MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Socjalny azyl gotowy jesienią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 11 lutego 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Fot. TEJO
Wczoraj w jeleniogórskim BIP – ie ukazała się informacja o ogłoszonym przetargu nieograniczonym na przebudowa budynku przy ul. Wyczółkowskiego 59 w Jeleniej Górze na lokale socjalne. Jest to kolejny krok w przygotowaniu 49 mieszkań socjalnych, z których od jesieni mieliby skorzystać najubożsi, ale uczciwi mieszkańcy.

Obiekt po byłym akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Wyczółkowskiego 59 miasto przejęło 27 maja 2008 roku za kwotę miliona sześciuset tysięcy złotych. Od tego czasu budynek czekał na modernizację i przebudowę jego wnętrza na potrzeby mieszkaniowe. Pieniądze na ten cel udało się jednak pozyskać dopiero z końcem minionego roku.

– Ostatniego dnia grudnia 2009 roku otrzymaliśmy informacje o przyznanych środkach z Banku Gospodarstwa Krajowego, dysponenta środków w konkursie, w którym złożyliśmy akces – mówił Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Po podpisaniu umowy miasto rozpoczęło procedurę przetargową, która potrwa do połowy marca. Prace adaptacyjne budynku mają się rozpocząć po wyłonieniu wykonawcy. Ich zakończenie przewidziane jest najpóźniej na październik br.

W ramach prac wyremontowane i zmodernizowane zostanie całe wnętrze budynku. W miejscu, gdzie były pojedyncze pokoje akademickie zostaną stworzone mieszkania o wymaganym przez prawo, standardzie. W ramach prac przewidziane są: nowe węzły sanitarne, piony, nowe ścianki działowe, malowanie pomieszczeń i klatek, wymiana ogrzewania, które jest nieekonomiczne czy nowe podłączenie instalacji sanitarnej.

Do budynku zostaną przekwaterowane osoby, które nie mają zaległości w płaceniu czynszu czy zobowiązań bieżących. Na opuszczone przezeń mieszkania zostaną natomiast skierowane osoby m.in. z wyrokami eksmisyjnymi.

Przebudowa budynku pochłonie niemal pięć mln złotych, z czego 30 procent będzie pochodziło z funduszy zewnętrznych, a pozostała część z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zapuszczone okolice Drzymały

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Patol 11-02-2010 8:47
Żule i menele będą mieszkać lepiej od uczciwego obywatela jakim jestem ja!! To mi powinni przyznać takie mieszkanko, a nie zakałom narodu które mają 2 lewe ręce i tylko dzieci płodzić potrafią!! Ja to bym tym socjalnym dał fige z makiem!!
~naj 11-02-2010 9:04
Od dzisiaj nie placę czynszu- za wilgotną norę. Póżniej zobowiążę się do spłaty i dostanę lodżę na Wyczółkowskiego. Magistrat jest cool!!!
HankaOdRumcajsa 11-02-2010 9:19
Ja też przestaje płacić! Poproszę o eksmisję na apartament na Wyczółka! Bede miała lepiej bo teraz mam gnój na ścianach od piwnicy.
~mieszkaniec4 11-02-2010 9:42
Uważam , że rządy Pana MO sa bardzo niedolne . Jednak ta inicjatywa bardzo mi sie podoba.
~um 11-02-2010 11:05
nie mam zdania na ten temat ,od mlodych lat zapiepszalismy i wybudwalismy sobie domek nie czekajac na socjalna nore,kazdy jest kowalem swojego losu
Cień 11-02-2010 12:54
Co to qrwa znaczy biedny i uczciwy? Taki co chleb sobie odbiera z ust, by zapłacić czynsz, za który inni się bawią, a mieszkańców mają w du...? A gdzie jest sprawiedliwość, by człowiek nie narażał swojego zdrowia, po to by zapłacić czynsz?
~yjdydt 12-02-2010 19:51
głupota pana Lenarda nie zna granic - tam powstanie getto biedy, nieporadności i menelstwa w jednym miejscu
~Kap 8-05-2010 19:50
Super kolejny kloszard się robi .. jeszcze niech ten ostatni przerobią i wgl bedzie fajnie : )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Karkonosze ulubione

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2056
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%