MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Sołectwa kupują defibrylatory

Wiadomości: Sosnówka, Staniszów
Sobota, 8 sierpnia 2020, 11:03
Aktualizacja: Niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:00
Autor: WAC
Fot. OSP Sosnówka
Z inicjatywy strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, w Sosnówce oraz w pobliskim Staniszowie zostały zamontowane dwa pierwsze na terenie gminy Podgórzyn ogólnodostępne defibrylatory AED.

Impulsem, który sprawił, że strażacy z Sosnówki zaczęli zachęcać lokalne rady sołeckie, aby część środków z funduszy sołeckich przeznaczyły na zakup defibrylatorów było wydarzenie z ubiegłego roku. Wtedy to w gabinecie stomatologicznym w budynku OSP u jednego z pacjentów nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Druhowie będący w budynku natychmiast przystąpili do akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora AED znajdującego się na wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania. Dzięki zastosowaniu urządzenia ratownikom udało się wygrać walkę o życie. Przytomnego już pacjenta zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala.

Jako pierwsze na apel strażaków odpowiedziały rady sołeckie Sosnówki i Staniszowa. Przy poparciu mieszkańców swoich miejscowości wyrażonym na zebraniach wiejskich, przekazały część ze swoich funduszy na zakup urządzeń ratujących życie.

W dziejszych czasach ludzie żyją coraz dłużej, ale i coraz więcej jest chorób cywilizacyjnych, stresów - mówi sołtys Sosnówki Alina Nykiel. - Dlatego nigdy nie wiadomo komu i kiedy będzie potrzebna pomoc w nagłym przypadku. Uważam, że warto było przekazać 5,5 tysiąca złotych z naszego funduszu sołeckiego na zakup defibrylatora.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Nostra 8-08-2020 13:07
Lepiej niech zaczną kupować respiratory,będą bardzo potrzebne za kilka miesięcy.
~ 8-08-2020 16:13
do: ~Nostra (13:07)
Ciekawe do czego, walki z katarem? Covid19 to oszustwo! Nie wierzysz? Zapytaj kasjerek!
~Wafel 8-08-2020 21:24
do: ~ (16:13)
Siedzac na facebuku to odkryles czy paplajac przy piwku pod biedrona. Ciekawe ze caly swiat gra w to oszustwo a ty je zdemaskowales brawooo . Powoedz rodzinom zmarlych ze odeszli na katar .
~DO WIADOMOŚCI 8-08-2020 15:55
szumowski przywózł najwiekszym na swiecie samolotem ,były fanfary i cała pisowska smietanka to dadza ,przeciez to za nasza kase

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O sporcie w KPSW  

Lwówczanin w ITTF

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sadzą las

Budują ekopostojownię

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%