MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Sople i nawisy śniegu znów groźne!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 31 grudnia 2010, 14:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Po ponad dwudziestostopniowym mrozie przyszła lekka odwilż. Spacer wśród kamienic pokrytych czapami śniegu może być niebezpieczny.

Już wczoraj zarządcy niektórych nieruchomości po raz kolejny tegorocznej zimy usuwali nadmiar śniegu z dachów. Kto tego nie uczynił, musi liczyć się z ryzykiem, że śnieżne nawisy w każdej chwili mogą runąć na chodnik i zrobić komuś krzywdę. Niektóre kamienice zostały z tego powodu oddzielone od chodnika specjalnymi taśmami. Niebezpieczne są także ostre jak szpikulce sople, które straszą przy rynnach i gzymsach wielu domów nie tylko w centrum Jeleniej Góry.

Odpadaniu sopli sprzyjać będzie pogoda: na sylwestra i Nowy Rok synoptycy przewidują lekką odwilż z temperaturą około zera stopni. Będzie padał mokry śnieg i śnieg z deszczem oraz mżawką, które mogą spowodować gołoledź. Na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko!

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Japan 31-12-2010 18:28
Z zimą jednak można sobie radzić http://gizmodo.pl/gadgets/15229/oto_w_jaki_sposob_japonczycy_radza_sobie_z_odsniezaniem_drog.html
~kanita 31-12-2010 19:16
Maszyna Made in Japan, ale operator z Polski, ha,ha,ha !
~iras 31-12-2010 20:51
na rynnach piekne nawisy!zabralem auto spod budynku bo jak spadnie to strach pomyslec,samochod sie naprawic da ale jak czlowiek dostanie to..prosba do spoldzielni Fampa-przyjrzyjcie sie.Szczesliwego Nowego Roku!
Piipi Jelonkowa 1-01-2011 14:12
.. kiedy byłam małą dziewczynką ! .. to sople lody przypominały nam dzieciom ..lizaki ! .. bo wtedy brakowało słodyczy !
~debe 1-01-2011 16:48
Jeżeli ktoś zostanie poszkodowany, bo spadły sople na jego głowę , to powinien dostać mandat za nie zachowanie należytej ostrożności. Wniosek ten powstał na podstawie sytuacji, gdy np. zmotoryzowany spowoduje stłuczkę na oblodzonej i nieposypanej piaskiem drodze. Uważam, że dokuczliwą karę w pierwszej kolejności powinien dostać właściciel lub zarządca obiektu, terenu o który nie dba właściwie. Jeżeli prawo własności, to i prawo odpowiedzialności równocześnie i nierozłącznie.
~hymek 1-01-2011 19:00
może być też tak że pieszy nie dostosuje prędkości do warunków panujących na chodniku i w efekcie mamy duże BUM ;>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Czyżby Andrzej Duda?

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
799
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%