, a tutaj pielegniarki miłe, wytłumaczyły jaka kroplowka co chwile przychodziły i pytały czy wszystko w porządku i lekarz również pojawiał sie co chwile nie zbywał a rozmawiał i to w ogromnie miły sposób, może i brakuje oznakowań gdzie jaki oddział jest teraz i ludzie są źli, ale taki przyjemny personel to już krok do przodu :) Zespół personelu z piątku 10/11/2017
~ 15-11-2017 9:43
do: ~Ja (19:36)
bo panią przywieźli,proszę iść samemu to pani się przekona jak jest.i proszę nie pisać,że nie muszę iść na sor bo są przypadki ,że karetka nie chce przyjechać,każą samemu sobie transport załatwić,ale w takim wypadku czekanie to udręka(np.wybity bark) "karetkowcy",więźniowie,menele przywiezieni przez policję wszyscy mają pierwszeństwo,a ty człowieku czekaj.
~ 23-11-2017 14:33
do: ~ (9:43)
Zgadzam się z tym komentarzem w stu procentach. Też trafiłam sama na SOR z mężem którego strasznie bolały plecy po lewej stronie. Nikt nie chciał nas przyjąć bo lekarze zajęci. Skierowali nas do lekarza rodzinnego. Dopiero po mojej nerwowej reakcji, że mąż choruje na serce ktoś ale nie wiem kto ( nie lekarz)zbadał go łaskawie stetoskopem i powiedział, że nic mu nie poradzi bo to nie serce i mamy iść do rodzinnego. Nawet zastrzyku przeciwbólowego nic. Jedna wielka masakra na tym SOR. A po co się te składki płaci to ja nie wiem.
~ 14-11-2017 19:51
szkoda że nie odwożą pacjentów po badaniach , tylko dzwonią o północy że pacjent jest wypisany i przez 10 godzin bez picia i jedzenia to niestety nie jest dopracowane , a opieka rzeczywiście ok
~Sarna 14-11-2017 20:36
O kurcze ale hot news. Remont , przeniesienie SOR i oddziałów nastąpiło juz dawno, a jelonka dopiero teraz o tym pisze.
~ja 14-11-2017 20:37
trafiłam na ten cudowny sor brud brak informacji i opryskliwy personel zostałam przyjeta po 2 godzinach masakra
~Obywatel 15-11-2017 2:56
do: ~ja (20:37)
Z tym brudem to pani przesadziła.Ja też czekałam w niedzielę powyżej 2 godzin.Ale nie narzekam,no tam czekało bardzo dużo pacjentów i byli też pacjenci przywożeni przez pogotowie.W gabinecie nikt nie siedział obrażony,każdy robił co do niego należy.Ktoś pisał na komputerze co mi dolega,inna pani zmierzyła mi ciśnienie,a pan zawiòzł mnie do rentgena.W przychodni byłam dziś na kontroli i też tyle czekałam.Więc nie narzekajmy.....
~Ja 15-11-2017 9:07
do: ~Obywatel (2:56)
Także byłam tam z synem, opieka dobra, czekał na przyjęcie godzinę, ale wykonano pełne badania, był na obserwacji. Personel robił to co do niego należy. Nie było brudu - tak jak niektórzy piszą, pacjenci niektórzy zadowoleni inni utyskiwali. SOR to nie kawiarenka na pogaduszki, tam się życie ratuje. Lekarz wyszedł do pani, która mocno się wkurzała i wyjaśniał, że w tej chwili pomaga innemu człowiekowi, który ma podejrzenie zawału. Pani długo jeszcze utyskiwała. Ludzie nie wiedzą, jak ciężka i odpowiedzialna praca na SOR-e jest. A przychodzą wszyscy jak do przychodni. Jestem wdzięczna za dobre zaopiekowanie się moim dzieckiem.
~ 15-11-2017 9:22
Taaa... a karetka to nie taxówka i nie przyjedzie po chorego pacjęnta, taki glos słysze w słuchawce jak się dzwwoni na pogotowie ratunkowe.
~Mówi się UE 15-11-2017 11:13
SOR też można zreformować, usprawnić każdy rejestrujący się człowiek w okienku po przybyciu , powinien wejść do lekarza pierwszego kontaktu ten , powinien wykonać , podstawowe , rozeznanie lub badanie wstempnie wypełniając kartę , np mierzenie ćisnienia krwi , przepisując tabletki lub kierując do lekarza specjalisty , daną osobę ( poza nagłymi i poważnymi wypadkami )
~15112017 15-11-2017 11:41
Byłam tam wczoraj. Personel SOR-u jaki i oddziału neurologicznego oceniam bardzo wysoko za miłą obsługę, profesjonalizm i po prostu za zwykłą ludzką życzliwość. Tak trzymać. Dziękuję za Państwa trud.
~ 15-11-2017 17:45
Przyjechałam na SOR w ślad za babcią, która doznała udaru. Czekała bite 4 godziny, zanim trafiła na Tomografię Komputerową i finalnie na oddział. W międzyczasie podawano leki, jednak zachowanie pielęgniarek było skandaliczne. Nie udzielały informacji o stanie zdrowia, wypraszały z holu, kiedy chcieliśmy zobaczyć, jak się ma babcia,zasięgnąć informacji... To nie pierwszy raz, że personel SORu się tak zachowuje :/
~anomim1 15-11-2017 18:11
Jaka płaca...taka praca.....
~Xxs 15-11-2017 22:33
Dziękuję wszystkim lekarza, którzy tam pracują. Dużo zdrowia dla was i oczywiście dla pielęgniarek i całego personelu. Przyjemnej nocy i jak najmniej pacjentów
~j 15-11-2017 23:35
m...a w kubeł jest dobra zmiana, pisorry górą !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Plaża nad Bobrem otwarta

Kolejni zasłużeni dla Jeleniej Góry

Wsparcie leczenia po zawale

Wybieramy Prezydenta RP

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%