MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

„Solidarność” apeluje: zrób zakupy i wyślij listy przed Wigilią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 grudnia 2010, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 24 grudnia 2010, 8:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Do godziny 16 będą jutro, w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, otwarte sklepy dużych sieci handlowych, których dyrekcje odpowiedziały na apel NSZZ „Solidarność” wzywający do skrócenia czasu pracy, aby umożliwić pracownikom godne przeżycie świąt. Są jednak placówki, które wezwanie związkowców zignorowały.

Jak informuje Franciszek Kopeć, przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność”, jutro o godz. 14 handel skończą sieci Praktiker, Biedronka, Netto, Selgros, Obi, Lidl i Ikea. W tych sklepach większość załogi to kobiety, które – dzięki wcześniejszemu wyjściu z pracy, będą miały czas, aby domownikom przygotować wieczerzę wigilijną.

Szef jeleniogórskiej Solidarność zaznacza, że na apel związku nie zareagowały sieci Real, Jisk i Kaufland, których pracownicy nie wyjdą ze sklepów przed godz. 16. Nomi, Macro Cash and Carry, Castorama, Decathlon i Carrefour będą obsługiwać klientów do godz. 15. Najbardziej we znaki daje się swojej załodze sieć Tesco.

Franiszek Kopeć powołuje się na list jednego z pracowników, który ubolewa, że jego pracodawca nie zauważa Wigilii i co roku 24 grudnia każe personelowi pracować do godz. 18. – Po zamknięciu trzeba jeszcze sklep posprzątać, a to oznacza, że wracam do domu około 19. 30 – pisze pracownik Tesco. W tym roku sklepy tej sieci będą czynne do godz. 17.

Problem pracy w Wigilię dotyczy również pracowników Poczty Polskiej – dodaje F. Kopeć. – Sprzedaż kończą o 16:00 - 17:00, ale to jeszcze nie koniec pracy. Często jeszcze godzinę lub dwie muszą sortować przesyłki lub sprzątać pomieszczenia.

„Solidarność” apeluje do jeleniogórzan, aby wczuli się w sytuację ludzi, którzy w Wigilię muszą pracować do późna, i zrobili zakupy jak najwcześniej. – Jeżeli już musisz robić zakupy i załatwiać sprawy na poczcie w Wigilię, to zrób je najpóźniej do godz. 14:00. Daj szansę pracownikom handlu i poczty uczestniczyć w Wigilii wraz z rodzinami. Ty masz taką możliwość więc pomyśl w tym szczególnym dniu o innych.

Dodajmy, że niektóre instytucje mają jutro wolne. Sądy i prokuratury rejonowe z okręgu jeleniogórskiego, a więc zgorzelecki, bolesławiecki, lubański, lwówecki, kamiennogórski i jeleniogórski, 24 grudnia będą nieczynne. Dla ich pracowników jest to dzień wolny od pracy. Nieczynny będą też Sąd Okręgowy i Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Wszystkie sprawy mieszkańcy mogą więc załatwiać do dzisiaj do godziny 15.15. Wolną Wigilię mają także pracownicy jeleniogórskiego magistratu. Zgodnie z prawem w ten sposób zrekompensowany zostanie fakt, że Boże Narodzenie (ustawowo wolne) przypada w sobotę, a wolne trzeba pracownikom „oddać” w innym dniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Monitoring w Radomicach

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~1979 23-12-2010 8:47
<i> racja - przepraszamy i dziękujemy za korektę </i>
~arron 23-12-2010 8:51
Aha ha, specjalnie pójdę jak najpóźniej jutro na zakupy i na pocztę. Taką sobię pracę wybrali, to niech zasuwają do późna, w końcu od tego są.
~... 23-12-2010 9:01
Święta są 25 i 26 grudnia. Wigilia to przeddzień świąt, a kolacja tego dnia ma być uroczystym zakończeniem okresu przygotowawczego do Świąt. Tak wynika z wymiaru światecznego. Obrzędowość świecka w te dni, kult prezentów dawanych w wieczerzę wigilijną przycmiły tę stronę świąteczną i powoli wychodzi, że to nie Święta Bożego Narodzenia są ważne ale to co ma się zdarzyć wieczorem przed! Dlatego zakupy, szał kupowania prezentów nas wszystkich ogarnia, a sklepy stają się swoistymi świątyniami! Gdyby nie te szały przedświateczne to wiele sklepów, wielu w nich pracowników nie miałoby racji bytu!
~do ~arron 23-12-2010 9:19
jest nam, pracownikom sieci bardzo miło, że są wśród klientów takie wyrozumiałe osobniki jak ty. My pracujemy dla was więc dzięki. Może kiedyś twoja mama może żona też posmakuje pracy w markecie, najlepiej w wigilie lub w Wielką Sobote
~do arron 23-12-2010 9:25
nie oni sobie wybrali, tylko czasami życie ich do tego zmusiło. Współczuje paniom sprzedającym własnie w tak gorących okresach przedświątecznych. Każda z nich ma rodzinę, dzieci, a ty kpisz z tego co najważniejsze. WSTYD
~1979 23-12-2010 9:29
Po co było ustanawiać dzień wolny na trzech króli, których prawie nikt nie obchodzi, a większość dotychczas nawet nie wiedziała o jego istnieniu. Trrzeba było dzień wolny ustanowić w Wigilię. Wszyscy byli by zadowoleni i nikt by nie musiał pracować. TRZECH KRÓLI - co to tak właściwie za święto. pisowe chyba
~stradlin79 23-12-2010 9:36
do arona kondona. Więc idź na te zakupy, tylko poproś mamusię, żeby ci więcej pieniążków dała i kieszonkowe podwyższyła...
~ola 23-12-2010 9:48
"""W tych sklepach większość załogi to kobiety, które – dzięki wcześniejszemu wyjściu z pracy, będą miały czas, aby domownikom przygotować wieczerzę wigilijną."""" Chyba sobie jaja robicie takimi tekstami!!! Czyli co taka kobieta po przyjsciu z pracy ma jeszcze porobic za kucharke i sluzaca dla swojej rodziny!!! Bardzo pozytywny przekaz!!!!! A tak na marginesie kto mi da wolne w wigilie bo akurat pracuje i na kolacji w domu nie bede. Czy pan z solidarnosci przyjdzie za mnie do pracy i machnie 12 godzin na recepcji hotelowej??
~trail 23-12-2010 9:51
Gdzie jest SKM panie Marcinie Z. ?
~ 23-12-2010 9:53
no to jeszcze wcześniej wsiądź do samolotu, pociągu, autobusu ... bo pracownicy chcą mieć wolne, wyjdź ze szpitala i przypadkiem nie szukaj lekarza w Wigilię, itd. itp.
~ 23-12-2010 9:53
ojej jacy ci wszyscy pracownicy sklepow biedni ze musza pracowac!!!!!!!!!!!!! nie tylko oni w swieta pracuja!! a co z kierowcami autobusow, calym zapleczem hotelarskim, szpitalami, strazakami, policja
~ 23-12-2010 9:56
DOLNOŚLĄZAK. ad~ 1979. Twoja propozycja trafna. Można też inaczej wolne w Wigilię do odpracowania w Trzech Króli. Chyba Kopeć tego nie oprotestuje?
~kaśka k 23-12-2010 9:58
a ja pracuje w Wigilię do osiemnastej, mój ojciec do 20. Poza tym prawie wszystko można przygotować dzień wcześniej, a ugotować ziemniaki, odgrzać coś lub usmażyć rybę rodzina tych pań chyba potrafi? Jak nie to mi ich wcale nie żal, niech zasuwają na dwóch etatach (mamy małych dzieci mają mężów, a duże zaprząc do roboty).
~ 23-12-2010 10:06
ojej jacy ci wszyscy pracownicy sklepow biedni ze musza pracowac!!!!!!!!!!!!! nie tylko oni w swieta pracuja!! a co z kierowcami autobusow, calym zapleczem hotelarskim, szpitalami, strazakami, policja
~xyz 23-12-2010 10:14
ona........nie tylko ręce opadają
~bankier 23-12-2010 10:29
Solidarnośc apeluje a głównie dobrze platni szefowie bo żyją z próżności są na utrzymaniu podatnikow wyciagający pieniadze z budżetu , ale podatki trzeba wypracowywać na takich jak oni - Jeżeli apelują to niech sami sie zrzekna tak byczych poborów i kosztow utrzymania ich gabinetow i całej struktury .Wtedy ludzie nie musieliby pracowac na takich obrotach bo wystarczyłoby na utrzymanie państwa to co wypracuja .ale pasozyty kosztuja - i co zrobic nowa rewoltę ?.
~Iza 23-12-2010 10:36
Czytam ...czytam...i gdzie ten nastroj swiateczny??Kazdy ma jakas prace,bo wszak trzeba z czegos zyc.Po co te sarkazmy,jestesmy wszak "naczelnymi"i traktujmy innych tak.jakbysmy chcieli byc traktowani...Zycze wiecej optymizmu,i tolerancji...nie tylko na swieta.
~ 23-12-2010 11:07
W Europie jest tak, że w niedzielę zawsze jest wszystko zamknięte. Jak masz coś kupić to i tak kupisz w sobotę lub poniedziałek.
~wie39 23-12-2010 11:08
do arron-a co na twój temat mówią lekarze?masz się pajacu za kogoś lepszego od ludzi którzy pracują w supermarketach?jeśli tak to jesteś zerem.
Piipi Jelonkowa 23-12-2010 11:15
~Sklepy .. to *KUŚICIELE ! .. do mojej skrzynki wpłyneła *cieplutka oferta od 22-24.grudnia..50% na ozdoby i prezenty,a 30% na ..ciuszki !
~DO ARRONA 23-12-2010 11:24
Drodzy Jelonkowicze czego sie spodziewaliściep o takim PROSTAKU jak arron? w końcu czego wyagać więcej od DZIECKA NEO ? buahahaha
~marco111 23-12-2010 11:26
To nie jest święto. Normalny dzień pracy. Tak jak każdy inny dzień. Wszyscy tylko myślą o jedzeniu i piciu i żeby wcześniej do domu.
~hotelarz 23-12-2010 11:56
Pracuje od 30 lat w hotelarstwie ! Nigdy nie miałam świąt wolnych .I Kiedy ludzie świętują to my hotelarze najciężej pracujemy ! I jakos nikt w naszej obronie nie staje . Taka praca i juz ! Wiec nie wiem skad to takie larum. Zawsze mozna prace zmienić !A ile miałam wigilli kiedy mnie w ogóle nie było w domu :( Smutne to , ale coz , praca ! A ile jest jeszcze grup zawodowych ktorzy pracują piątek , świątek i niedziele ! Wiec jak juz ubolewacie nad ludzmi ktorzy pracuja dłużej w wigilie to nie zapominajcie o ludziach , ktorych w ogole nie ma ich przy wigilinym stole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~hotelarz 23-12-2010 12:02
Pracuje od 30 lat w hotelarstwie ! Nigdy nie miałam świąt wolnych .I Kiedy ludzie świętują to my hotelarze najciężej pracujemy ! I jakos nikt w naszej obronie nie staje . Taka praca i juz ! Wiec nie wiem skad to takie larum. Zawsze mozna prace zmienić !A ile miałam wigilli kiedy mnie w ogóle nie było w domu :( Smutne to , ale coz , praca ! A ile jest jeszcze grup zawodowych ktorzy pracują piątek , świątek i niedziele ! Wiec jak juz ubolewacie nad ludzmi ktorzy pracuja dłużej w wigilie to nie zapominajcie o ludziach , ktorych w ogole nie ma ich przy wigilinym stole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NICpoŃ 23-12-2010 12:02
Apel do wielkiej "S" - przestańcie już apelować tylko zacznijcie działać jak na związek w normalnym demokratycznym kraju przystało, alebo weźcie się do normanej pracy.
~Paweł D 23-12-2010 12:08
Jak nie lubię TESCO to pójdę tam pod koniec, na pocztę też pójdę pod koniec. DZIEŃ JAK CO DZIEŃ to nie święto więc nie miejcie pretensji, jak wam się nie podoba praca w ten dzień to wybierajcie odpowiednie osoby w wyborach a nie narzekacie że ktoś wam zrobił święto w trzech króli a nie w wigilię
~ 23-12-2010 12:41
Te święto króli trzech to potrzebne jak umarłemu kadzidło ... już wolałbym 22 lipca (kiedyś było takie święto) przynajmniej grilla można by zrobić .. a w zimie co???????
~gość25 23-12-2010 13:41
Ludzie,czy wy nie potraficie zrozumieć,że dla wielu Wigilia jest czasem jedyną okazją w roku,żeby spotkać się z rodziną,bo np.cały rok wszyscy są zabiegani,bo tylko praca,praca,praca. Do ~hotelarza~ -masz rację,Wam też należałoby się wolne,a ta solidarność mogłaby wymyślić,żeby co drugą Wigilię dana osoba pracowała,a druga w Wielkanoc-chociaż.I żeby dotyczyło to wszystkich którzy w Wigilię muszą doginać.
~ 23-12-2010 13:43
wedlug mnie on ma racje, wina pracownikow. Jak im sie nie podoba moga sie zwolnic albo niech wezma kierownika, ktory kaze im pracowac w swieta i obija mu morde.
___x 23-12-2010 13:58
Dlaczego mamy taki d...lny kodeks pracy że wigilia 24.12 oraz 31.12 i sobota wielkan nie są dniami ustawowo wolnymi tak jak 25.12 czy 1.1 , jak ta solidarność taka mądra to niech załatwi tą zmianę w kodeksie pracy bo jak na razie to na przełomie lat 80/90 sprowadzili nam na głowe te j####e kapitalistycznie świnie z zachodu przez które nawet wyspać się nie ma kiedy już nie mówiąc o jakichś wigiliach czy życiu osbistym
~związkowiec 23-12-2010 14:01
Panie Kopeć! Zobowiązał się pan ujawnić ile zarabia związkowiec, taki jak pan. Czekamy. Miej pan honor.
~ 23-12-2010 14:07
Pracuje w sluzbie zdrowia w Niemczech. To moje pierwsze swieta, kiedy mam wolne! Nie tylko handlarze musza pracowac. Pociagi i autobusy kursuja, rodza sie dzieci, policja i straz pozarna trzymaja warte. Lekarze skladaja polamane kosci (narciarze!) i tak dalej....lista jest dluga. A barszczyk i uszka mozna zrobic w przeddzien. A karpia zostawic w spokoju, niech zyje (= ja nie jem) i gada ludzkim glosem.
~arron 23-12-2010 14:32
Specjalnie sformułowalem swój komentarz w taki, a nie inny sposób, aby sprawdzic ilu ludzi mi odpowie, sprzeciwiając się temu co nadmieniłem wcześniej. Cel osiągnąłem, serdecznie dziękuję, za to, że traciliście swók cenny czas na komentowanie tak bezpruderyjnego postu, jaki udało mi się dzisiaj rano sformułowac. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęsliwego Nowego Roku wszystkim! Niezależnie od tego gdzie pracujecie i gdzie będziecie spędzac ten cudowny dla wszystkich ludzi czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam cieplutko. :))
~dysydent 23-12-2010 14:50
"Solidarność" to może nam nadmuchać...
~1979 23-12-2010 15:12
na onecie takich jak ty na pęczki. ale miło podyskutować. pozdrawiam
~Brawo arron 23-12-2010 15:14
komentarz wzbudził więcej emocji niż nie jeden artykuł angeli. Pozdrawiam, Wiola. Wszystkim Wesołych Świąt.
~ 23-12-2010 15:58
->związkowiec http://img404.imageshack.us/img404/4842/gornicywk4.jpg
~ 23-12-2010 16:01
brawo arron zostales trollem dnia
~kizior 23-12-2010 16:30
"Solidarność" apeluje a pod stołem się modli żeby jak najwięcej ludzi pracowało w takie dni jak wigilia. "Solidarność" utrzymywana jest przez takich pracujących szaraczków którym obiecuje walczyć w ich obronie a nie robi w tym kierunku żadnych konkretnych posunięć.Prawdziwy Związek Zawodowy Solidarność już nie istnieje ten związek umarł na początku lat 90-tych przez posunięcia "działaczy" i innych ludzi którzy w jakiś sposób ten związek wspierali.
~napakowany 23-12-2010 16:36
arron jak cie zobacze jutro w Tesco to skopie ci DU?E i nie ważne która będzie godzina
~kasiek 23-12-2010 16:47
Niestety takich klientów na sam koniec dnia jest mnóstwo... dla niektórych pracownicy marketów mieszkają w nim. Nikomu nie przyjdzie do tego pustego łba, że np taka kasjerka, jak zamknie kasę, to jeszcze musi przeliczyć te pieniądze, udać się do skarbca itd... Do dziś pamiętam gościa, który 24. grudnia, tuż przed zamknięciem sklepu chciał kupić choinkę i był wielce zdziwiony żę już nie ma..
Piipi Jelonkowa 23-12-2010 17:44
..do -[ Autora postu z godz.12.41 ] ..masz raję ! ..lepsze wolne,gdy słoneczko grzeje !
~slick 23-12-2010 18:03
Rzuć te robote zostań TOP SZPADEL.....!!!!
~null 23-12-2010 18:09
24 świętuje sie wedle tradycji, gdyż wraz z pojawieniem sie pierwszej gwizady zaczyna sie noc Narodzenia Pańskiego, a dzień jest zwykły jak każdy inny, z ta tylko różnica, że wypełniony jest oczekiwaniem. Ile osób narzekajacych na niedogodnosci związane z tradycyjna wiczerzą faktycznie dopełnia wszystko co w tej naszej Polskiej tradycji jest zawarte, a przede wszyskim uczestnictwo w Pasterce o godzinie 00:00, gdy te święta faktycznie się zaczynają... Lecz mimo wszystko, niechciałbym pracować tego dnia, bo jest to jednak dzien uroczysty, nawet ze wzgledu na sama wieczerze i Pasterkę, na którą przychodzi się jeszcze przed pólnoca... Dalej odnośnie "trzech króli", czyli Uroczystości Objawienia Pańskiego w Kościele katolickim i co ważniejsze Uroczystością Narodzenia Panskiego,w Kościele prawosławnym, skoro my mamy prawo do świętowania 25 grudnia (+26, kiedy jest coprawda oktawa, ale uroczystość jest tylko 25, Chrystus sie rodził tylko jednej nocy), to czemu Prawosławni nie mają do tego
~Obywatel 23-12-2010 18:24
Dodałbym jeszcze do tej listy Jelenia Plast i Mar-Mat w Staniszowie, gdzie pracownicy na umowę zlecenia muszą pracować przez wszystkie święta w roku bez jakiegokolwiek większego wynagrodzenia.
rymcycymcy 23-12-2010 18:26
Biedne marketówki nawet nie przypuszczają, że ten wredny klient tuż przed zamknięciem sklepu właśnie chwilę wcześniej wyszedł z roboty i nie miał możliwości wyskoczenia sobie między półki i zrobienia zakupów na miejscu :) PS: Dobrze, że ja jutro pracuję do wieczora. Nie muszę oglądać tej całej świątecznej szajby :))
~DINO 23-12-2010 18:28
Święta świętami a w tych trudnych czasach też robi się święta szanujmy to co mamy i cieszymy się tym Solidarnośc niech nie robi sobie darmowej reklamy świętami bo im na zwykłych ludziach naj mniej zależy co mocno widac w ostatnich czasach prsze podac jeden przykład bo może się myle co solidarnośc w naszym regionie zrobiła dla nas dobrego oprócz zamknięcia Orła w Mysłakowicach szuka taniego rozgłosu co jest żałosne zamiast walczyc o dobro zwykłych pracowników dlatego ludzi nie dajcie się poniesc fantazji i spokojnie pracujcie a wigilja to zwykły dzień taki jak każdy inny Zdrowia Życzę
~trail 23-12-2010 18:38
Gdzie jest SKM ?
~wie39 23-12-2010 18:42
ok,arron się porawił
~ 23-12-2010 18:46
sam pracuje w swieta bo mam taki system pracy od 14 do 22 giej i trudno ale nie oznacza to ze mam kazac pracowac innym niestety ludzie sa jacy sa i nikt nato nic nie poradzi WESOLYCH SWIAT
~QusSy 23-12-2010 19:02
Ja też pracuje w Wigilie, niestety tylko do 16, a chciałbym do 22 ale niestety jest to nie możliwe, jakbym pracował to bym nie musiał niektórych mord z rodziny widzieć, i bym był zadowolony, a tak to niestety
~widz123 23-12-2010 19:26
I tu przychodzi slogan"komuno wróć" i byłoby po sprawie nastał by czas pustych półek sklepowych ,ludzie wzięli by się do konkretnej pracy, a nie wałęsali by się po sklepach i zatruwali życie kasjerek,zakopmy solidarność dwa metry pod ziemią bo ona temu winna
~widz123 23-12-2010 19:41
to nie jest prowokacja . Apeluję do wszystkich kasjerek ,zróbcie we Wigilię strajk włoski lub generalny to może ludzi zniechęci do robienia w takie dni zakupów, a tym właścicielom da do myślenia ,a załogi z dnia na dzień nie znajdzie,ewentualnie odejcie od kas o godzinie13'00 już widzę wściekłość klientów a zwłaszcza tych wyzyskiwaczy.WEŚCIE SPRAWY W SWOJE RĘCE!!! zdrowych i wesołych świąt dla wszystkich co pracują w święta
~do maski 23-12-2010 19:50
Nie rozumiem Twoich obelg w stosunku do mnie. Ja kulturalnie przeprosiłem, a Ty mnie tutaj tak wyzywasz, skoro ja zdołałem się poprawic, to myślę, że Tobie też się uda :) Więcej kultury w Nowym Roku, życzy Wasz ukochany: arron.
Piipi Jelonkowa 23-12-2010 20:10
~DZIWNE ? .. przecież NAJważniejszy jest w ..*te Święta ksiądz ! .. który *sumiennie pracuje !
~z jeleniej 23-12-2010 21:30
Pewnie ze moga pracowac... Ale kto i po co w WIGILIE jeszcze biega po sklepach. Nie mozna wczesniej kupic co trzeba? Troche tylko pomyslec i lepiej sie zorganizowac. A w WIGILIE choinke ubierac, uszka kleic, karpia smazyc... WESOŁYCH SWIĄT
~ 23-12-2010 22:01
DOLNOŚLĄZAK. W ten świąteczny czas obok tradycyjnego karpia, barszczu z uszkami i innych potraw wigilijnych w naszych domach - za pośrednictwem "apolitycznej" "Jelonki" - zagościł Franek-związkowiec wraz ze swoim reanimowanym truchłem.
~ZbS 23-12-2010 22:22
dlaczego w życzeniach mówimy WESOŁYCH ŚWIĄT (na 25 i 26 grudnia) a nie np Smacznej Wigilii?
~do rymcymcym 23-12-2010 22:39
Widać Ty czerwony jesteś ! Tylko dlaczego tak milicji nie lubisz, przeciez to te same poglady, przynajmniej kiedys były .
~rararak 23-12-2010 23:03
A ja mam wolne już 3 miesiące. A wy do pracy rodacy. Wesołych świąt
~Loś 23-12-2010 23:11
Panie Kopeć,jak to było z dywanówka?
~@ 23-12-2010 23:38
Klienci nie maja za grosz zrozumienia pracuje w handlu dość długo i wiem co sie dzieje ,wchodza za 5 osiemnasta lub za 5 czternasta w soboty i dopiero zaczynaja mierzyc i wybrzydzać nie zastanawiając sie ze nie ma na to czasu nawet nie spytają czy mogo a kultura by tego wymagała.Handel w tych czasach to ciężki zawód!Pozdrawiam sprzedawców...
~Jano 24-12-2010 0:57
zamknąć te molochy całkiem ,tam jest praca niewolnicza ,ludzie tyrają za grosze a dyrekcja kabze nabija ,Tusk nam zgotował prawdziwą Irlandje ,dzieki Ci dziadu za taki dobrobyt
rymcycymcy 24-12-2010 1:46
23-12-2010 22:39 ...widzisz Kolego, Twój problem polega na tym, że faceci to mają z natury spory problem z odróżnianiem kolorów i widzą ich znacznie mniej od tych, co to nie wiedzą z której lewa, a z której prawa :)) ...z dwojga złego wolę płeć nr dwa, ale pozdrawiam również Ciebie :)
~napakowany 24-12-2010 9:15
Jelenia Góra ostatni bastion komunizmu !!! więc ludzie tu nie powinni robić wigilii i by tematu nie było
~jeleniaplast 24-12-2010 9:24
Do "Obywatela".Pracownicy na umowę -zlecenie z firmy podwykonawczej nie muszą pracować w święta.Po prostu nie zapłacą Wam za te godziny.Pracujesz dostajesz wynagrodzenie ,nie pracujesz to Ci nie płacą.Proste. Co innego pracownicy stali z umową o pracę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Niewybuch w Złotoryi

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2222
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%