MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Solarisem w listopadzie. Autobusy pachnące nowością

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 października 2011, 8:01
Aktualizacja: Sobota, 29 października 2011, 10:49
Autor: Agrafka
Fot. Jelonka.com
W nadchodzącym tygodniu fabrycznie nowe pojazdy uzupełnią tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po ulicach miasta do końca przyszłego miesiąca kursować będzie pięć solarisów.

Pierwsze, nowe autobusy marki Solaris do MZK przyjadą na początku nadchodzącego tygodnia a ich prezentacja planowana jest na drugiego listopada. Dotychczas Miejski Zakład Komunikacyjny uzupełniał tabor pojazdami używanymi ze względu na korzystniejszą cenę. Teraz, dzięki programowi unijnemu, mógł sobie pozwolić na zakup fabrycznych nowości.

Tabor miejskiego przewoźnika jest w kiepskim stanie. Z około 90 autobusów wiele nadaje się jedynie do wymiany. Mimo to jeżdżą po ulicach Jeleniej Góry i często psują się. Nic zatem dziwnego, że pogotowie techniczne ma ręce pełne roboty, a dzień bez awarii zdarza się bardzo rzadko. Nowości trochę tę sytuację poprawią, choć na pewno skala potrzeb jest dużo większa.

Nowe solarisy mają 10,5 m długości, są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa, jakości i ekologii. Mogą przewozić do 67 pasażerów, mają co najmniej 18 miejsc siedzących. Zamontowano w nich silniki o mocy 180 KW, automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację w kabinie kierowcy. Łączna wartość wszystkich pojazdów to 4 mln 25 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Nowa sygnalizacja świetlna  

Mazolewski show!

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~Rex 26-10-2011 8:20
No fajnie tylko ile to sztuk będzie??? Czy MZK trzyma to w tajemnicy?????
~rex 26-10-2011 8:25
ok. 5 sztuk
~docent 26-10-2011 8:25
bedzie 5 :))
~xxx 26-10-2011 8:50
co z tego że będą jakieś nowe autobusy jak kierowcy będą dalej niemili, a dlaczego klimatyzację będą mieli tylko kierowcy przepraszam ??????? czy juz o pasażerach sie nie myśli ? ale i tak pewnie będą puszczać te autobusy w najmniejszy ruch coby sie nie zniszczyły.... żenada
~spółka zło 26-10-2011 9:15
Około 5 sztuk? Mam nadzieję, że będzie 5,5 a nie na przykład 4,83. Wszystkie autobusy mogą pachnieć nowością. Wystarczy w każdym powiesić choinkę o zapachu nowego auta.
rymcycymcy 26-10-2011 9:54
Nie podano w jakim czasie rozpędzają się do setki ...i jaką mają prędkość max ! ? :)
~LibeR.. 26-10-2011 9:57
~Do Autora postu z 8:50 || Jeżeli Tobie nie pasuje, że miasto poprawia standardy w tak małym stopniu, to zaopatrz MZK w większe dotacje od UE... Jedź do kongresu i pogadaj z europosłami... Uda się na pewno... ;) || Odnośnie tematu, to cieszy mnie bardzo, że nastąpił jakikolwiek "rozruch" w naszym mieście... Nawet tak "skromne" zmiany są potrzebne i OBY W PRZÓD...! ;)
~*** 26-10-2011 10:08
a na Mysłakowice i tak będą puszczać stare trupy, które ledwo co jadą i jeszcze przez to cały czas opóźnione! Jakby nie było każda Trójka, która jedzie z Mysłakowic albo z Jeleniej jest wiecznie opóźniona... i jeszcze przepełniona, że ludzie wsiadający na Różyckiego lub Rondo ( jak jedzie do Bukowca godz. około 15.30) nie mają już jak wsiąść. a Już nie wspomnę jak mają wsiąść Ci, którzy wsiadają na Tunelu. a następna Trójka do Mysłakowic za 2 godziny.
~pelagia 26-10-2011 10:19
4mln25tys. za 5 autobusów = 805tys. za autobus. to dużo? to jest ogromna kwota i podejżewam że te kwoty się nigdy nei zwrócą, no chyba że bilety poszybują z tej okazji do 3zł
~Kangur~ 26-10-2011 10:27
Bardzo się ciesze, że kupujemy polskie produkty. Tak dalej!
~DINO 26-10-2011 10:30
No to teraz bedzie się działo juz wiadomo dlaczego niektórzy kierowcy mają łaty na kolanach:)
~ 26-10-2011 10:34
do mieszkańców Mysłakowic, macie jakiś radnych , sołtysa czy wójta niech wstawi się za wami do MZK o przywrócenie autobusów ,
~wrrrr!!! 26-10-2011 10:50
wójt nie ma po co wstawiać się do MZK bo to niestety ON zabrał nam autobusy z oszczędności żeby biedronkę postawić i ośrodek nowy -tak więc tylko PAN WÓjt może je przywrócić-to dopiero żenada:(((
~ 26-10-2011 10:54
18 miejsc siedzących? to tyle co w busie "Krychy"!
~yghfn fhgr 26-10-2011 11:15
będą kursować do końca przyszłego miesiąca?? a potem co?
~` 26-10-2011 11:25
Autobusik solaris nizszego modelu ta firma nie robi 60 miejsc stoi, 18 siedzi, wielkosc standardowych 3 drzwiowych autobusow nic ciekawego warszawa ma ich 900 :)
~Matylda 26-10-2011 12:02
O !!!! - jak kiepski stan autobusów, to dlaczego jeszcze jeżdżą? Przeglądy techniczne napewno są w ,,porządku". Innego pojazdu w kiepskim stanie diagnosta nie może dopuścić - prawda? Mile pozdrawiam.
~Jel.. 26-10-2011 12:05
i my pewnie zapłacimy w biletach już i tak chodzę piechotą a rzadziej autobusem bo wszystko szybciej drożeje aniżeli rewaloryzacja emerytur.Kierowcy tą nowość zaśmierdzą papierochami bo niektórzy palą-do du.... z taką komunikacją.
~zzz 26-10-2011 12:18
nie podoba się to są taksówki
~xxx 26-10-2011 12:40
a na Mysłakowice i tak będą puszczać stare trupy, które ledwo co jadą i jeszcze przez to cały czas opóźnione! Jakby nie było każda Trójka, która jedzie z Mysłakowic albo z Jeleniej jest wiecznie opóźniona... i jeszcze przepełniona, że ludzie wsiadający na Różyckiego lub Rondo ( jak jedzie do Bukowca godz. około 15.30) nie mają już jak wsiąść. kierowcy jezdzacy na 3 sa odrazajacy jakby ludzie ktorzy jezdza 3 jezdzili zadarmo a placa za bilety i to nie malo a ludzie ktorzy chca wsiasc na Tunelu.wzasadzie moga sobie pomarzyc a następna Trójka do Mysłakowic za 2 godziny. Jeszcze jedno 24 tlok w 3 ze palca nie idzie wlozyc duzo ludzi na przystanku Tunel nie dalo rady wsisc
~x 26-10-2011 12:45
wandale juz ostrza sobie skrobaczki. beda nowe napisy na szybach i siedzeniach. jak bym dopadl takiego to od razu jego leb spadl by na podloge.
SolAngelica 26-10-2011 12:55
18 miejsc siedzących ? Jedna z '11' ma ich 29, więc co to jest te 18...? Z tego co się orientuję, żaden z autobusów nie ma chyba mniej niż 20 miejsc do siedzenia.
~x 26-10-2011 12:58
jakosc ul lomnickiej niestety nie pozwala jechac tam nowym sprzetem. to nie wina tam mieszkajacych. problem jest ZAWILY, bo brak doradcy d/s kladzenia asfaltu i naprawy poboczy. ulica nie uzywana przez wladze miasta, wiec olana! zeby mial tamtendy jechac jakis szlachcic z wysokiego stolka nie bylo by problemu. szlachcie buduje sie obwodnice na karpacz. na myslakowice MZK zamowi osobowe werje wojskowych ROSOMAKOW, te moze wytrzymaja super ul lomnicka. wstyd! to nawierzchnia od tow WIESLAWA, szczegolnie na KOZIEJ. pol wieku po wojnie. ale szlachta domy to buduje dla siebie ale publiczne drogi to renesans.
~85857575 26-10-2011 14:21
niektorzy kierowcy to tylko woza panienki,jest taki jeden co wozi sie z taka caly dzien ,przewaznie 6 lub 7,smiechy,chichy,dziewczyna wniebowzieta uwieszona na kierownicy,ciezko dostac sie po bilet,rozumiem ze nie ma nic innego do roboty,ale kierowca pracuje czy bawi sie w zabawianie panienek?
rymcycymcy 26-10-2011 14:35
14:21 | ~85857575 | ...kolega to chyba woli dyndający pod lusterkiem różaniec ? :) ...odwal się od panienek, nie Twój interesik ;)
~Niggers 26-10-2011 14:48
Klime kierownik ma, to dobrze :) Pasażerowie się nie liczą - chociaż za bilety płacą.
~~haku 26-10-2011 16:14
Świetnie!!! Uwielbiam Solarisy. To jedne z najwygodniejszych autobusów. 5 lat woziłem się nimi po Poznaniu i cieszę się że trafiają do Jelonki
~PYTAM SIE !! 26-10-2011 16:24
Gdzie jest SKM ?!
~tom 26-10-2011 16:57
"...i klimatyzację w kabinie kierowcy" - a pasażerowie będą ociekać potem i będzie jeden wielki smród. W nowych autobusach to klima powinna być całym autobusie.
piiipek_jelonkowy 26-10-2011 17:14
***;;;*** Kiedy będzie SKM ??? Miała JUŻ jezdzić !!! ***///*** Chcemy najszybciej SKM !!! Panie Prezydencie kiedy ruszy SKM !!! A swoją drogą Solarisy to supeeeerrr Autobusy , jezdziłem takimi , a przegubowe jaki wypas !!!
piiipek_jelonkowy 26-10-2011 17:20
*/*/*/Czy będą KRŻYŻE umieszczone w Autobusach ??? Czy Ksiądz poświęci uroczyście nowe CACKA ??? *-*-*-*-*-*-**-**-*-*-**--***-***
~sz 26-10-2011 17:35
Do piiipka jelonkowego - nie drwij człowieku z krzyża, bo sam możesz go mieć w przyszłości.
~SOLARIS 26-10-2011 17:43
DO[ RYMCYCYMCY] TAKA WYPOWIEDŻ JEST WIELCE NIESTOSOWNA,PRZEPIS WYRAZNIE MÓWI:"ŻE ROZMOWA Z KIEROWCĄ W CZASIE JAZDY JEST ZABRONIONA" A ROZMOWY KIEROWCÓW ZA KIEROWNICĄ TO PLAGA,BARDZO CZĘSTO TO WIDZĘ JADĄC RANO NA UCZELNIĘ
~lol 26-10-2011 17:48
Mały offtop. Dajcie se spokój z tymi krzyżami i innymi pierdołami. Nie jestem konserwatystą, ale nie głosowałem też na ten cały "Ruch Palikota", bo wiedziałem jak to się skończy. Jest naprawdę wiele ważniejszych spraw. Niestety ludzie głosowali nie tylko na pis, ale jeszcze na rp (które uważam za "liberalny pis"). Teraz zamiast zajmować się inwestycjami, barany będą się kłócić o krzyż, ba o jeden mały krzyżyk. Ale pensje chcą na koncie. EOT
piiipek_jelonkowy 26-10-2011 18:02
*-*-*-* JAK dla Was OBYWATELE KRZYŻ jest NIEWAŻNY to JA się PYTAM ... GDZIE Byli WASI RODZICE Kiedy powinniśćie chodzić do Kościoła utwierdzać się w wierze , czerpać Katechezę ... *-*-*-*-* No Gdzie oni byli ??? Krzyże powinny BYĆ !!! */*/*/
~Matkojedyno! 26-10-2011 18:09
Do tych wszystkich baranów zazdroszczących kierowcom i tęskniących za klimatyzacją w autobusach miejskich. Jedziecie dupki jedne przez dwadzieścia minut a stękacie jakbyście przemierzali Saharę bez wody.Kierowca spędza więcej czasu w autobusie i jest za Was odpowiedzialny.Więc nie pitolcie ,że on ma takie straszne luksusy.Jak Wy sobie gamonie wyobrażacie funkcjonowanie klimy przy otwartych oknach i otwieranych co minutę wszystkich drzwiach? No jak ? Się pytam.
~uczen 26-10-2011 18:12
Jak ja uwielbiam, kiedy pół mojej szkoły kończy lekcje o tej samej godzinie. Więc do autobusu się pakuje co najmniej 80 osób . Następny autobus o kolejnej godzinie, jest już ten długi i świeci pustkami. Ja się pytam, kto siedzi w MZK i zarządza tym całym burdelem? Pewnie nawet nigdy nie jechał autobusem i nie wie jak to jest. Pozdrawiam innych ludzi, którzy próbują się przebić przez tłum licealistów. Kilka przystanków wsiadają uczniowie drugiej szkoły - około 20 :) Łącznie popołudniu jedzie ze 100 w tym "busiku" . :)
Piipi Jelonkowa 26-10-2011 18:20
~ Pan *Kierowca autobusu .. to ma teraz wygodę ! .. bo może w swojej kabinie śpiewac i nawet .. pozwolic swojemu *brzuszkowi .. na burczenie !
~ad 26-10-2011 19:03
do tych co podniecaja sie brakiem klimy dla siebie. taki kierowca spedza w autobusie 8 godzin dziennie wy srednio godzine. moim zdaniem zapenienie odpowiednich warunkow pracy osobie odpowiedzialnej za zycie pasazerow jest wazniejsze. owszem komfort pasazera wazny, ale spojrzcie na to z punktu bezpieczenstwa a nie wygody.
~do ad&reszty 26-10-2011 22:43
Pieprzenie -.- klimatyzacja żadna łaska, ale jak się oszczędza na klientach to tak jest.
~DO PYTAM SIE 26-10-2011 23:47
26-10-2011 16:24 | ~PYTAM SIE !! | W DUPIE JEST SKM!!! WIESZ??? W DUPIE!!! I PRZESTAN ROBIC Z SIE BIE IDIOTE JAK TE POJEB... PIIIPEK JELONKOWY, I NIE ZADAWAJ TEGO IDIOTYCZNEGO PYANIA PRZY KAZDYM ARTYKULE. W DUPIE JEST SKM!!!!!!! NIE MA, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE. W DUPIE JEST I TAM JUZ ZOSTANIE!!!!!!!!
~DO MYSŁAKOWI 26-10-2011 23:53
PRZESTANCIE WYZYWAC MZK JAKO WINNE ZA ZABRANIE JAKIS KURSÓW, A ZACZNIJCIE SWOJEGO WÓJTA, BO TO ON ZMNIEJSZYŁ DOPŁATE DO ILOSCI KURSÓW DO WASZEJ GMINY. CHCIELISCI GO NA WOJTA TO GO MACIE. TERAZ SOBIE CZEKAJCIE DO WYBOROW.
~Jel.. 27-10-2011 0:06
policja sprawdza czy busy nie jeżdżą przepełnione niech no sprawdzą autobusy jak są przepełnione to normalne? Za komunę jeździło się jak śledzie w beczce i co wracamy do tych czasów?
~kierowca2 27-10-2011 7:19
A jaką rolę będzie pełniła klimatyzacja w przedziale pasażerskim i jak będzie działała gdy co chwila wszystkie drzwi autobusu będą otwierane?
~anal_izator 27-10-2011 9:47
23:47 |~DO PYTAM SIE| W dupie??!!!! Ło matko!!! Mrrrrrrrrr........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Brama do parku nadal zamknięta  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Trudny dojazd do SP 3

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
55
Tak
71%
Nie
25%
Nie wiem
4%