MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

„Solidarność” chce pośmiertnego ułaskawienia M. Zagórnego

Wiadomości: Region
Czwartek, 10 marca 2016, 8:36
Aktualizacja: Piątek, 11 marca 2016, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność skierował do Prezydenta RP Andrzeja Dudy wniosek o pośmiertne ułaskawienie Mariana Zagórnego ze wszystkich wyroków sądowych, którymi go obarczono w związku z przeprowadzanymi akcjami społecznymi, protestacyjnymi i związkowymi.

- W naszej opinii Marian Zagórny podejmował działania protestacyjne z myślą o interesie społecznym i dla dobra społecznego. Zagrożone jego działalnością grupy interesów podjęły wszelkie działania, których celem było szykanowanie Mariana Zagórnego i zmuszenie go do rezygnacji z prowadzonej społecznej aktywności. Niestety system prawny obciążając Mariana Zagórnego wyrokami wpisał się w obronę interesów grup i ludzi lekceważących interes społeczny i narodowy. Nie ma uzasadnienia prawnego i moralnego dla niszczenia polskiego rolnictwa, dla budowania prywatnych czy politycznych oligarchicznych układów kosztem interesu społecznego. Kierując się takim właśnie przekonaniem Marian Zagórny narażał się na szykany i wyroki, które dzisiaj ciążą na jego dobrym imieniu i uderzają materialnie i wizerunkowo w jego rodzinę – czytamy w komunikacie związkowców.

Jak pisze Franciszek Kopeć, przewodniczący zarządu regionu jeleniogórskiego „S” - Marian Zagórny był znany ze stosowania niekonwencjonalnych metod protestu, gdy nie przyjmowano merytorycznych argumentów. - Niestety jego aktywność i zaangażowanie zaowocowały drastyczną reakcją środowisk, które obawiały się ograniczenia swoich wpływów i interesów – przekonuje F. Kopeć.

- Jako zarząd regionu jeleniogórskiego NSZZ Solidarność uważamy, że pozostawienie jego imienia i jego bliskich z piętnem recydywisty obarczonego wieloma wyrokami nie godzi się w świetle jego działalności społecznej. Będzie to nieduże zadośćuczynienie za jego oddanie Polsce i Polakom – argumentują związkowcy wniosek o ułaskawienie Mariana Zagórnego ze wszystkich wyroków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Porozumienie w sprawie oczyszczalni ścieków

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~zaboberek 10-03-2016 9:30
Prezydent Wszystkich Polaków to zrobi(ma doświadczenie) i jeszcze awansuje do stopnia st.szeregowego!
~PL 10-03-2016 9:40
O którą SOLIDARNOŚĆ chodzi bo było ich kilka ? pod rządami różnych przywódców
~saint peter 10-03-2016 10:47
nie wystarczy że bóg ułaskawił na wieki wieków?
~Trew... 10-03-2016 10:49
Marian zginął bo chciał przeszkodzić niemcom w zakupie ziemi na dolnym śląsku. Niemcy masowo będą wykupować prywatną ziemię od 1 maja. Identycznie zrobili w Sudetenland (czeskie Karkonosze) w latach 30-stych przed II Wojną Światową. w Spindlerowym Młynie w 1938 roku 100% działek w tym mieście należało do tzw. "mniejszości niemieckiej". Później wystarczy tylko zrobić małe zamieszki skierowane w stronę tejże mniejszości i wkroczą Niemcy z bratnią pommocą. Wystarczy zastanowić się kto wtedy w Spindlerowym Młynie był burmistrzem ... oczywiście niemiec. To dlatego historycy wciskają Wam że Czesi witali Hitlera z kwatami i hitlerowskimi flagami, to nie byli Czesi, tylko sudeccy hitlerowcy. Pamiętajcie jedno w obozach zagłady nad bramami były NIEMIECKIE NAPISY, język nazistowski nie istnieje.
~kizior 10-03-2016 11:48
10-03-2016 10:49 | ~Trew... Nie wiem skąd ty masz takie informacje,chyba z "jedynie słusznego radyjka"a jak już twierdzisz,że mówisz prawdę i wiesz kto jestr winny śmierci jakiegoś człowieka to powinieneś iść z tą informacją do policji albo prokuratury.A tak poza tym,to ci źli Niemcy mają gdzieś zachodnie ziemie polski,Czech,Śląsk itp.dlatego,że sami mają problem z wyludniającą się wschodnią częścią swojego kraju,do tego jeszcze ci powiem,że bardzo chętnie przyjmują w to miejsce polaków.Tak,że opowieści typu "Niemcy chcą wykupić Polskę" schowaj sobie między inne bajki,w tan sposób można było straszyć ludzi w latach 90-tych i to też tylko tych niezbyt rozgarniętych.
~ciemny lud to kupił 10-03-2016 12:41
Tja "Niemce przyjdo i nas wykupio"Trew reprezentuje typowy ciemnogród omamiony radyjem ojca majbacha.Gdyby nie te złe "Niemce" to miałbyś łajzo walący się PGR zamiast pięknego Pałacu Wojanów czy Łomnica,podobnie jest z ziemią kupowana przez obcokrajowców.
~ksawercia 10-03-2016 12:43
Chciałabym, aby pan Kopeć i Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność wsparły rolników w proteście przeciwko idiotycznym pomysłom PiS-u mającym na celu ingerowanie w własność prywatną rolników. Dzisiaj w Sejmie ma odbyć się 1 czytanie projektu dot.obrotu ziemią przez ANR i osoby prywatne. Już wszystkie partie - oczywiście z wyjątkiem PiS- zwołały konferencje prasowe bijąc na alarm w trosce i dalszy rozwój wsi. A gdzie jest Solidarność, kiedy łamane jest prawo konstytucyjne? Oglądałam wczoraj obrady TK który udowodnił łamanie zapisów Konstytucji kilkanaście razy, po to tylko, aby PiS mógł mieć pełnię władzy nad nami. I co na to pan Kopeć z kolegami??
~ktosiek12 10-03-2016 13:02
niech się szanowni związkowcy wezmą za poprawę jakości i warunków życia żyjących a jak już będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym to niech rehabilitują umarłych
~POLSKA 10-03-2016 13:23
Wielka SOLIDARNOŚĆ to niech się zainteresuje Polskim robotnikiem , żeby żyło się rodzinom pracującym godnie i z szacunkiem w tym kraju
~michałł 10-03-2016 13:24
ziemia tylko dla Polaków tak jest na zachodzie kazdy kraj ma zakazane sprzedarzy obcym ci co kupili wcześniej powinni zostać prześwietleni bo 99% zrobilo to nie legalnie na zasadzie przekrętu odebrać im natychmiast a teraz co chce zrobic pIS to dobry krok ,prywatni mogą i tak powinno być ze sprzedac moga tylko rolnikom Polakom
~triniti 10-03-2016 14:47
Niekonwencjonalne metody protestu? Panie Kopeć, hmmmmm. zamilczę. W takim razie wyświetlenie wyroku TK na fasadzie ministerstwa to "niekonwencjonalna publikacja wyroku"
~Do michałł 10-03-2016 14:50
Weź synek przestań bredzić, oczy mi prawie pękły od tych twoich wypocin...
~emeryt 10-03-2016 20:37
panie doktorze urodzilo sie dziecko bez glowy ... a plecy ma ,,, tak to bedzie dobrze zylo.
~do emeryt 10-03-2016 21:42
O co tobie chodziło ?????? Myslisz że jesteś zabawny???? A co do reszty artykułu to chyba jaja sobie robią.
~do michałł 10-03-2016 23:34
a...lfabeto po pierwsze PISzemy "sprzedaży" a po drugie to na Zachodzie nie ma żadnych zakazów.Hiszpanie "sprzedali" prawie całą Majorkę Niemcom... i dzięki temu są jednym z najbogatszych regionów.Taki zaścianek jak ty nadal mentalnie tkwi w roku 1944 w okopach i z pepeszą.
~ 10-03-2016 23:52
Solidarność chce zaistnieć , barany, trzeba było panie kopeć być mądralą jak go skazywano, Nie ośmieszajcie się dalej , jesteście mało przydatni !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd szlakiem przygody

Płukali złoto w Złotoryi

Wandale kontra naukowcy

Będzie taniej za wodę i ścieki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
587
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%